LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

laserworld EL-60G MODUL

djpepicek · 32402

Offline djpepicek

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 9
    • Karma: 1
kdy: 06. Leden 2011 18:50:00
ZDRAVIM ODESEL MI LASER MODUL PROSIM O INFO JAKY SI MAM MODUL OBJEDNAT MAM TENTO TYP http://www.discovery-cb.cz/shop/item/laserworld-el-60g.htm jestli to ma cenu dekuji peapa



Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #1 kdy: 06. Leden 2011 18:57:11
Zdarec mrkni semka (trochu jiná cena) a modul co chceš vyměnit by mohli mít v LW jako náhr.díl,stačí tam jen mailnout,a jestli to má modulaci nebo ne bude vědět Archie (ale pochybuji že má,když je to s krokáčema)  jinak moduly mrkni třebas semka http://www.hit-electronic.com/electronic/eshop/1-1-Lasery/14-3-Zelene-532nm a myslím že v tomhle vyměnit ho ať za stejný či jiný nebude techn.náročné  ;)



Offline djpepicek

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 9
    • Karma: 1
Odpověď #2 kdy: 06. Leden 2011 20:27:33
ano máš pravdu to mi jen někdo spatne poradil kamarad eletrikar promeril a je spalema jen dioda ta se da tez nekde sehnat nebo jestli by tam sla dat o neco silnejsi .vubec tomu nerozumim tak jsem ptam mozna placam ale rad bych byl jestli mi jeste poradite dekuji pepa



Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #3 kdy: 09. Leden 2011 19:03:46
tak sem dnes jedno ELko dostal na opravu (výměna modulu)
tak se mrkněte jak to NEmá vypadat - tedy když se  i takhle obyč laser nečistí,prostě se uvaří ...
jinak blank nezapojen,čož znamená že jede po zapnutí pořád,takže ho nahradíš uplně v poho jakým koli z těch co sem ti dal link(nebo stejné od jinud) a zůstane ti ten driver a spálený modul... zítra na to mrknu co tam kde leze za napětí a písnu ti co kam a jak ..



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #4 kdy: 09. Leden 2011 19:06:56
TAC ještě jsi měl dát foto ventilátorku, ten byl určo taky hustej.
Takhle vypadá 80% laserů co mi přijdou na opravu.

Bye A.


Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #5 kdy: 09. Leden 2011 19:17:06
jo tak to je pravda (80% zahnojenejch) ale ono to je spíš tak,že ty udržovaný se opravovat nemusej  ;)
jinak tadyc ten fan je docela v poho,on to totiž táhnul skrz celou tu elektroniku takže se veškerej binec nalepil už na začátku a na fan se moc nedostalo (asi taky dost blízko mlžili) ten humus je jak plastelína  :P



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #6 kdy: 09. Leden 2011 22:10:09
*** cut ***
jinak tadyc ten fan je docela v poho,on to totiž táhnul skrz celou tu elektroniku takže se veškerej binec nalepil už na začátku a na fan se moc nedostalo
*** cut ***

 :o tak to mu ho číňan namontoval obráceně  ;D, normálně u EL saje ventilátor a tlačí vzduch skrz case (aby se extra brzy nezas*aly zrcátka). To vysvětluje proč jsou krokáče resp. zrcátka jako prase a fofrník čistej - pokud by byl větrák normálně a předek takhle zadělaný tak by měl lopatky skoro slepený bordelem.

Bye A.


Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #7 kdy: 10. Leden 2011 17:37:00
tak na driver jde 5Volt což je pohoda (použitelné pro skoro všechny jiné moduly)
zatím sem pořídil jen pár fot toho chcíplého modulu a jeho kuchnutí ...
a pár "makro" fot krystalu a budiče (konkrétně tohoto EL60)
jinak modul má průměr 14mm,podle toho bych sháněl stejný ...
a ten Al chladič je celý průchozí,je na výstupu je našroubovaná čočka(dá sa pryč)



Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #8 kdy: 10. Leden 2011 18:03:22
ááá našel sem náhradní vhodný budič zde
zde

 ;D  ;D  ;D



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #9 kdy: 10. Leden 2011 19:26:43
ááá našel sem náhradní vhodný budič zde
zde

 ;D  ;D  ;D

 ;D ;D no, ale ještě krystaly vhodné pro tento výkon

Bye A.


