LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

Překopávka RS-400 RGY na RS-1000G :-)

Archie · 22546

Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
kdy: 27. Leden 2010 16:33:09
Na jaře jsem koupil za hodně dobrou cenu  1W green DPSS modul (450 EUR) a z dlouhé chvíle jsem vykuchal jeden mrtvej kousek Laserworld RS-400 (nechal mi ho jeden známej za pár kaček) a nacpu tam ten jednowat. Až to bude hodím vám sem pár fotek. Zatím se mi povedlo jen propálit tím 1W paprskem kartonovou krabici (na vzdálenost cca 5m :-D ), když jsem to testoval jestli to vůbec svítí.

Bye A.

Bye A.


Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #1 kdy: 15. Únor 2010 21:06:56
Na jaře jsem koupil za hodně dobrou cenu  1W green DPSS modul (450 EUR) a z dlouhé chvíle jsem vykuchal jeden mrtvej kousek Laserworld RS-400 (nechal mi ho jeden známej za pár kaček) a nacpu tam ten jednowat. Až to bude hodím vám sem pár fotek. Zatím se mi povedlo jen propálit tím 1W paprskem kartonovou krabici (na vzdálenost cca 5m :-D ), když jsem to testoval jestli to vůbec svítí.

Bye A.

15.2.2010 Není moc volného času tak alespoň foto z toho co je hotovo



detail napojení napájení v původním RS


red dioda a dichro které půjdou pryč


tohle v tom bylo - zleva zdroj 12V pro napájení ventilace (to je spíňák co se používá pro nápajení LED světel :-) ), zdroj pro napájení galv, ILDA a RED diody (ta tu není vyfocena), green DPSS modul s vlastním zdrojem


a tohle se tam musí vejít - pův. zdroj pro galva, 2x zdroj 12V a set driveru pro napájení DPSS a DPSS 1W green modul


detail vyměněných ventilátorků ve spodní časti - napájení - ty původní byly 2 kusy40x40 x 10 mm 11.9m3/hod (pro ilustraci je tam jen postavenej - nemá šrouby) a new jsou 40x40x28 mm 39,92m3/h. Raději trochu průvan, bude to tam našlápnuté.



detail spojených a vyvázaných kablíků od ventilátorů (2+2 v horní části laseru a 1+1 v dolní)


pohled na prázdnou spodní část - zde budou všechny zdroje


a takhle by se to tam mělo vejít



trochu neostré detaily ventilace horní části laseru (zde jsou drivery pro řízení galv, galva, DPSS laser modul 1W, ostatní elektronika (ILDA, DMX512 blanking ...). Původní 2+2 ventilátory 40x40x10 mm  11.9m3/hod nahrazeny 40x40x20 mm 13.08m3/hod s kuličkovými ložisky.


pohled zpředu, shora


detail 1W green DPSS modulu


jen pro srovnání - nahoře původní green modul a dole 1W modul

Bye A.


Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #2 kdy: 14. Březen 2010 20:08:36
Sakra  ;)

svítí to jako ďas, ale zasekl jsem se na blankingu. Ten původní DPSS modul měl blanking dost podivněj - měl by to být inverzní TTL (při +5V nesvítí), ale jsu tam podivný napětí. Multimetrem naměřím jen pár desítek - set milivoltů (do 250 mV zhruba), průběhy nevidím páč můj starý osciloskov je na "pravdě boží" (chudinka very old Philips) a na new teď zrovna nemám bankovky. Takže "visím" na blankingu - musím odměřit co z ovládací desky opravu leze a překonvertit to na pozitivní modulaci (při +5V svítit naplno). New DPSS modul je sice analog modulace, ale protože laser je a bude jen zelený nemám potřebu jemného řízení svitu a klidně to nakrmím TTL.

Bye A.

PS - není tu někdo z okolí Kladna komuu by se chtělo vrazit sondu svýho osciloskopu do mýho laseru?
Nebo, že bych něco střelil, aby bylo na osciloskop ??? ;D checkujte bazar  ;)

Bye A.


Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #3 kdy: 09. Červen 2010 23:46:21
ahoj, chcem sa spytat ako pokracujes s tymto projektorom, mam tiez 400-RGY, ale nie som vobec technicky zdatny, preto sa do toho moc nevrtam, ten zeleny DPSS bude chladeny iba tymi ventilatormi, alebo to ma este nejake chladiace plochy prilepene priamo na module?



