LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

Laser ukazovátko z AUKRA

Poly · 19591

Offline Poly

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 16
    • Karma: 0
kdy: 04. Duben 2011 19:58:57
Ahoj mám tady na vás zkušené s lasermi dotaz koupil jsem si laserové ukazovátko z aukra psané hodnoty 200mW což je blbost ale nálepka tam je:-D Jde mi o to že si z toho chci postavit dva malinké lasery na GARDEN party u jednoho to bude lomené pomoci reproduktorů a u druhého pomocí motorku a zrcátek:-) Teď dotaz na vás tento laser budu napájet odvodem lm 317 s napájecím napětím 3.0V, provoz bude odhadem přes léto celou noc nějaký ten pátek...Modul laseru nechám v té kovové tyčce a vypínač proklemuju a zde otázka je třeba chladit tuto trubičku s laserem - přídavným kusem hliníku nebo ji aktivně chladit nebo to bez jakékoliv újmy vydrží? A ještě jeden dotaz jaká může být životnost tohoto ukazovátka?? Děkuji za rady:-)




Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #1 kdy: 04. Duben 2011 20:19:58
Ahoj mám tady na vás zkušené s lasermi dotaz koupil jsem si laserové ukazovátko z aukra psané hodnoty 200mW což je blbost ale nálepka tam je:-D Jde mi o to že si z toho chci postavit dva malinké lasery na GARDEN party u jednoho to bude lomené pomoci reproduktorů a u druhého pomocí motorku a zrcátek:-) Teď dotaz na vás tento laser budu napájet odvodem lm 317 s napájecím napětím 3.0V, provoz bude odhadem přes léto celou noc nějaký ten pátek...Modul laseru nechám v té kovové tyčce a vypínač proklemuju a zde otázka je třeba chladit tuto trubičku s laserem - přídavným kusem hliníku nebo ji aktivně chladit nebo to bez jakékoliv újmy vydrží? A ještě jeden dotaz jaká může být životnost tohoto ukazovátka?? Děkuji za rady:-)
Zdar
Tak chladit rozhodně ANO,nejlépe Al (hliník) nebo třebas i Cu (měd) jinak to odejde hned na první AXI(a samo že aktivně chladit je vždy lepší než pak oplakávat deathlej laser..),fakt ukazovadla na to nejsou stavěná,.
Napájění LMkem je OK ale nastavil bych napětí podle baterijí.. tedy bud 3volt nebo 2.4v podle toho na jaké je tvůj světelný jedi meč stavěn :-) ...
a pokud máš možnost kontrolovat čas běhu laseru je dobré ho po cca 2hodinách nechat odpočinout (ukazovadlo bych nechal po hodce,ani ne..) .. jinak pokud se skalíš a zapomeneš,nemusí se stát nic,ale taky může laser chcípnout..
já to řeším spínačkama za 60kaček .. ty stim kolečkem,jdou nastavit po 15minutách min. .. a můžu kalit jak chci...
bye TAC



Offline Poly

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 16
    • Karma: 0
Odpověď #2 kdy: 05. Duben 2011 22:01:11
Napájení tak je 3.0V takže napájení mám hotové tak dobastlím skřín a je hotovo:-) Ještě dotaz dostal se mi do ryku od kamaráda laser Laseworl EL 30 určitě vy znalí jej poznáte Dioda odpálena tudíž otázka na vás de ji nějak opravit nebo je nenávratně v háji:( - Tu otázka čím ji nahradit popřípadě jde nějakým způsobem rozchodit? Kamarád chtěl ať mu zde taky dopasuji to laserové ukazovátko což se mi zdá jako blbost tudíž máte nějaký tip popřípadě neválí se někomu z vás doma diody do těchto levných laserů?? 