Offline djpepicek

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 9
    • Karma: 1
Odpověď #10 kdy: 12. Leden 2011 10:41:29
tak na driver jde 5Volt což je pohoda (použitelné pro skoro všechny jiné moduly)
zatím sem pořídil jen pár fot toho chcíplého modulu a jeho kuchnutí ...
a pár "makro" fot krystalu a budiče (konkrétně tohoto EL60)
jinak modul má průměr 14mm,podle toho bych sháněl stejný ...
a ten Al chladič je celý průchozí,je na výstupu je našroubovaná čočka(dá sa pryč)
   objednal jsem tento laser ale chladic si udelam soustruhem sam ma to jem 3V nevadi to svetlo ma 5v




Offline djpepicek

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 9
    • Karma: 1
Odpověď #12 kdy: 12. Leden 2011 12:28:55
a jakto  že tu mám zobak když jsem byl na vojně četař  :D :-\



Offline beam

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 177
    • Karma: 6
Odpověď #13 kdy: 12. Leden 2011 12:57:35
a jakto  že tu mám zobak když jsem byl na vojně četař  :D :-\
... si z toho nic nedělej. Občas "šumák", sem tam "bufet" , ale jinak je to tu dobrý  ;)
Jo a za kolik to máš?  ;D



Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #14 kdy: 12. Leden 2011 19:52:59
no měřil sem to a lítá tam 4-6 volt (podle toho jak jedou krokáče) takže at ti tam kámoš elektrikář dá nějákej 3-4volt stabilák nebo napětovej dělič at si ten modul hned neuvaříš (tedy driver)



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #15 kdy: 12. Leden 2011 21:35:37
a jakto  že tu mám zobak když jsem byl na vojně četař  :D :-\

 Nj, ale tam jsi byl taky nejdřív holub, vrkoun, zoban, pták .... tady to taky jde postupně, když jsi tu týden nemůžeš být suprák jako TAC. A nejlepší je poslední, nejvyšší "hodnost"  ;D ;D

Bye A.


Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #16 kdy: 12. Leden 2011 21:38:51
   objednal jsem tento laser ale chladic si udelam soustruhem sam ma to jem 3V nevadi to svetlo ma 5v

Než na něj připojíš těch 5V, tak ho pohlaď, polib a rozluč se s ním.  8)

Bez stabiláku jak ti píše TAC to vůbec na vyšší napětí nepřipojuj, nebo tě budou na tom shopu mít za chvíli jako kunčafta.

Bye A.


Offline djpepicek

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 9
    • Karma: 1
Odpověď #17 kdy: 18. Leden 2011 10:02:31
tak mam zase na vas jednu blbou otazku pod laser kdyz zasunu do chladice je tam nejaka pasta nebo mlezivo nebo co to je cim to nahradim nebo koupim dekuji vas zobak



Offline beam

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 177
    • Karma: 6
Odpověď #18 kdy: 18. Leden 2011 14:44:05
tak mam zase na vas jednu blbou otazku pod laser kdyz zasunu do chladice je tam nejaka pasta nebo mlezivo nebo co to je cim to nahradim nebo koupim dekuji vas zobak
typuju že to bude silikonová pasta pro zlepšení chlazení... stejná nebo podobná co se maže pod chladič procesoru.
http://www.suntech.cz/produkt/78133/AKASA-AK-460-silikonova-teplovodiva-pasta-3-5g-roztiraci-karta.htm

http://www.gme.cz/cz/pasta-teplovodiva-extrem-p749-020.html



Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #19 kdy: 18. Leden 2011 17:39:26
typuju že to bude silikonová pasta pro zlepšení chlazení... stejná nebo podobná co se maže pod chladič procesoru.
http://www.suntech.cz/produkt/78133/AKASA-AK-460-silikonova-teplovodiva-pasta-3-5g-roztiraci-karta.htm

http://www.gme.cz/cz/pasta-teplovodiva-extrem-p749-020.html

Přesně to je ona .... je tam kvuli lepšímu tepelnému přechodu mezi komponenty,a různými materiály ...