LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

DIY LPM by malý TACek

TAC · 11090

Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
kdy: 10. Únor 2011 18:14:51
Tak,na popud Dzodza sem vyštrachal (LPM -> v tomto případě Light Power Meter)
 Takže to mi bylo asi 9let,když sem narazil na problém,jak ověřit funkčnost dálkových ovladačů (ke keterým není príjmač) takže jediné v té době (cca 1985)  co se podařilo zapálenci sehnat a to byl tenkrát "poklad" .. fotodiody 1PP75 (a to ze sálových počítačů,k čtení děrových pásek) tak sem viz škatulka s tel sluchadlem udělal svůj první LPM  ;) tedy pasivní snímač IR záření s akustickou odezvou ...
Druhý "model" už je namakanější "tedy v té době byl  :D" stejné Fotodiody ale s předřazeným potíkem pro nastavení citlivosti,a z kotoučáku kuchlým měřáčkem (taky tenkrát hroznej poklad  :o )..

tak a proč to vlastně píšu ? protože mi Dzodzo  připoměl že tyhle krámy sem stavěl jako capartík (také jiskra i pionýr  :-\ ) a že sem si je schoval (doteď se zachovali bez zásahu a funkční)
a hlavně aby Dzodzo měl trochu představu o čem sem vlastně psal (jeho chtíč měřit hodnoty jeho show)

samozřejmě pro jeho učely jsou už asi 1PP75  nepoužitelné ale princip je jasný  :)



Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #1 kdy: 10. Únor 2011 22:19:11
 :o huh tak to si bol uz dobre nabuseny v 9 rokoch, to ja som este tak maximalne skladal lego  :D



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #2 kdy: 11. Únor 2011 12:45:51
***cut*** ... jediné v té době (cca 1985)  co se podařilo zapálenci sehnat a to byl tenkrát "poklad" .. fotodiody 1PP75 (a to ze sálových počítačů,k čtení děrových pásek) ... ***cut***

To jsi musel mít nějaký extra zdroj - já je na SAPu loudil a nedostal jsem ani jednu (když lehla čtečka tak si ji rozebrali systémáci)
Dneska se tomu smějeme, ale tenkrát věci jako patice pod DIL obvody, LED sedmisegmentovky,  OZ apod. to znělo téměř jako scifi a stálo to ranec. Když jsem stavěl 2x 20W !!! zesilovač tak třeba operáky do předzesiku MAA748 stál jeden kousek 800,- Kč
 ;D ;D

Bye A.