LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

GREEN modul 7W

P@trick · 15506

Offline P@trick

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 122
    • Karma: 5
kdy: 21. Březen 2011 20:49:58
Takže čaute dostal sa mi do rúk tento Green modul a začínam na nom pracovať a zistovať ho :) Pripájam foto modulu.



Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #1 kdy: 22. Březen 2011 04:57:14
no pěkný,ale jen jestli budeš schopen to zase seřídit alespon na 50% továrního nastavení  ;D když už náš ten krystal venku  ;)



Offline P@trick

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 122
    • Karma: 5
Odpověď #2 kdy: 22. Březen 2011 10:05:40
Lenže toto sú dalšie kryštáli boli ktomu doložené vonku ono to má aj v sebe kryštáli videl som ich tam vnútri dosť. A dajú sa aj nalepiť sú na takom štvorčeku čo sa dá nalepiť. No musím zistiť niako zapojenie a vyrobiť nato zdroj alebo niaky nato prospósobiť.



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #3 kdy: 22. Březen 2011 19:06:44
*** cut *** No musím zistiť niako zapojenie a vyrobiť nato zdroj alebo niaky nato prospósobiť.

Co ten driver na kterým je to postavený ??? (foto DSC00367.JPG )

Bye A.


Offline P@trick

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 122
    • Karma: 5
Odpověď #4 kdy: 23. Březen 2011 16:13:58
Tomu driveru chýba vnútro je tam len riadenie display a ventilátor inak mu chýba ovládacie vnútro. Nemáte niake návrhy na čom to skúšiť? Alebo ako to skúsiť zapojiť?



Offline P@trick

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 122
    • Karma: 5
Odpověď #5 kdy: 29. Březen 2011 18:54:58
Neviete mi niekto poradiť zapojenie tohoto modulu? Alebo ako vyrobiť napájací zdroj ktorý by to rozsvietil? ÄŽakujem



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #6 kdy: 30. Březen 2011 06:55:22
Neviete mi niekto poradiť zapojenie tohoto modulu? Alebo ako vyrobiť napájací zdroj ktorý by to rozsvietil? ÄŽakujem

Pořiď si brýle na 808 a 1064 nm. To myslím bude nejlepší začátek. Než ti dojdou, nakresli jak je modul zapojenej - (TEC, dioda, termistor nebo fotodioda) a podle toho pak hledej vhodné zapojení zdroje. Pro samotné rozsvícení ti stačí nakrmit budič, ale bez dostatečného chlazení tě brzy opustí.  ;)

Bye A.


Offline P@trick

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 122
    • Karma: 5
Odpověď #7 kdy: 04. Duben 2011 18:27:26
Takže pofotil som to detailne ako je zapojený ten modul aby ste mi vedeli poradiť ten zdroj. Vedie z toho 11 vodičov. Z diody vedie modrý a červený, červený je kostra. Neviem ktoré presne mám opísať a nevidím tam ani presné zapojenie kedže je to zakryté tavným lepidlom. Ale ak bude treba zistím.Odpáliť by sa to nemalo ved to má veliký chladič. Diki za pomoc



Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #8 kdy: 04. Duben 2011 20:08:06
hezký fota ale fakt to moc nepomohlo,mrkni do bible od Sama,určitě tam podobný najdeš,nebo googli...



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #9 kdy: 04. Duben 2011 23:42:05
hezký fota ale fakt to moc nepomohlo,mrkni do bible od Sama,určitě tam podobný najdeš,nebo googli...

Dopo jsem přemýšlel jak kulantně napsal, že z těch fotek vím stejný kulový jako předtím.  ;)

Bye A.


Offline P@trick

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 122
    • Karma: 5
Odpověď #10 kdy: 05. Duben 2011 08:12:44
Heh aj som si myslel, že to nepomóže no skúsil som to :D zato nič nedám :)