LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

PL 589nm a 671nm

beam · 12496

Offline beam

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 177
    • Karma: 6
kdy: 14. Březen 2011 21:12:49
Přátelé,
trochu Vás vyruším z bild, dild a soč...  ;)
Musím se totiž pochlubit, neb zásilka od CNI právě dorazila. Tak že obsah:
-  80mw 589nm žlutý DPSS PL
- 150mw 671nm červený DPSS PL

Je to nádhera!  ;D

Zdraví,
B.

Obr 1 - vypadají úplně stejně, jen štítek určuje vln. délku
Obr 2 - foto z anfasu
Obr 3 - v akci, ale ještě nezahřáto
Obr 4 - rozdíl ve viditelnosti je markantní, těch 671nm je už na okraji viditelnosti...



Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #1 kdy: 14. Březen 2011 21:20:48
paráda ..  ;)



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #2 kdy: 14. Březen 2011 22:36:34
No nevím, asi nejsem ten správný kdo by to ocenil - jako jo, proč ne, když je to hobby. Ale fakt nevidím vůbec žádné využití. Tím to jako vůbec nehaním, jen já osobně bych to nevyužil, neb nevím na co.

Imho - na co je ta "fajfka" ve spodní částu těla ukazovadla? Remote lock konektor ???

Bye A.


Offline beam

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 177
    • Karma: 6
Odpověď #3 kdy: 15. Březen 2011 20:22:23
Imho - na co je ta "fajfka" ve spodní částu těla ukazovadla? Remote lock konektor ???

jj je to lock. Ten se dá ale relativně přemostit (totéž klíč), ovšem co mě trochu nevyhovuje je cca. 5 vteřinová prodleva  :(

Jinak to ber z té lepší stránky - pravda, moc praktické to není, když si ale vezmeš, co sbírají mí vrstevníci - auta, ženy, peníze, pol. funkce, prapodivné zážitky..., tak tohle je ještě takové milé "úlet", ne?  ;D




Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #4 kdy: 15. Březen 2011 21:23:12
jj je to lock. Ten se dá ale relativně přemostit (totéž klíč), ovšem co mě trochu nevyhovuje je cca. 5 vteřinová prodleva  :(

Jinak to ber z té lepší stránky - pravda, moc praktické to není, když si ale vezmeš, co sbírají mí vrstevníci - auta, ženy, peníze, pol. funkce, prapodivné zážitky..., tak tohle je ještě takové milé "úlet", ne?  ;D

Já to v žádném případě neodsuzuji - ostatně napsal jsem
Citace
jako jo, proč ne, když je to hobby
, jen osobně bych pro to využití neměl. Obdobně ale nesbírám známky, mince, pivní tácky....

Bye A.