LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

1 Watt RED

TAC · 31604

Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
kdy: 01. Listopad 2010 18:04:02
Zdarte
Tak si říkám že udělám taky recenz,sice né na projektor, ale jen na modul,ale i tak je to sranda :-) (propálený rukáv hned po zapnutí)

   Takže máme tu kousek R-1000/650 .. (made in china  ;D )

tak na meřáku je jasno 20% gratis  ;)  tedy prodáván jako 1000mW a skutečný 1220mW
prodejce prozradit nesmím :) ale cena je hluboko pod polovinou totožného(uplně pintlich) u LW (Pánové prominou je to jen recenz  :-\ )
no a k propálení obálky dojde do dvou vteřin,hurá na laserShow,kdyžtak vám to zastavím  8)
  až budu mít čas tak to kuchnu (i zdroj) a podám report...  a nebojte se o něj,mám tři  :-\


tech spec :
    * Wavelength (nm): 650
    * Output Power (mW) > 1000
    * Divergence (mrad): <3.0
    * Beam Apterture (mm): 7X7
    * Operating Mode: CW
    * Input Voltage (V): AC 85~260
    * Cooling Mode: TEC

    * Modulation:   TTL Level 0~10k

     Expected lifetime (hours) 10000

    Warranty 1 year



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #1 kdy: 02. Listopad 2010 06:57:00
......cena je hluboko pod polovinou totožného(uplně pintlich) u LW..............

Jo jo, souhlas. LW ceny modulů ........  a to jsi neviděl doporučené ceny přímo od LW Switzerland. Já jeden ceník měl v ruce  ;) a teprve ty jsou ujetý  ;D. Píšou tam rádoby 50% discount pro dealery, ale z hodně vysoké End user ceny. Když jsem pak ze zvědavosti juknul po netu za co to kdo prodává, tak skutečný End user ceny byly tak cca 8-10% nad tou prodejní z dealerského ceníku. To mne docela překvapilo, protože na light and sound si dříve (5-6 let zpět, když to ještě známej prodával) přiráželi prodejci tak 20 - 40% marži.
Za ty LW Swiss doporučené ceny to nikdo nenabízel  ;D. Ani se nedivím, byly zcela unreal. Takže hlavní kus zisku je asi v LW Swiss - to by vysvětlovalo jejich relativně rychlou expansi po Evropě i USA.

Jinak fotečky OK, o víkendu mi snad vyjde chvíle a dodám ještě ty jak jsem testil a měřil to RGB.

Bye A.


Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #2 kdy: 02. Listopad 2010 08:55:08
ten paprsek by potreboval dietu na zhubnuti ;D

je pravda ze tenky cerveny laser som videl tak u 1mW ukazovatka od cinana u tychto vykonnych modulov je to asi zlozite

inak ak je taky silny ze do 2 sekund prepali obalku, tak montovat jedine do projektoru, ktory ma nejaky detektor na zastavenie paprsku a zavrie zaklopku zasa s tou divergenciou by to na 10 m uz nemuselo prepalovat projekcne platno =)))



Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #3 kdy: 02. Listopad 2010 15:42:26
[ o víkendu mi snad vyjde chvíle a dodám ještě ty jak jsem testil a měřil to RGB.
2 Archie
tak to se těším,tyhle vnitřnosti jsou pro mne jako horská  dráha,hrozně rád se projíždím v new věcech :-)

ten paprsek by potreboval dietu na zhubnuti ;D

je pravda ze tenky cerveny laser som videl tak u 1mW ukazovatka od cinana u tychto vykonnych modulov je to asi zlozite

inak ak je taky silny ze do 2 sekund prepali obalku, tak montovat jedine do projektoru, ktory ma nejaky detektor na zastavenie paprsku a zavrie zaklopku zasa s tou divergenciou by to na 10 m uz nemuselo prepalovat projekcne platno =)))
2 dzodzo
 No paprsek k "projekci" potřebuje jen korekční optiku (popíšu ji v novém tématu) která z toho pseudo obdelníku udělá menší pseudo čtverec nebo svazek s průměrem(samo že menším než na vstupu),ale také se navýší "energie" (hustota záření,pro rejpače  ;))obsažená ve svazku.. Jinak "drahé moduly"(kvalitní ale opravdu drahé) už korekci obsahují.
a k svícení projektorem,je jasné že musí obsahovat nějáký bezpečnostní prvek,secure board,shuter,atd. jinak je to o zdraví userů na show, ale třebas i o požáru  :o



