LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

Výkon Laseru

CiBA · 18057

Offline CiBA

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 7
    • Karma: 0
kdy: 09. Leden 2012 14:51:39
Dobrý den, mám LaserWorld CS400 RGY je tam tuším 100mW green a dvě 150mW red diody, laser funguje dobře, ale výkon bych rád zvýšil bez nutnosti zakoupení nového stroje. Moje otázka zní, dá se vyměnit slabší dioda za silnější, samozřejmě je mi jasné, že to není jako výměna žárovky, ale četl jsem zde, že si mnozí lasery předělávali.

Představoval bych si alespoň dvojnásobný výkon, ale pokud řeknete, že to nemá cenu předělávat a kupit raději nový stroj, tak se na to vyprdnu.

Díky za info



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #1 kdy: 09. Leden 2012 17:42:42
Tak předělat jde téměř vše (já v listopadu předělával dvě RS 400G na RS 2300RGB), otázkou je rentabilita - tedy jestli ti prostředky vložené do přestavby přinesou přidanou hodnotu jako si představuješ. Red jsou tam dva moduly složené přes kostku - tam toho moc nevymyslíš - výměna za silnější (třeba to co bylo v RS 800RGY - tedy 250mW) nebo vyhodit a dát jeden silný modul + výměna green. Osobně spíše tipnu, že to bude už vysvícené - ona ta 400RGY docela svítila, když byla new (např. v Babylonu v Liberci byla jedna - a to je celkem velký prostor). Máš to přeměřené, kolik to teďka dá? Na venkovní použití to stejně nepřestavíš, protože se ti pořádné moduly dovnitř nejspíše nevejdou.

Která verze CSka to je?  Taková ta "šišoidní" první nebo ta novější?

Bye A.


Offline CiBA

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 7
    • Karma: 0
Odpověď #2 kdy: 09. Leden 2012 20:21:06
Je to ten šišoid :) Ona nesvítí zle, ale když jsem viděl třeba green 400 tak je proti tomu nářez, tak jsem si řekl, jestli by nešlo vyměnit za silnější třeba jenom diody. Vím, že jde přestavět vše, ale dáto do toho zase 20 litrů se mi opravdu nechce, to raději pořídím nový stroj



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #3 kdy: 09. Leden 2012 22:56:22
Nj, zase  ;)  - srovnáváš nesrovnatelné. 400G musí být "nářez" proti 400RGY - to je jasně dané citlivostí lidského oka na vlnovou délku světla.

IMHO - předělat se to vyplatí když přijdeš lacino k nějaké alternativě v modulech. Sháněj moduly s TTL blankingem a takové abys je tam mechanicky nacpal. PAk to jen "prohodíš". Víc asi neporadím.

Bye A.


Offline CiBA

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 7
    • Karma: 0
Odpověď #4 kdy: 10. Leden 2012 09:22:10
Díky za odpověď. Když jsem projížděl toto fórum, tak jsem se dočetl, že někdo vyndal diodu z DVD, která má snad 200mW, je to vůbec možné, že v obyčejném přehráváči je silnější dioda než v tomto laseru ?



Offline CiBA

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 7
    • Karma: 0
Odpověď #5 kdy: 16. Leden 2012 21:05:16
Když jsem projížděl net, tak jsem našel více příspěvků, kde lidé vyndali diodu z nějakého DVD a použili ji na Laser. Moje otázka tedy zní pokud bych měl dvě red 250mw z DVD vypalovačky šli by jednoduše přepájet na místo těchto dvou ? Pokud by to šlo, pak by se to dalo udělat i s tou zelenou, na netu jsem viděl, že někdo prodává zelenou 200 mw za 12 EUR, šla by tato úprava provést ?

Děkuji



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #6 kdy: 16. Leden 2012 23:35:06
RED - pokud jim dokážeš nastavit správný proud, aby neodešly do věčných lovišť, tak ju. IMHO - jak zjistíš, že ten uvedený výkon je pouze na vlnové délce která tě zajímá?

Zelená 200mW za 12 Éček  ::) - beru jich ihned 10 možná 20 ks.

Bye A.


Offline CiBA

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 7
    • Karma: 0
Odpověď #7 kdy: 23. Leden 2012 16:43:30
To právě nezjistím, proto vznikl tento amatérský dotaz. Říkal jsem si laicky, pokud má jedna dioda 150 mW a druhá 250 mW tak tam 250 mW bude rozhodně šajnit víc, ale jak zjišťuji, tak to tak není a hodně záleží i na vlnové délce, kterou jsem před tím nebral vůbec v potaz. Tu zelenou diodu za 12 EUR prodával nějakej maník ze Slovenska na nějakém fóru, ale jak starej byl ten post fakt netuším. Ještě jsem objevil tento link, kde mají červený diody, myslíte že bych je tam mohl nacpat:

https://sites.google.com/site/dtrlpf/home/diodes/mitsubishi-635nm-300mw-diodes


Ty dvě červený diody (viz obrázek) jsou v podobnejch krytech jako inzerují na těch stránkách.

Dík



Offline Azu

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 31
    • Karma: 0
Odpověď #8 kdy: 24. Leden 2012 15:40:07
místo červené bych tam nacpal modrou 445



Offline CiBA

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 7
    • Karma: 0
Odpověď #9 kdy: 26. Leden 2012 20:45:02
To by se ale musel dělat větší úprava třeba výměna těch sklíček vevnitř nebo ne ? Modrá by se mi taky líbila, ale raději bych nějakou jednoduchou úpravu, která by upgradovala můj stroj.



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #10 kdy: 26. Leden 2012 21:29:02
Obecně platí, že pro různé vlnové délky je třeba různé "odrazové" dichro. Není to úplně na nanometr - vždy je to od-do, ale dichro od červené není vhodné pro modrou.

Bye A.


Offline CiBA

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 7
    • Karma: 0
Odpověď #11 kdy: 26. Leden 2012 21:32:02
To jsem si myslel. A ty červený diody co jsem navrhoval v tom linku by tam nešli ?



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #12 kdy: 27. Leden 2012 06:38:16
Už jsem ti to tu jednou psal - RED - pokud jim dokážeš nastavit správné "provozní podmínky" - tedy připojíš je na takový driver, který je nakrmí správnou elektřinou  ;). Tedy správný proud při správném napětí, aby neodešly do věčných lovišť, tak ju.

Bye A.