LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

zvukařina.cz

Archie · 16823

Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
kdy: 09. Červen 2010 13:16:41
Ahoj,

dnes jsem narazil na jednom fóru na spoustu laserových dezinformací a polopravd, tak mi to prostě nedalo a napsal jsem tam k tomu kus svého textu.



Tady je to forum - http://zvukarina.cz/viewtopic.php?f=37&t=252  a tohle jsem tam připsal http://zvukarina.cz/viewtopic.php?f=37&t=252&start=30, ale chce to číst celé jinak to nemá smysl.

Bye A.

Bye A.


Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #1 kdy: 12. Červen 2010 12:04:12
Admin nebo moderátor fóra zvukarina.cz rozdělil vlákno, takže nyní jsou příspěvky v tomto new vláknu

http://zvukarina.cz/viewtopic.php?f=35&t=2000 - na dříve uvedených odkazech to už nenajdete

sice tam nejsou všechny, hlavně ty zavádějící informace, které mne "donutily" tam vůbec něco napsat, zůstaly v původním vláknu, ale většina od PM Agency tu je.

Bye A.

Bye A.


Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #2 kdy: 13. Červen 2010 17:50:14
hm ako tam Jakub z PM Agency pise, ze tie galva LW50k maju 27k miesto 50k to som zvedavy ako na to prisiel, lebo nedavno som mu pisal mail, kde som zrovna pisal, ze sme v Kvante namerali tych 27k, mozno urobili vlastne meranie, zhoda nahod cojaviem

ale s tou obhajobou Laserworldu nemozem suhlasit, rozdiel 60mW vs. 100mW (navyse tam pisu DPSS...) a 290mW vs 350mW je uz viac nez nejaka "statisticka odchylka", bavime sa teraz o udajoch z technickych specifikacii

na PL je to uz "znama firma" a nema velmi dobre renome, niektore testy su este sokujucejsie, ked z 2,2W systemu to vypluje 600mW ;D

a nepisu to ziadni amateri, su to ludia, ktori s lasermi pracovali este ked my sme tahali kacera =) http://www.photonlexicon.com/forums/showthread.php?t=7009



Offline PM Agency

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 2
    • Karma: -1
Odpověď #3 kdy: 08. Červenec 2010 22:49:17
Tak a dosť, aké zavádzajúce informácie ??????:o  Ty si nejako mentálne degradovaný ? To že nenapíšem celú teóriu a nepíšem encyklopédiu pre blbcov s čínskymi ukazovátkami ako to funguje, je podľa teba zavádzajúce ?? Aké swiss moduly - myslíš tie z diod, spájané a chladené PC vetrákmi - ten odpad si myslel ? Alebo nebodaj hájiš záujmy niekoho iného ? Jediné čo som videl je reklama na tvoje fórum v pomaly každom linku, rýpanie do mňa a keď som videl spriaznenosť s LW tak mi to krásne došlo.

Ešte jedno krivé slovo alebo iné ohováranie a podávam na teba automaticky trestné oznámenie vo veci ohovárania a poškodzovania dobrého mena firmy alebo osoby. Uvidíme ako budeš potom zo seba robiť chrobáka truhlíka ... Dobre ti radím, spamätaj sa - toto nieje vyhrážanie - to myslím smrteľne vážne !

DzoDzo - to že mi napíšeš že či máme fakt 80 kpps galvá a podobné voloviny, to mňa nezaujíma... a áno, máme galvá, ktoré sú po našom celodennom nastavovaní a úrave galvozosilovačov schopné vytriasť 80kpps / 8 stupňov ... Ako je to možné ? To určite taký odborník ako ty vie  ;) A zhoda náhod ? Určite nie... stačí si pozrieť maximum, navyše každý prístoroj, meranie a metóda má iný výsledok...treba dávať merať lasery do kvantu, alebo tam nebodaj robíš ? Stačí trocha pohnúť rozumom a zmeriaš si to aj doma...



Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #4 kdy: 09. Červenec 2010 16:02:40
tak ja nie som ziadny odbornik iba uzivatel, preto sa odvolavam na PL, mna to iba zaraza v suvislosti s tym co je uvedene na webovej stranke, citujem:

"Ponúkame kusovú výrobu laserových projektorov pre laserové show do výkonu 30W RGB a rýchlosťou galvoscannerov  až 80 Kpps !" - z tohoto ja ako uzivatel (nie odbornik) usudzujem, ze mi ten laserovy projektor pobezi na 80k v beznej prevadzke, zato som sa na to pytal
nepochybujem ze v laboratornych podmienkach s dobrym chladenim to par hodin pobezi, ale na party v projektore celu noc? pokial by to fungovalo, tak su z vas uz davno milionari, lebo by ste disponovali technologiou, ktoru nikto iny doposial nema (teda ja o nej ako uzivatel neviem)

pride mi to ako taka klamliva reklama, zato s tym tolko otravujem ;D



Offline PM Agency

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 2
    • Karma: -1
Odpověď #5 kdy: 12. Červenec 2010 15:31:47
Áno, oni ti pobežia v normálnej prevádzke na 80 kpps/8 stupňov.... a stále, bez chyby.
Pozri si napríklad toto: http://www.cnioptics.com/PDF/SS2815%20Scanning%20System.pdf

A to len lepšie priemerne kvalitné prevedenie. Cena 800 USD. Ty nečítaš manuály alebo datasheety ak si niečo kupuješ ? Ja obyčajne hej, hlavne ak ma to čo kupujem stojí 12 mesačnú výplatu bežného robotníka...sranda, však ?? Tak mi o klamlivej reklame nič nehovor, za to že ty nepoznáš to čo ja neznamená že to neexistuje.

Móžem vedieť Tvoj vek ?? Pripadáš mi ako 15 ročný sopliak, ktorý len rýpe a prd rozumie, lebo on si niečo prečítal na PL a kúpil si 50mW zelené ukazovátko.
A či som milionár ? Keby si vedel niečo o obchode, obchodnom práve a celkovom fungovaní trhovej ekonomiky a všeobecne všetky zákony a veci vyplývajúce zo statusu osoby právnickej, tak by si nevypotil zo seba takú koninu ako citujem " pokial by to fungovalo, tak su z vas uz davno milionari, lebo by ste disponovali technologiou, ktoru nikto iny doposial nema (teda ja o nej ako uzivatel neviem)" --- vidno že si to predstavuješ ako hurvínek válku a len mudruješ.

Nezabúdaj, že svet nekončí tam, kde končí tvoje poznanie.



Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #6 kdy: 12. Červenec 2010 23:06:05
mam 28 rokov, ale vyvarujme sa osobnych invektiv a podme sa na problem pozriet trosku viac konstruktivne:

1. 80kpps na 8 stupnov neuvadza ani datasheet... uvadza 5 stupnov po uprave, inak ked uz sa tu ohaname datasheetmi, ktore som ano cital, vzhladom na zem povodu CHINA sa nad tym iba pousmejem, cinania su totiz schopni slubit aj modre z neba a ako darcek prilozit hodinky s vodotryskom
2. mal si uz osobne nejaky tento scanner k dispozicii na testovanie a mozes podlozit svoje tvrdenie nejakymi fotografiami napr. ilda vzoru alebo nejake video so zlozitou grafikou? ja len tak, ze ci vobec vies co predavas, pokial na trhu uvidim nejaky projektor, ktory je toho schopny (bude existovat nejake video, fotografie, reportaz z party, cokolvek...), tak potom tomu uverim, ale pokial mi niekto posle link na specifikacie vyrobcu (z Ciny), tak budem mat taku trosku alergicku reakciu na klamlivu reklamu, zatial som totiz na tieto nevidel ziadnu recenziu, akoby si ich nikto nechcel kupit ???
3. prakticka vyuzitelnost projektoru s 5-stupnovym zobrazovanim v komercnej sfere je blizko nule, taku vec si nikto nekupi a uzivatela potom nejake bombasticke cisla ako 80k skor vydesia nez navnadia k nakupu... leda ze by to bol este vacsi lama uzivatel nez ja co nema ani zakladny prehlad o pojmoch - kedysi som taky bol a vidis skoncil som nakupom laserworldu na ebayi, preto teraz setrim na kvanti 1w spectrum, v tom bude cinska mozno tak optika, ale moduly su ich vlastne a skenery od camtechu, takze osvedceny tovar, teraz chcem kvalitu a som ochotny si za nu priplatit, lebo vidim ten priepastny rozdiel

samozrejme nemam k dispozicii ziadne dokazy, iba pobavene a nahnevane posty uzivatelov z PL, ktori sa tomu venuju trosku dlhsie nez my obaja dohromady
http://www.photonlexicon.com/forums/showthread.php?t=10137
http://www.photonlexicon.com/forums/showthread.php?t=7435
- uzivatel dave tam spomina, ze mozu mat tak 50k ale 80 ani zdaleka nie



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #7 kdy: 15. Červenec 2010 07:36:14
Takže nejdřív info - to, že se s tebou nedohaduju na zvukarina.cz neznamená, že se s tebou budu dohadovat tady

***cut***
Ešte jedno krivé slovo alebo iné ohováranie a podávam na teba automaticky trestné oznámenie vo veci ohovárania a poškodzovania dobrého mena firmy alebo osoby. Uvidíme ako budeš potom zo seba robiť chrobáka truhlíka ... Dobre ti radím, spamätaj sa - toto nieje vyhrážanie - to myslím smrteľne vážne !