Offline 3zuli

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 21
    • Karma: 3
Odpověď #4 kdy: 03. Listopad 2010 19:50:08
ten prepaleny rukav stal za to :D
preco mam taky blby pocit ze to vyrobili v CNIlaser?
a ked sme pri high pwr red, kuknite toto: http://www.laser-man.co.uk/2006/index.php?option=com_content&task=view&id=107&Itemid=74  8)



Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #5 kdy: 03. Listopad 2010 20:00:21
2 3zuli
tak kolego tohle  je podstivej jedno-chip jen co to nafotím kuchlý...
 žádná skládačka :-)



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #6 kdy: 03. Listopad 2010 20:11:42
Fakt je ten, že moduly s větším průměrem paprsku jsou levnější. Ale šikovná optika dokáže divy.

2 3zuli
Imho - pro uživatele je stejně důležitější vyzářený výkon než vnitřní konstrukce modulu.

Bye A.


Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #7 kdy: 03. Listopad 2010 20:15:14
a hlavně hned první fotka z linku od 3zuli ... že by už dělali "full spectra" ochranné kontaktní čočky  ;D



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #8 kdy: 03. Listopad 2010 20:16:44
a hlavně hned první fotka z linku od 3zuli ... že by už dělali "full spectra" ochranné kontaktní čočky  ;D

 ;D :D ;)

Bye A.


Offline 3zuli

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 21
    • Karma: 3
Odpověď #9 kdy: 03. Listopad 2010 20:23:54
nj :D inac ta fotka je dost legendarna
toto som dal skor ako (hardcore) zaujimavost, co su ludia schopni spravit :D



Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #10 kdy: 03. Listopad 2010 20:32:15
tj,hlavně hardcore hazard se zdravím  8) máš karmu za ni ..



Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #11 kdy: 03. Listopad 2010 21:11:24

....preco mam taky blby pocit ze to vyrobili v CNIlaser?....


v CNI by si ho určitě podepsali  :D  jakož to dělá i třebas LWchwitz...



Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #12 kdy: 04. Listopad 2010 17:59:15
těšte se za týden udělám 1Watt Blue ... 1000/447    ::)



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #13 kdy: 04. Listopad 2010 20:58:21
těšte se za týden udělám 1Watt Blue ... 1000/447    ::)

Co k tomu plánuješ za green?

Bye A.


Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #14 kdy: 05. Listopad 2010 05:06:18
Co k tomu plánuješ za green?

mno... na "Cool white" by to bylo do 200mw (s RED 1000) ale já chtěl tu 4stovku z CS,tak nevím,jinak s tím modrasem jde ještě 532/300 .. vzal sem na zkouškou.
jo puvodně sem chtěl dávat dva ty redy (R-1000) ale jak tak na ně koukám tak by to bylo jen plýtvání teplem  :D



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #15 kdy: 05. Listopad 2010 15:32:35
těšte se za týden udělám 1Watt Blue ... 1000/447    ::)

Všiml sis, že to má TTL modulaci ?

Bye A.


Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #16 kdy: 05. Listopad 2010 16:12:00
Všiml sis, že to má TTL modulaci ?
tak ted nevím o čem ?? ty moje  moduly(R-1000/650) jsou TTL ...



Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #17 kdy: 05. Listopad 2010 16:20:23
ty blue mám "na cestě" v ANALOGu ..  jestli na tom linku bylo TTL (a ještě 5Khz) tak to neplatí  ;)



Offline matroxx1

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 11
    • Karma: 3
Odpověď #18 kdy: 05. Listopad 2010 17:50:04
 Ty bláho,pod polovinou u LW ???? kde a za kolik si to sehnal,pls ;( třebas na PM... Díky



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #19 kdy: 05. Listopad 2010 19:45:54
ty blue mám "na cestě" v ANALOGu ..  jestli na tom linku bylo TTL (a ještě 5Khz) tak to neplatí  ;)

JJ je tam TTL, freq jsem si nevšiml, ale to TTL mne bacilo do oka, stejně jako analog u tohe REDa. I když, u jiného - stejného je analog - takže asi jen hokej v popisu.

Bye A.