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #3 kdy: 06. Duben 2011 22:00:19
Napájení tak je 3.0V takže napájení mám hotové tak dobastlím skřín a je hotovo:-)
Otázkou pořád zůstává kolik toho na té GARDEN uvidíš
Citace
Ještě dotaz dostal se mi do ryku od kamaráda laser Laseworl EL 30 určitě vy znalí jej poznáte Dioda odpálena tudíž otázka na vás de ji nějak opravit nebo je nenávratně v háji:( - Tu otázka čím ji nahradit popřípadě jde nějakým způsobem rozchodit? Kamarád chtěl ať mu zde taky dopasuji to laserové ukazovátko což se mi zdá jako blbost tudíž máte nějaký tip popřípadě neválí se někomu z vás doma diody do těchto levných laserů??  
To bude nejspíš EL-30G DMX, dělalo se to 2006 a levný fakt nebyl stál asi 11k.  ;D
Opravit jde všechno, otázkou je jestli se to vyplatí (cena ND + práce). V podstatě máš možnosti -
1) vyměnit budič, pokud je to "jen vysvícené"
2) vyměnit celý DPSS modul vč. driveru (mechanicky přesně tam jde tenhle 100mW)
3) dát tam úplně něco jiného :-)
4) zahodit to

Bye A.


Offline Poly

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 16
    • Karma: 0
Odpověď #4 kdy: 07. Duben 2011 20:11:45
Fakt??:-) tak to byl celkem balík ..Nicméně jsem zkoušel driver z něj de okolo 5V dioda svítí uplně minimálně tudíž by asi stačilo jen vyměnit tu diodu těďkom jen otázka zda de někde v Česku koupit nebo se to musí koupit z ebay.com popřípadě jestli máte doma někdo něco - myslím tu diodu malinkou vypadá že obal je z měďi a má 3 vývody jeden + druhý - a třetí nezapojen:-). V oblasti laserů jsme zcela zelenáč a tuďíž cením si všech rad :-)



Offline Lafayette36

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 2
    • Karma: 0
Odpověď #5 kdy: 28. Říjen 2012 00:47:01
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli tato nábídka (http://www.vyprodejlevnehozbozi.cz/detail/laser-zeleny-1000mw-dosah-30km/?p=tech) může být reálná nebo ne. Máte s tím nějaké skušenosti?
Bojím se že tam bude zabudovaný slabší laser.

Děkuji moc



Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #6 kdy: 28. Říjen 2012 06:30:16
Zdarec
no nevypadá věrohodně,každopádně za ty prachy bych to testnul  ;)



Offline beam

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 177
    • Karma: 6
Odpověď #7 kdy: 28. Říjen 2012 20:36:39
... já bych se ani tak nebál slabšího výkonu, jako toho, že to nebude mít IR filtr.
Raději bych šel do setu, kde jsou třeba i brýle...

Zdraví,
B



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #8 kdy: 28. Říjen 2012 20:51:02
*** cut ***
Bojím se že tam bude zabudovaný slabší laser.
*** cut ***
No je to utopie - jednak se to tam při real 1W 532nm nevejde, pak sám štítek kecá - při 1000mW by to byl Class IV a ne Class III. Tipuji to na max 200mW  ;)
I když možná v součtu všech vlnových délek co z toho polezou ..... kdo ví

a popis na tom odkazu ...
-LASEROVÉ UKAZOVÁTKO JE 100% VHODNÉ JAKO PROFESIONÁLNÍ POMÅ®CKA KAŽDÉHO LEPŠÍHO MANAGERA

pak by správně asi bylo LASEROVÉ UKAZOVÁTKO JE 100% VHODNÉ JAKO PROFESIONÁLNÍ POMÅ®CKA KAŽDÉHO LEPŠÍHO MANAGERA na pálení dírek do projekčního plátna či oslepení konkurence


Sám jsem čistě ze zvědavosti koupil 100mW a mělo to cca 1/10 ze 100mW  :D

Bye A.


Offline beam

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 177
    • Karma: 6
Odpověď #9 kdy: 28. Říjen 2012 21:19:21
^^^ asi tak nějak  ;)



Offline Lafayette36

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 2
    • Karma: 0
Odpověď #10 kdy: 28. Říjen 2012 22:43:38
Děkuji Vám všem za pomoc :)