***cut***

 ;D ::) ;D Udělej to prosím, nevyhrožuj - UDÄšLEJ TO. Brouka Pytlíka opravdu dělat nebudu  ;)
Jen ti vyjasním definici pomluvy (ohovárania) - "Pomluva je něco co se nezakládá na pravdě" ;D

***cut***
---- keď som videl spriaznenosť s LW tak mi to krásne došlo.----
***cut***

Fakt je, že majitele LASERWORLD CZ znám, znám i jeho názor na výrobky LASERWORLD., přispívá i na provoz tohoto fóra. V žádném případě to ale neznamená, že když bych třeba při měření  výkonu narazil na nějaké podivnosti, že to nemůžu zveřejnit. Nepodléháme (já ani fórum) žádné jeho cenzuře.

ALe i obráceně, to že když měl někdo někde s LW AG problém ještě neznamená,  že nemůžu napsat, že jsem u 4 ks CS 400G V2  které se mi dostaly do dílny (nebyly zapůjčené z LW, ale dovezl je člověk který si je koupil) NEnaměřil výkon pod 415mW (přesto, že mají v tech specifikaci max 400mW).

Takže k LW CZ mohu jen zopakovat svou výzvu

MÁTE nebo MÄšL jste někdo nějaký PROBLÉM s LASERWORLD CZ? Nějakou nepravost, problém se zárukou, opravou. Prodali vám něco nefunkčního nebo vás nějak ošulili.

NEBOJTE SE - NAPIŠTE TO SEM - klidně na to můžeme udělat extra kategorii.

Ale osobně pochybuju, že někdo takový je nebo bude.


Bye A.

Bye A.


Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #8 kdy: 15. Červenec 2010 07:53:48
Áno, oni ti pobežia v normálnej prevádzke na 80 kpps/8 stupňov.... a stále, bez chyby.
Pozri si napríklad toto: http://www.cnioptics.com/PDF/SS2815%20Scanning%20System.pdf

A to len lepšie priemerne kvalitné prevedenie. Cena 800 USD. Ty nečítaš manuály alebo datasheety ak si niečo kupuješ ? Ja obyčajne hej, hlavne ak ma to čo kupujem stojí 12 mesačnú výplatu bežného robotníka...sranda, však ?? Tak mi o klamlivej reklame nič nehovor, za to že ty nepoznáš to čo ja neznamená že to neexistuje.

***cut***

Nezabúdaj, že svet nekončí tam, kde končí tvoje poznanie.

To je myslím ten scaner o kterém jsi psal na zvukarina.cz, že zobrazí "aj panu Mariu nebesků"  nebo tak nějak podobně. Ani v originální dokumentaci výrobce - nikoliv z webu prodejce (cnioptics)  není o 80kpps ani čárka - jukni na TI from producer offer níže. Mimochodem CNI je hlavně výrobce laserových modulů, galva dost pravděpodobně překupuje.

Těch 800 USD je tvoje cena nebo od cnioptics??? Umím si to koupit za trošku jinou cenu :-D

Ale je možné, že jsou stejné jen drivery a scany jiné, to se z obrázku nepozná a ten od CNI jsem v ruce nedržel. Ale osobně pochybuju, že by to tak bylo - bude to stejný výrobek pouze "vylepšená tabulka"

Bye A.



Bye A.


Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #9 kdy: 10. Říjen 2010 14:15:40
LW CZ absolutně bez problémů a to na i drobné reklamace,rychlé a pohotové,férové jednání.
A to, že je někdo něčí "kamarád či známý" neznamená co se týká "nadržování firmě" vůbec nic.
A to, že Archie je kamarád s panem F.J. není žádné tajemství,naopak pan Janota sám upozorní "mám kamaráda,založil zajímavé forum atd.."
Tak už se kluci z PM přestante přečůrávat a najděte si babu. Mír všem  :P TAC