LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

Dichro zrcátka

rostamalik · 17080

Offline rostamalik

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 6
    • Karma: 0
kdy: 25. Únor 2012 17:36:34
chtěl bych se zeptat všech vás zkusenych jak se jmenuji ta zrcadla v laserech která propouští paprsek laseru a zaroven je i odráží tak vlastně ten paprsek rozdělí a popřípadě kde jej mohu sehnat děkuji



Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #1 kdy: 25. Únor 2012 20:06:12
myslis dichro zrkadla?




Offline rostamalik

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 6
    • Karma: 0
Odpověď #2 kdy: 25. Únor 2012 20:12:28
jj ano mockrát děkuji neviš kde se daji sehnat? Děkuji za jakekoli doporuceni nebo odkazy



Offline Poly

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 16
    • Karma: 0
Odpověď #3 kdy: 26. Únor 2012 10:26:54
Kdybys měl zájšm mám tu 3 kusy vytáhlé z laseru laserworld - http://www.ac-akustika.cz/shop/item/laserworld-el-200-rgy.htm     a druhé dvě z tohoto laseru - http://www.ac-akustika.cz/shop/item/laserworld-el-350rgy.htm



Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #4 kdy: 26. Únor 2012 21:20:44
chtěl bych se zeptat všech vás zkusenych jak se jmenuji ta zrcadla v laserech která propouští paprsek laseru a zaroven je i odráží tak vlastně ten paprsek rozdělí a popřípadě kde jej mohu sehnat děkuji
To co popisuješ "propouští paprsek laseru a zaroven je i odráží" tak pokud jde o jenu barvu laseru (tedy nemícháš z více barev) jedná o Spliter a to je trochu něco jiného.



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #5 kdy: 27. Únor 2012 06:35:48
To co popisuješ "propouští paprsek laseru a zaroven je i odráží" tak pokud jde o jenu barvu laseru (tedy nemícháš z více barev) jedná o Spliter a to je trochu něco jiného.

No ono to není zas až tak úplně jisté, co tazatel vlastně myslí. Protože i dichro jednu vlnovou délku propouští a částečně odráží (bohužel). (Toho je využito třeba v "dvoj-, čtyřtých- laserech" Ecoline)

Ideální bude když rostamalik napíše na co to chce a z toho to jasně vyplyne, jestli spitter nebo dichro ;-)

Bye A.


Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #6 kdy: 27. Únor 2012 17:15:54
no právě,to je to, co by měl každý tazatel formulovat nejdříve :-)



Offline krnule

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 3
    • Karma: 0
Odpověď #7 kdy: 08. Březen 2012 13:24:09
Zdravim.byli by k mani ty dichro zrcatka?konkretne propusteni cerveneho o odraz zeleneho paprsku.dekuji



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #8 kdy: 08. Březen 2012 15:27:08
Zdravim.byli by k mani ty dichro zrcatka?konkretne propusteni cerveneho o odraz zeleneho paprsku.dekuji

Kdybys to chtěl obráceně tak mám - propustí zelenou, odráží červenou. Průměr 15mm, nerozbalené. Zbyly mi 2 z RGB kompletů (to které propouští Red + Green a odráží Blue jsem použil) - takže přesně za polovic ceny - tedy 300,- Kč / ks

Bye A.


Offline krnule

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 3
    • Karma: 0
Odpověď #9 kdy: 19. Září 2012 11:47:20
Uz je to teda docela doba ale nemas nahodou jeste to dichro zrcatko co jsi nabizel?mel bych zajem.dekuji



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #10 kdy: 19. Září 2012 14:45:25
Uz je to teda docela doba ale nemas nahodou jeste to dichro zrcatko co jsi nabizel?mel bych zajem.dekuji

mám

Bye A.


Offline krnule

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 3
    • Karma: 0
Odpověď #11 kdy: 21. Září 2012 15:52:37
Ahoj.psal jsem ti zpravu ze bych mel zajem.dosla?poslal by jsi to na dobirku?poslal bych ti dorucovaci udaje.dekuji



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #12 kdy: 23. Září 2012 00:45:07
Jsem ti odpovídal.

Bye A.