LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

LW Showeditor 2006

Azu · 18994

Offline Azu

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 31
    • Karma: 0
kdy: 22. Březen 2011 12:15:36
Nemáte někdo radu jak rozběhat LW Showeditor 2006 ve Windows Vista 32bit, nebo Windows 7 64bit? Jediné kde mně to bez problémů okamžitě funguje, jsou Windows XP jen bylo potřeba nahrát jiné knihovny lumax.dll než ty co jsou na CD. Ve Vistách sem bez potíží nainstaloval ovladače pro Lumax, zádrhel byl v HW klíči Rockey4 pro který na instalačním CD nejsou ovladače a uvádí se, že jsou nainstalovány po prvním spuštění programu LaserEdit, což se tak rozhodně neděje, ale nakonec sem je našel u výrobce tohoto HW klíče. Vše se tak zdá na první pohled, že funguje naprosto v pohodě až na to, že z laseru nejde ven vůbec nic. Jako krajné řešení by se dali asi nainstalovat jako virtual PC na to ještě Windows XP, ale to až jak poslední krajní možnost, protože ten notes mam jinak výhradně pro djing.
Za jiných okolností bych to nějak moc neřešil, ale jeden člověk, kterému sem půjčil notes co používám jen pro laser, mně při půjčení zformátoval disk a bude trvat bohužel asi trochu delší dobu než seženu pro tento notes všechny patřičné ovladače a vůbec způsob jak jek nainstalovat když nemá CD mechaniku.



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #1 kdy: 22. Březen 2011 19:02:42
Nemáte někdo radu jak rozběhat LW Showeditor 2006 ve Windows Vista 32bit, nebo Windows 7 64bit? Jediné kde mně to bez problémů okamžitě funguje, jsou Windows XP jen bylo potřeba nahrát jiné knihovny lumax.dll než ty co jsou na CD. Ve Vistách sem bez potíží nainstaloval ovladače pro Lumax, zádrhel byl v HW klíči Rockey4 pro který na instalačním CD nejsou ovladače a uvádí se, že jsou nainstalovány po prvním spuštění programu LaserEdit, což se tak rozhodně neděje, ale nakonec sem je našel u výrobce tohoto HW klíče. Vše se tak zdá na první pohled, že funguje naprosto v pohodě až na to, že z laseru nejde ven vůbec nic. Jako krajné řešení by se dali asi nainstalovat jako virtual PC na to ještě Windows XP, ale to až jak poslední krajní možnost, protože ten notes mam jinak výhradně pro djing.
Za jiných okolností bych to nějak moc neřešil, ale jeden člověk, kterému sem půjčil notes co používám jen pro laser, mně při půjčení zformátoval disk a bude trvat bohužel asi trochu delší dobu než seženu pro tento notes všechny patřičné ovladače a vůbec způsob jak jek nainstalovat když nemá CD mechaniku.

Verze 2006 je "převlečená" Mamba Black ;-), mělo by to na Vistách chodit normálně. Na Win7 64 bit pochybuju - tedy spíš netuším jestli existuje 64 bit ovladač. Nicméně na těch Win7 by to mělo normálně makat v tzv. XP mode - tedy virtuálka stažená jako hotový .vhdéčko od Mrkvosoftu. Ale pokud vím, tak si to při instalaci checkuje genuine Ms - takže na šmejklejch Win7 máš peška. I když ono záleží co máš za DAC - jestli EasyLase tak pro něj 64 bit driver existuje (tedy pro XP, ale pro Win7 by měl jít upravít - trocha magie v .inf souboru).

Jinak instalace notesu bez DVD (CD) je brnkačka - buď zbaběle DVD (CD) na USB nebo udělat boot instalaci na USB flash disk. Návodů jak na to najdeš na netu asi 1000000.

Bye A.


Offline Azu

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 31
    • Karma: 0
Odpověď #2 kdy: 22. Březen 2011 20:39:31
Brnkačka by to byla jen za předpokladu, že by notes uměl nabootovat z něčeho jiného než z interního HDD, což neumí.



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #3 kdy: 23. Březen 2011 23:56:32
Brnkačka by to byla jen za předpokladu, že by notes uměl nabootovat z něčeho jiného než z interního HDD, což neumí.

Tomu nevěřím. Co je to zač?

Bye A.


Offline Azu

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 31
    • Karma: 0
Odpověď #4 kdy: 24. Březen 2011 23:23:37
Panasonic CF-18, bohužel bootovat umožňuje jen z HDD, LAN nebo CD, ale s externí CD na USB to nebootovat nehodlalo :-\ Už se ale rýsuje půjčení redukce na HDD 2.5" => 3.5" tak to snad do soboty doufám zmáknu zprovoznit.
http://ixbtlabs.com/articles2/portopc/panas-cf-18.html

Jinak na těch Vistách to vypadá bezradně, všechno na první pohled funguje, nic nehlásí problém ale s laser prevít nehodlá pracovat.