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #4 kdy: 10. Červen 2010 20:46:31
Ahoj,
rád bych napsal, že je to hotové, ale není - ani jsem na to nesáhnul. Jednak není moc času, ale hlavně pořád nemám ten novej osciloskop (sice už jsem na něj skoro měl penízky pohromadě, ale přišlo vyúčtování eletriky a plynu a zima byla delší a studenější než jiné roky - a tak mám zas prd  :( ).
Chlazení - 1W modul má přímo na těle origo ventilátor pro nucené chlazení, napájecí zdroj pro něj má taktéž vlastní vetilaci (2x ventilátor) takže jsem jen výměnou větráčků v case zabezpečil intenzivnější výměnu vzduchu v case. Ono se to sice nijak extra nehřeje, ale protože nadměrná teplota je nejčastější příčinou úmrtí DPSS modulu, tak jsem to raději trochu předimenzoval. Větší průvan tomu neuškodí. Sice je to trochu hlučnější, ale fakt si s tím nebudu svítit doma v obýváku, takže to neva.

Bye A.

Bye A.


Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #5 kdy: 16. Červenec 2010 11:09:16
***cut**
ahoj, chcem sa spytat ako pokracujes
***cut**

Minulý týden jsem konečně koupil new osciloskop a dodělal to. Nakonec jsem nemusel nic dobastovat - potřebný, správný blanking signál jsem našel. Až mi vyjde čas tak to vezmu do jedné disco poblíž a udělám nějaké video.

Bye A.

Bye A.


Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #6 kdy: 19. Červenec 2010 08:52:58
naco je v tomto pripade potrebny ten osciloskop? co sa s nim zistuje?

uvazujem, ze az zakupim 1w rgb tak si necham prerobit tento tiez na 1w zeleny, videl som ho na akcii a bol krasne viditelny vonku bez pouzitia hmly



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #7 kdy: 20. Červenec 2010 08:33:09
naco je v tomto pripade potrebny ten osciloskop? co sa s nim zistuje?

uvazujem, ze az zakupim 1w rgb tak si necham prerobit tento tiez na 1w zeleny, videl som ho na akcii a bol krasne viditelny vonku bez pouzitia hmly

Obecně to je měřicí přístroj  s obrazovkou využitý pro vykreslení časového průběhu měřeného napěťového signálu.  Konkrétně v tomto případě byl použit na nalezení výstupu toho správného blanking signálu, protože multimetrem se mi to najít nepovedlo.
PS - příklad - určitě znáš sinusovku, jako zobrazení střídavých 230V v zásuvce - no a když na zásuvku nacvakneš soundu osciloskopu tak ti to ten průběh - tady tedy sinusovku pěkně zobrazí.

Bye A.

Bye A.


Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #8 kdy: 04. Říjen 2010 17:34:44
co si tam šoup za ventilátory ? (výrobce nebo prodejce) tech. parram znám z popisek ale nevidno z fotek... díky



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #9 kdy: 04. Říjen 2010 18:33:11
co si tam šoup za ventilátory ? (výrobce nebo prodejce) tech. parram znám z popisek ale nevidno z fotek... díky

Tyhle http://www.gme.cz/cz/pmd1204pqbxa-p625-167.html

Bye A.

Bye A.


Offline rgb

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 37
    • Karma: 0
Odpověď #10 kdy: 20. Prosinec 2010 22:56:30
Minulý týden jsem konečně koupil new osciloskop a dodělal to. Nakonec jsem nemusel nic dobastovat - potřebný, správný blanking signál jsem našel. Až mi vyjde čas tak to vezmu do jedné disco poblíž a udělám nějaké video.

Bye A.

Byla by nějaká ta fotka?  ;)



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #11 kdy: 20. Prosinec 2010 23:15:12
Byla by nějaká ta fotka?  ;)

Jo klidně, ale až se to vrátí - teď to má dlouhodobě zapůjčené jeden známý. Takže nejdříve za 1,5 měsíce.

Bye A.


Offline Age

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 38
    • Karma: 0
Odpověď #12 kdy: 17. Leden 2012 15:19:02
Jo klidně, ale až se to vrátí - teď to má dlouhodobě zapůjčené jeden známý. Takže nejdříve za 1,5 měsíce.

Už se ti to vrátilo? ;D ;D
Máš ho vůbec ještě?
Nějaké videjko by bylo?



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #13 kdy: 17. Leden 2012 20:38:52
No mám a nemám. Je to sice stále můj laser, ale fyzicky je stále zapůjčený. Bylo by to na dlouhé psaní a není to moc public.
Každopádně já ho za protislužbu půjčil kamarádovi a ten ho oficiálně (s mým souhlasem) pronajmul. Nájemce je ale problematický člověk (jak se už teď ví) a tak se to řeší soudně...... no bylo by to fakt na dlouhý popis

Bye A.