LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

SOČ

P@trick · 28426

Offline P@trick

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 122
    • Karma: 5
kdy: 06. Únor 2011 21:33:59
Ahojte chcel by som sa opýtať admina či móžem spomenúť túto stránku v mojej maturitnej práci a pri obhajovaní Stredoškolskej odbornej činnosti. Kedže vela času trávim na týchto stránkách veľa zapojení som si tu našiel a aj keď som tam nepoužil ani jedno z nich získal som tu veľa vedomostí ohľadom laserov. Takže ak by to adminovi nevadilo a súhlasil by chcel by som tam túto stránku spomenúť. ÄŽakujem P@trick



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #1 kdy: 06. Únor 2011 23:19:28
No problem.

Mám za to, že pokud uvedeš ve školních nebo věděckých pracech nějaké moudro a k němu dáš zdroj odkud jsi ho vzal (nejen weby, ale i literatura či jiné zdroje), tak na to ani nemusí být žádný souhlas.

IMHO - cílem založení tohoto webu, bylo zvýšení vědomostí o laserové technice v řadách veřejnosti (nejen).

Kua to zní nějak vznešeně - tak to už stačí
;D ;)

Bye A.


Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #2 kdy: 07. Únor 2011 05:00:08
 ;D 2 P@....hlavně dotlač nějáký švestičky z vlastní zahrádky, Hujer ...         joke



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #3 kdy: 07. Únor 2011 07:05:48
 ;D ;D ;D

Bye A.


Offline P@trick

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 122
    • Karma: 5
Odpověď #4 kdy: 07. Únor 2011 08:22:45
Dobre dakujem. Neviem radšej som sa spýtal aby nebol problém aj ked asi by ste sa to nedozvedeli:D No ved ja len uvediem v literatúre ktorú som študoval túto stránku :) nech jej rastie popularita a ľudia sa o nej dozvedia :) No záhradku mám no nič v nej nepestujem :D



Offline P@trick

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 122
    • Karma: 5
Odpověď #5 kdy: 02. Březen 2011 18:53:36
Tak dneska som absolvoval školské kolo súťaže SOČ a postupujem do krajského kola ;) Prezentoval som svoj dymostroj a stroboskop plus generátor impulzov pre laser ale pustil som tam aj moj RGB laser a všetko dokopy plus niaka hudbička naplno a bola to pecka celá škola zadymená :D Chodili len pozerať čo kde a hned a zamestanli mám už ponuky na nasvecovanie akcií :D Máme v škole aspon 50 metrovú rovnú chodbu ale nebolo vidieť ani na krok takže som to zvládol:)



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #6 kdy: 02. Březen 2011 22:28:58
Congratulation  ;D

Bye A.


Offline P@trick

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 122
    • Karma: 5
Odpověď #7 kdy: 07. Březen 2011 18:57:57
Diki velmo pekne 1. apríla mám krajské kolo tak som zvedavý ako tam dopadnem tam už beriem aj BILDU a pustím to tam naplno všetko. Ak budete chcieť môžem pripnúť súbor v celom PDF len je to trošku väčšie kedže to má 24 strán ale sú tam komplet moje stavby všetko ak by mal niekto záujem o poskladanie si vlastných vecí doma. Dymostroj v porovnaní s kupovaným teda oproti tým čo sa najviac predávajú je ovela silnejší a dá sa zvýšiť ešte výkon takže som sním velmi spokojný.



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #8 kdy: 10. Březen 2011 06:48:56
Čekám na to .pdf  ;)

Bye A.


Offline P@trick

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 122
    • Karma: 5
Odpověď #9 kdy: 12. Březen 2011 21:31:09




Tady je  ;D



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #10 kdy: 14. Březen 2011 14:34:51



Tady je  ;D

Jsem smázl ten balast s FTP  a  přiložil to pdf.  ;)  Jedna z mála výhod admina, že občas můžeš něco nestandardně.

