LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

Potrebuji pomoct

Cornholio · 15988

Offline Cornholio

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 3
    • Karma: 0
kdy: 12. Březen 2010 22:28:06
Ahoj lidi, mam takovej mensi problem.
Koupil jsem od jednoho prodejce z Honkongu laser modul 405nm, 50mw.
Odkaz na produkt: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260538689868&ssPageName=STRK:MEWNX:IT
Tento laser chci pouzit na spyrograph.
Laser dorazil behem deseti dnu a vse vypadalo v poradku. Vyndal jsem z nej optiku ktera dela kriz.
Po vyndani laser sviti jako klasicke ukazovatko.
Pri prvnim zkouseni jsem byl dokonce prekvapenej, ze laser na svuj 50ti mw vykon udelal diru do cerne lepici pasky.
Problem nastal pri tretim zapnuti. Laser sviti o mnoho min. Pritom napajeni jsem pouzil spravne (laboratorni zdroj nastavenej na 4 volty).
Potreboval bych poradit, co se mohlo s laserem stat, protoze s prodejcem samozrejme neni zadna rozumna domluva a mele si fut to samy.Ze jsou lasery zkousene a at pouzivam spravne napajeni.
Zadne spravnejsi napajeni pouzit nemuzu :(
Kdyz jsem zkousel porovnat silu laseru s obycejnym cca 5mw cervenym laserem z trznice tak i ten byl tak o pulku silnejsi. Samozrejme vim ze 405nm 50 mw laser nebude tak videt jako cervenej 50mw.
Myslim si ze i 10mw 405nm ukazovatko bude svitit silneji.
Potreboval bych poradit co ted s tim a jeste bych potreboval vedet, jestli nekdo z vas nema pristroj na zmereni vykonu paprsku ?
...a nema nekdo 405nm laser na porovnani vykonu?
Jsem z Prahy.

Dekuji moc za odpoved.



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #1 kdy: 14. Březen 2010 19:08:51
Nazdar,

tipuju, že ti ten modul dost pravděpodobně přichcípnul. Píšeš laboratorní zdroj, jsou zdroje laboratorní a laboratorní ;-), ale předpokládám, že nějaké excese se na jeho výstupu nedějí. Jestli chceš můžu ti to prdítko přeměřit, jsem šťastným vlastníkem laser power metru kterým změřím cokoliv s vlnovopu délkou 200-2500nm a výkonem do 2000mW s chybou menší než 5%. "Vykrvácel" jsem za něj téměř 20k Kč, ale změřím ti to gratis.

Bye A.

PS - a když s sebou mrskneš tak tu mám na stole rozebranej RGBW laser kde je 100mW 405nm modul (pro srovnání, i když, i z power metru to bude víc než jasné, co že to teď máš za modul)

Bye A.


Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #2 kdy: 14. Březen 2010 19:54:44
** cut **
Laser dorazil behem deseti dnu a vse vypadalo v poradku. Vyndal jsem z nej optiku ktera dela kriz.
Po vyndani laser sviti jako klasicke ukazovatko.
** cut **
Pri prvnim zkouseni jsem byl dokonce prekvapenej, ze laser na svuj 50ti mw vykon udelal diru do cerne lepici pasky.
** cut **
Potreboval bych poradit, co se mohlo s laserem stat, protoze s prodejcem samozrejme neni zadna rozumna domluva a mele si fut to samy.Ze jsou lasery zkousene a at pouzivam spravne napajeni.
** cut **

Ještě jsem juknul na ten eBay odkaz:

prodejce tu píše
Quality - All items are 100% new & never used.sometimes we may open the package to double check their quality before shipping.
Takže on testuje jen občas něco, ne všechno - to by hrálo pro tebe.

Warranty - Electronic/Optical parts are fragile but for all items we would offer 3 month quality warranty. In this period we would exchange for any defective parts. Buyer and seller bear their shipping fee separately.
Tady není nic k diskuzi - 3 měsíce záruka, výměna pro jakýkoliv vadný díl

Return for Exchange - As one of warranty terms we would offer exchangment for defective product which caused  by product itself not by abuse in the first 3 month after you received the item.But please be sure not to dismantle the item unauthorized.
Nó tady už jsi propadající, šťoural jsi se v tom. Že to je neautorizované je víc než jasné i kdybys byl laserový bůh.  ::)

Takže ev. můžeš, neber to jako návod k nepravosti, jen jako vyrianty co lze ev. udělat - rozhodnutí je na tobě. Po poradě se svým svědomím, pokud jsi opravdu vyndal jen tu difrakční čočku a nic jiného neprovedl. Ocheckovat jak moc je to poznat, že jsi se v tom šťoural, uvést to do původního stavu a poslat jako reklamaci. Klidně mu pohroz stížností u eBAY, to většinou zabere. Nicméně zjistíš, že poštovné nazpět by tě stálo takovej ranec, že se ti to nevyplatí. Zkus spíš prodejce ukecat ať ti prodá jinej kus se slevou, že mu za to dáš super hodnocení na eBAY - to taky funguje  :).  Klidně mu řekni, napiš, že podle jeho propozic ti to musí vyměnit, ale doprava je drahá a tak, že chceš jinej, další levněji.

Jo a to propálení černé lepící pásky -  ;D ;D, s tou demontáží té difrakční čočky jsi demontoval i IR filtr (nejspíš byl napařenej na té čočce), proto to propaluje ( i oči  :'( ).

Bye A.



Bye A.


Offline Cornholio

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 3
    • Karma: 0
Odpověď #3 kdy: 15. Březen 2010 14:45:52
Jojo cocku jsem vyndal, ale to mi rekl i sam prodejce at to udelam kdyz chci jen bod.
Da se vyndat docela jednoduse a laser jako takovej se vubec nerozebira.
Muj zdroj je opravdu laboratorni a nebyl zrovna nejlevnejsi. Mam gsm servis a tenhle zdroj potrebuju dost casto k praci :)
S prodejcem jsem se nakonec nejak dohodnul. Po tom co jsem mu poslal fotky tak to pochopil a mam mu to poslat zpet. Postovne do HK platim ja, postovne zpet plati on (teda jestli to vubec posle).
Jinak nejsem si zrovna jistej , jestli to vubec nejakej IR filtr ma :)

Muzes mi prosim poslat na sebe kontakt prez PM? Zkusil bych to jeste pred odeslanim premerit.
Dik moc

...joo a tady je jeho odpoved :
Hello Tomas,
 
Thanks for your response and detailed picture!
 
After studing.
Usually we are not compare the 405nm laser with red laser as thier wavelengh is different the red laser will anyway looked more visible due to its longer wavelengh which is easy been catched by human eyes.
But from the picture we saw the 405nm laser light is really weak seemed can not reach the power rating of 50mw.The cross line should more visible than the picture showing. Maybe the performance of the laser diode has some problem.
 
Do you mind ship it back we would apply inspection and arrange exchangement for you accoridingly.

Ship the item by regular USPS shipping is ok we can receive it. Once we received we would inform you as well the ETD.
 
Any further comments please feel free let us know!
 
Thank you!
 
Best regards,
ww.space-linker.com
Robinson



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #4 kdy: 15. Březen 2010 21:50:42
Kontakt máš na PM.

Kolik pak vyjde ta přeprava z5 k prodejci ?

Bye A.

Bye A.


Offline Cornholio

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 3
    • Karma: 0
Odpověď #5 kdy: 15. Březen 2010 22:33:08
Pocitam ,ze doporucenej mezinarodni dopis bude stat do 100 korun, coz jde :)