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #5 kdy: 26. Březen 2011 01:06:01
Panasonic CF-18, bohužel bootovat umožňuje jen z HDD, LAN nebo CD, ale s externí CD na USB to nebootovat nehodlalo :-\ Už se ale rýsuje půjčení redukce na HDD 2.5" => 3.5" tak to snad do soboty doufám zmáknu zprovoznit.
http://ixbtlabs.com/articles2/portopc/panas-cf-18.html

Jinak na těch Vistách to vypadá bezradně, všechno na první pohled funguje, nic nehlásí problém ale s laser prevít nehodlá pracovat.

By mne zajímalo jak redukce 2,5"/3,5" řeší tvůj problém?  

Jukni sem tady tě řešej ;)

Když nejhůř nainstaluj na stolní PC instalační PXE server a bootni instalaci po síti (link)

Bye A.


Offline Azu

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 31
    • Karma: 0
Odpověď #6 kdy: 15. Duben 2011 20:29:36
Tak nakonec selhalo naprosto vše a z neznámého důvodu to funguje jen na XP a to ještě na stolním počítači a na všech 4 notebookách i s win xp co sem zkoušel to funguje tak, že z grafiky není vůbec poznat co to vlastně kreslí, na vistách se z toho nevyloudilo vůbec nic i když vše se tváří že je v pohodě. Už na to nemam nervy a házim to do popelnice a příští týden jdu koupit něco normálního a tyhle sračky od laserworldu už nechci ani vidět.



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #7 kdy: 15. Duben 2011 22:37:22
Tak nakonec selhalo naprosto vše a z neznámého důvodu to funguje jen na XP a to ještě na stolním počítači a na všech 4 notebookách i s win xp co sem zkoušel to funguje tak, že z grafiky není vůbec poznat co to vlastně kreslí, na vistách se z toho nevyloudilo vůbec nic i když vše se tváří že je v pohodě. Už na to nemam nervy a házim to do popelnice a příští týden jdu koupit něco normálního a tyhle sračky od laserworldu už nechci ani vidět.

No nevím, já tu verzi 2006, resp. Mambu Black, protože je to jen přejmenovaná Mamba, měl  a honil jsem s tím LW ProLine 300RGB - šlapalo to jako hodinky. Ze dvou noťasů a jednoho stolního PC.
Pokud ti to z jednoho PC jede a z jiných ne, nebude to "sračkou od Laserworldu" (která navíc není od nich   ;) ). protože to by to nemohlo fungovat nikde. Fakt je, že tam byl trochu opruz s instalací driveru pro USB key i pro DAC, ale šlo to zvládnout.
Azu sorry, ale bude to buď rukama nebo Woknama možná ještě podivným driverem, ale ten z CD šlapal OK (kdyžtak tu to CD ještě někde mám). Jo a hoď mi GPS souřadnice tý popelnice, já si to rád vezmu - editace efektů na časový ose v tom byla vůbec asi nejlepší ze všech sw co jsem kdy používal.

Bye A.


Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #8 kdy: 16. Duben 2011 11:16:19
Azu ak si z okolia Brna, tak by som ti mohol doniest moncha dac, ze by si skusil ci ti to bude tiez kreslit take deformovane tvary, ak to robi vsade, tak nebude to skor projektorom?



Offline Azu

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 31
    • Karma: 0
Odpověď #9 kdy: 16. Duben 2011 22:45:51
Nějak mně to ještě nedalo a po 5h dalšího trápení se mně to celé nakonec podařilo rozběhat.
Jak to tak bývá, chyba byla tam kde bych ji nikdy nehledal a přišel sem na to zcela náhodou.
Ty paskvily to kreslilo v případě, že notebook jel na baterky a nebo když byl připojen do jiné zásuvky než na které byl laser.
Jakmile sem použil prodlužovací trojzásuvku a připojil do ní jak lasery, tak i notebook, tak vše šlape jak má.
Nakonec se to podařilo rozběhat i pod těma Vistama.



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #10 kdy: 17. Duben 2011 09:11:23
 ;) no vidíš, že to jde.  Ale stejně tam máš nějakou podivnost. Kouknul bych do laseru jak je tam udělané uzemění.


Bye A.


Offline P@trick

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 122
    • Karma: 5
Odpověď #11 kdy: 17. Duben 2011 09:56:20
Robí to preto lebo v tých zásuvkách máš iný fázový posun ako v tej prvej. Stáva sa to dosť často. Riešiť sa to dá len tým že to zapojíš do rovnakej zásuvky. Stáva sa to aj s data-projektormi ked ich máš zapojené do inej zásuvky ako PC alebo ti ide PC z baterky. Obraz skáče je rozmazaný.