Bye A.


Offline P@trick

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 122
    • Karma: 5
Odpověď #11 kdy: 14. Březen 2011 14:56:12
OK diki moc Archie. Admin má mať všetky práva a starať sa o web tak to má byť :) Ešte chcem taký detail ktomu že keby to niekto skúšal spraviť tie veci podľa týchto schém a dosiek tak Vám to nepójde pretože sú tam niake malinké chyby ;) ktoré som tam musel spraviť kóli tomu že to ide na sútaž a aby to tam nebolo zneužité. Kedže sú to moje vlastné návrhy tak som to tak musel spraviť na pokyn profesorov. A ešte k dymostroju už je nová doska a schéma je tam doplnenie blokovania ovodu pokým neni nahriata komora aby to nešlo to potom niekedy upnem ked to prekreslím do Eaglu. Ak by bol niaky záujem o správne dosky schémy kludne sa mi móže ozvať a rád ich pošlem :)
P@trick



Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #12 kdy: 14. Březen 2011 16:07:33
tych 3000 hodin co spominas na stavbu zariadeni co je v tom zahrnute? lebo ked som si to prepocital tak mi to vyslo, ze by si na tom robil vyse roka 8 hodin denne a to mi pride nejako moc =)



Offline P@trick

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 122
    • Karma: 5
Odpověď #13 kdy: 14. Březen 2011 18:05:51
To je dokopy všetko zahrnuté všetky stavby všetky navrhovania všetok čas na stavbu všetkých tých vecí komplet. No na bilde som pracoval velmi dlho a zhánal súčiastky z nemecka británie. Ale 3000 hodín som tam napísal že kolko času som to skladal od začiatku že kolko dní som to tak myslel.



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #14 kdy: 14. Březen 2011 22:42:20
tych 3000 hodin co spominas na stavbu zariadeni co je v tom zahrnute? lebo ked som si to prepocital tak mi to vyslo, ze by si na tom robil vyse roka 8 hodin denne a to mi pride nejako moc =)
On to P@ťas počítá od doby kdy zahlídl první strobo s mlhostrojem a řekl si "to bych si mohl postavit"  ;D

Bye A.


Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #15 kdy: 14. Březen 2011 22:44:43
*** cut *** A ešte k dymostroju už je nová doska a schéma je tam doplnenie blokovania ovodu pokým neni nahriata komora aby to nešlo *** cut ***

Jo to je velmi potřebná feature, už jsem viděl pár lidí a podlah postříkaných náplní z mlhy která nebyla nahřátá a v obvodu blokace byl napečený škvarek který ho přemostil  ;D ;D

Bye A.


Offline P@trick

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 122
    • Karma: 5
Odpověď #16 kdy: 15. Březen 2011 15:41:33
Ale to sa nemóže stať ani teraz lebo to je riešené uplne iným sieťovým vypínačom na celý obvod takže to ani teraz by nebolo len teraz som to tam dal naraz do jedného plošáku :) aby to vyzeralo pekne a ten prvý to bol len  taký skúšobný plošák ale teraz ked som postupil a idem aj na výstavy z mojimi prácami tak nech to vypadá už ;).......... Nie nie to som rátal všetko dokopy stavby proste tolko hodín to trvalo



Offline beam

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 177
    • Karma: 6
Odpověď #17 kdy: 15. Březen 2011 20:24:44
... a P@patriku, nějaké to akční foto máš?  ;)



Offline P@trick

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 122
    • Karma: 5
Odpověď #18 kdy: 15. Březen 2011 20:32:39
Budú aj fotky z akcie alebo z obhajoby tak ich hned potom prihodím ;)



Offline P@trick

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 122
    • Karma: 5
Odpověď #19 kdy: 27. Březen 2011 13:46:16
Pridávam niake fotky z piatkovej akcie. Mám spravené aj video. Pridávam link naň: