LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

Sprisnenie noriem pouzivania laserov

dzodzo · 20776

Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
kdy: 02. Leden 2011 14:23:26
http://www.sme.sk/c/5703930/za-laser-v-okoli-letisk-hrozi-v-cesku-patmilionova-pokuta.html

Tak vam teda pekne dakujeme, degesi s laserovymi ukazovatkami... ::)

bolo mi jasne, ze to takto dopadne uz ako som cital prve spravy o Ruzyni, dufam, ze ja v tom pasme nebudem, lebo letisko Brno-Turany mam v podstate za par kopcami



Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #1 kdy: 02. Leden 2011 14:30:12
tak to je masakr  ;D ale myslím že se nás to netýká,pokud budeš mít laser na "párty" někde indor a nebudeš to šít oknem ven.
jinak tohle už je trochu přeháňka :
 "Laserový útok na lietadlo pristávajúce na ruzynskom letisku sa v októbri minulého roka dokonca skončil zranením pasažiera."



Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #2 kdy: 02. Leden 2011 14:33:37
a taky že je tam "páči sa" na facebook,ale že sa mi to nepáči už tam není  ???  ;)



Offline beam

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 177
    • Karma: 6
Odpověď #3 kdy: 02. Leden 2011 14:38:46
K té vzdálenosti:
Zákon 49/1997 o civilním letectví praví:

 Ochranné pásmo  vzletových a  přistávacích drah  letiště je vymezeno územím podle technického vybavení letiště
a) u letiště s  dráhovým systémem pro  přiblížení podle přístrojů, kde  délka  nejdelší  vzletové   a  přistávací  dráhy  je  1800m a větší, činí ochranné pásmo 300 m od osy každé dráhy po obou  stranách dráhy a 400 m za oba konce každé vzletové a přistávací dráhy a předpolí,
b) u ostatních letišť  činí ochranné pásmo  150 m od  osy vzletové a přistávací dráhy po obou stranách každé  dráhy a 200 m za oba konce každé vzletové a přistávací dráhy a předpolí.

Ochranné  pásmo  vzletových  a  přibližovacích  prostorů je vymezeno podle technického vybavení letišť
a) u letiště s  dráhovým systémem pro  přiblížení podle přístrojů, kde délka  nejdelší vzletové a  přistávací dráhy a  předpolí je 1800   m   a   větší,   navazuje   ochranné   pásmo  vzletových
a přibližovacích   prostorů   na   ochranné   pásmo  vzletových a přistávacích  drah v  prodloužené ose  každé dráhy  a na obou  jejích  koncích;  ochranné  pásmo  vzletových  a přibližovacích prostorů má tvar rovnoramenného  lichoběžníku, jehož šířka činí u každé dráhy 600 m a délka 15 000 m s rameny rozevírajícími se 15 st. na každou stranu od směru osy každé dráhy; rovina ochranného pásma  vzletových  a  přibližovacích  prostorů  stoupá od konce    ochranného pásma  vzletových a přistávacích drah  a předpolí ve sklonu 1:70 do stanovené vzdálenosti 15 000 m,
b) u ostatních   letišť   navazuje   ochranné   pásmo   vzletových a přibližovacích   prostorů   na   ochranné   pásmo  vzletových a přistávacích  drah v  prodloužené ose  každé dráhy  na jejích obou  koncích;  ochranné   pásmo  vzletových  a přibližovacích prostorů má tvar rovnoramenného  lichoběžníku, jehož šířka činí 300 m a  délka 5000 m u každé dráhy  s rameny rozevírajícími se 15st na každou stranu od směru osy každé dráhy; rovina ochranného    pásma  vzletových  a  přibližovacích  prostorů  stoupá od konce ochranného pásma vzletových a  přistávacích drah ve sklonu 1:40  do vzdálenosti 5000 m.




Offline beam

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 177
    • Karma: 6
Odpověď #4 kdy: 02. Leden 2011 14:52:23
Citace
"Laserový útok na lietadlo pristávajúce na ruzynskom letisku sa v októbri minulého roka dokonca skončil zranením pasažiera."
... měl jsem pocit, že jsem to někde viděl... a hele, našel jsem to: http://tn.nova.cz/zpravy/cernakronika/utok-laserem-zranil-pasazera-letadla.html



Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #5 kdy: 23. Únor 2011 15:48:33
dalsi inteligent http://www.letectvi.cz/letectvi/Article70591.html  ::)

budem si musiet zavolat na letisko, akurat by to chcelo pomerat...



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #6 kdy: 23. Únor 2011 20:48:12
budem si musiet zavolat na letisko, akurat by to chcelo pomerat...

Chystáš laserovou open air poblíž letiště? I když poblíž .....  je ochranné pásmo pro lasery stejné jako to co psal beam nebo ne? Ty metry tam uvedené nejsou pro laser žádná vzdálenost.
Abych pak někdy večer nepustil něco v testu na dvoře a nesejmulo mne tu komando.

Bye A.


Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #7 kdy: 23. Únor 2011 21:01:10
.
Abych pak někdy večer nepustil něco v testu na dvoře a nesejmulo mne tu komando.

a nebo ti to neoplatil satelit ještě z dob Regana  ;D ;D



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #8 kdy: 23. Únor 2011 21:05:27
 ;D ;D ;D

Bye A.


Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #9 kdy: 23. Únor 2011 21:12:37
pak se tomu bude říkat "rána deštníkem"  ;D :D ;)



Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #10 kdy: 23. Únor 2011 22:42:57
Chystáš laserovou open air poblíž letiště? I když poblíž .....  je ohranné pásmo pro lasery stejné jako to co psal beam nebo ne? Ty metry tam uvedené nejsou pro laser žádná vzdálenost.
Abych pak někdy večer nepustil něco v testu na dvoře a nesejmulo mne tu komando.

no to mi poradil kamarat pilot, ze najrychlejsie je zavolat si na stredisko letovej kontroly a tam mi to povedia presne, prave ale sa bojim lebo ta nasa dedina je vraj niekde na hranici toho pasma (zacina tam nejaka pristavacia zona pre lety z Rakuska a pod.)

a urcite nechcem mat na svedomi nejake spadnute lietadlo, to by som si to rovno hodil (strop z pudy je dost vysoky...)



Offline Dr.Sined

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 10
    • Karma: 0
Odpověď #11 kdy: 08. Květen 2016 01:51:29
Neviete jako to je z použivanim vykonných laserov mimo letisk? Je to legalne? Si len tak svietit do neba niekde na dedine?

Nikde som o tom nič nenašiel a vzhladom na ceny laserov to je dost velké riziko!