LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

Prosím o pomoc s výběrem zeleného laser pointeru.

Arny_CZ · 19151

Offline Arny_CZ

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 2
    • Karma: 0
Zdravím všechny lasermany.
Chci si pořídit nějaký kvalitnější zelený laser pointer. Přečetl jsem si už o různých prodejcích, zda jsou solidní, či ne, takže různé nákupy přes ebay, yourlasers, apod. jsem zavrhl.
Zatím nejvíce pokukuji na produkty na stránkách lazerer.
Narazil jsem ale ještě na stránky laserpointerpro.com, kde jsou ceny přijatelnější. Nemáte někdo zkušenosti s tímto prodejcem?

Chtěl bych laser, který by měl výkon min. 200mW (pokud bude za přijatelnou cenu, tak i 300mW), plusem by byl zaostřitelný model, plusem by byl i zámek na klíč. Rozhodně nechci laser typu "Pen", ale rozhodně nějaký typu svítilny. Z toho plyne další požadavek: chtěl bych laser, který má dobře vyřešené chlazení a dejme tomu by byl schopný i trvalého provozu. Proto jsem taky zavrhnul laserová ukazovátka typu "Pen", jelikož ta podle mě nemohou mít tak dobré chlazení.

Uvítám i doporučení na nějaký konkrétní typ.

Cena laseru by měla být do 4.000,-Kč.

Ufff  :P snad jsem na nic nezapomněl.
Moc všem děkuji za rady.



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #1 kdy: 16. Leden 2012 23:52:33
Já ti asi neporadím - tedy vlastně jo - Proč zelenej? Co si takhle něco zbastlit sám? Návodů jsou tuny - i kdybys to měl poskládat z diody, driveru a nějakýho futrálu.

A teď to nejhlavnější - tedy z mého pohledu - pro tebe možná blbej dotaz, ale mne to fakt zajímá.

Proč si člověk koupí takhle silný "ukazovátko"?

Bye A.


Offline Arny_CZ

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 2
    • Karma: 0
Odpověď #2 kdy: 17. Leden 2012 08:29:13
No .... , jak začít. Odpovím Ti na vše:

1) chci si zbastlit jedno laserové ukazovátko z DVD vypalovačky, to je fakt (mám to v plánu také). Ale zároveň si chci i koupit nějaký zelený laser tovární výroby. Zelený laser proto, že je asi nejlíp viditelný.

2) dotaz, proč si koupit tak výkonný laser jsem čekal - samozřejmě nic ve zlém, nemyslím to nějak špatně a chápu to. Je plno různých individuí, kteří po výkonném laseru touží a někteří bohužel nejsou rozumově tak vyspělí, aby jej užívali s rozumem. Já si samozřejmě rizika takto výkonného laseru uvědomuji a budu samozřejmě používat ochranné brýle a navíc proto chci laser, který má zabezpečení na klíč (mám doma děti a nerad bych, aby si s laserem omylem nějak ublížili). Takto bude vypnutý klíčem a navíc zamčený ve skříni a do rukou dětem ho nepůjčím vůbec - člověk nikdy neví, kam by mohli zasvítit a v uzavřeném prostoru je dost velké riziko odraženého paprsku, který je při tomto výkonu nebezpečný. Nejsem žádný mladý puberťák, který by svým jednáním ohrožoval okolí nebo sám sebe.
Ale přesto jsme my chlapi od přírody takoví věčný děti a rádi si hrajeme, takže se přiznám, že ten laser není nutnost, ale prostě mě láká. Jednak tedy na "blbiny", ale taky bych chtěl vyzkoušet, zda je možné ho využít nějak technicky (např. na značení plastových dílů, či řezání - ale to už mám asi hlavu v oblacích  ;D)

Pravdou je, že o tom dost přemýšlím, zda ho koupit. Nejspíš to stejně dopadne tak, že když ho koupím, tak si s ním nějaký čas "vyhraju" a pak buď zůstane ležet ve skříni nebo ho prodám. Ale když bych našel nějaké jeho praktické technické využití, tak bych si ho určitě nechal. Rozhodně se nemusí nikdo bát, že budu na někoho ze zábavy svítit (nebo na zvířata, apod.). Budu si dávat dobrý pozor s jeho zacházením a používáním.



Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #3 kdy: 17. Leden 2012 09:49:59
k tomu znaceniu plastovych dielov alebo rezaniu - neviem ci to s 300mW ukazovatkom pojde, to uz by som uvazoval skor nejaky normalny laserovy modul aj s poriadnym chladenim :) postavit si 1W modry modul podla mna v dnesnej dobe vyjde lacnejsie nez 300mW zelene ukazovatko



Offline beam

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 177
    • Karma: 6
Odpověď #4 kdy: 17. Leden 2012 17:01:02
Zdravim,
ja bych o ucelu nijak nekveruloval, protoze mit silne 'ukazovatko' je proste fajn  ;)
(vylucuji debatu na tema idiotu sviticich na letadla)
Na co bych akorat poukazal, je nutnost mit kvalitni ochranne bryle na tu spravnou vlnovou delku.
Jinak mozna bych zacal s modrym 445-447nm laserem, kde je pomer cena/vykon pomerne dobra. Pokud chcete zelene, tak pocitejte s cca. 1Usd za 1mW.
Ja ale doporucuji 589 nebo 478nm, byt v mnohem mensim vykonu, zato s neobvyklou barvou  ;)
Zdravi,
B. 

P.S. asi bych sel do 1.7W http://laserpointerforums.com/f39/1-8w-sold-1-7w-1-5w-sold-pening-payment-445nm-lasers-70161.html
nebo si priplatil za 2.1W http://laserpointerforums.com/f39/2-1w-ehgemus-build-1-left-70500.html
green http://www.o-like.com/index.php?main_page=index&cPath=2



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #5 kdy: 17. Leden 2012 20:19:51
No .... , jak začít. Odpovím Ti na vše:

***** cut  *****
2) dotaz, proč si koupit tak výkonný laser jsem čekal - samozřejmě nic ve zlém, nemyslím to nějak špatně a chápu to. Je plno různých individuí, kteří po výkonném laseru touží a někteří bohužel nejsou rozumově tak vyspělí, aby jej užívali s rozumem
***** cut  *****

Dík z odpověď. Můj dotaz nebyl kvůli tomu jestli s tím budeš někoho ohrožovat nebo ne, opravdu mne zajímá na co se to lidem hodí. Resp. jaké je využití pro ukazovátko s tím výkonem. Vzal bych i odpověď typu "se*e mne sousedovo kočka. Sežrala mi kanára, tak jí tím 445nm dvouwatem připálím kožich".

Na děti fakt majzla, ty malý vopičky jsou neuvěřitelně šikovný. Včetně vysledování úkrytu klíčku od laseru :-)

Bye A.


Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #6 kdy: 17. Leden 2012 20:32:06
***** cut  *****
ja bych o ucelu nijak nekveruloval, protoze mit silne 'ukazovatko' je proste fajn  ;)
(vylucuji debatu na tema idiotu sviticich na letadla)
***** cut  *****

Fakt je, že každýho uspokojuje trošku jiná věc   8)  Idioti a letadla je debata úplně o něčem jiném.
Osobně mám ukazovátka 2 - jedno asi stoletý, červený - koupený ještě za marky u Conrada - už nesvítí, ale myslím, že jen kvůli knoflíkovým bateriím. Tipuji, že má výkon tak 3mW - byla legrace s ním "blbnout" kočku i dnes již nežijícího pudla. Oba ten "laserový puntík" velmi vehementně chtěli ulovit.

Druhé je green, koupené na aukru jako 100mW, ale dá jen asi 20mW - nevím přesně (někde jsem tu o něm psal). Má sundavací "head" s difrakční čočkou, že při jejím otáčení tvoří star efekty.
Obě svým výkonem na "vyblbutí se" naprosto postačují.

Nadruhou stranu jsem si zase přestavěl RGB lasery na 1,9W - taky s vyhlídkou fajn pocitu, že mít "silný" RGB je good. Přešlo mne to v okamžiku, kdy jsem s tím šel dělat koncem roku show a strávil dvě hodiny laděním security zones a výkonu tak, aby to bylo pěkný, ale měl jsem jistotu, že to nikomu nemůže ublížit. V tu chvíli jsem si hned říkal, že RGB do 1W je taky fajn  ;D ;D

Bye A.