LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

Laserovy zapalovac

vaca96 · 19381

Offline vaca96

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 5
    • Karma: 0
kdy: 03. Červen 2012 09:24:28
Ahoj videl sem video kde mel laserovy zapalovac a ja bych se chtel zeptat jak silnou bych tam mel dat diodu a jaky driver a kdybyste vedeli odkud to koupit (čr) tak bych vam byl moc vdecny tady je to video. Myslite si ze by to dokazal setavit clovek ktery nema zadne zkusenosti s laserem?



 http://www.youtube.com/watch?v=5erjj6aS5Ws&feature=related



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #1 kdy: 03. Červen 2012 10:55:37
Ahoj,
vždyť je to instruktážní video a odkaz kde a co koupit je tam dokonce několikrát (není to CZ).  ::)
Sestavit to zvládně každý kdo rozumí tomu co video ukazuje.
Nicméně pouze upozornění, pokud laser zvládne cokoliv zapálit tak dopad jeho paprsku na lidské oko (platí i pro oko jiných, živých tvorů) způsobí velmi pravděpodobně těžké poškození oka. :o

IMHO - směr kterým ve videjku onen člověk "svítí" na cigaretu je tak akorát na frontu na slepeckou hůl. Jinak asi fajn frajeřinka, zapalovat si bígo laserem, ale nebezpečí potencionálního průseru je dost velké. Nebál bych se říci. že v okamžiku kdy bys to ukázal kamarádům, je téměř jisté, že některý z legrace a neznalosti posvítí někomu jinému do oka.   :'(

Bye A.


Offline vaca96

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 5
    • Karma: 0
Odpověď #2 kdy: 03. Červen 2012 11:05:02
ptal sem se jinde a tam mi rekli ze 5mw silna dioda je spatna na zapalovani a ktem soucastkam tak maji obchod v US takze by se mi zapalovac trosku prodrazil takze sem chtel vedet jak silnou diodu a jaky driver ktomu. Samozrejme ze mi je jasne ze kdyz si posvitim laserem do oci ze si je zku***m.



Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #3 kdy: 03. Červen 2012 11:08:46
sirku ti zvladne zapalit 300mW dioda, ale chvilu to trva, pokial chces palit rovno cigarety tak skus 1W modru diodu, kazdopadne je to blbost, lebo je tam vysoke riziko ze ked si budes sibrinkovat zapalovacom pred ocami aby si si zapalil cigaretu tak si neumyselne posvietis do oka
za to riziko to myslim si nestoji  ;)



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #4 kdy: 03. Červen 2012 11:09:47
ptal sem se jinde a tam mi rekli ze 5mw silna dioda je spatna na zapalovani a ktem soucastkam tak maji obchod v US takze by se mi zapalovac trosku prodrazil takze sem chtel vedet jak silnou diodu a jaky driver ktomu. Samozrejme ze mi je jasne ze kdyz si posvitim laserem do oci ze si je zku***m.

O 5mW diodě není ve videu ani slovo  ;)

To, že Amazon bundluje RED 5mW s driverem pro 405/445nm diodu a spínačem je diletantství (ale jsou krytý, že neprodávají sadu která může ublížit).

IMHO, jestli myslíš, že to pořídíš za pár korun, tak to opravdu nehrozí. Diodu co ti psal dzodzo pod litr nekoupíš...... + driver + pouzdro na diodu ....

Bye A.


Offline vaca96

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 5
    • Karma: 0

Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #6 kdy: 03. Červen 2012 11:16:41
tam v tom videu je ta dioda vidit a kdyz des pak na ten obchod jejich tak je to 5mw


http://www.amazon.com/gp/product/B000IUVBBO/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&tag=kipkvide-20&linkCode=as2&camp=1789&creative=390957&creativeASIN=B000IUVBBO%22%3E650nm%205mw%20laser%20module%208X13mm%3C/a%3E%3Cimg%20src=

V tom videu se také povídá něco o vlnové délce ....  a červená to fakt není. Mimochodem tebou přiložený link v tom videu taky není - spojil jsi si dohromady dvě věci (link na kipkay + diodu co jsi našel)  a špatně. Přeci vidíš, že na videu to svítí modře a na Amazonu je psáno RED.

Bye A.


Offline vaca96

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 5
    • Karma: 0
Odpověď #7 kdy: 03. Červen 2012 11:17:10
jaky driver a diodu by si tam tedy dal ty?



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #8 kdy: 03. Červen 2012 11:19:05
Popravdě - já žádnou. Protože si myslím, že je to moc nebezpečná blbost.

Ale jestli po tom fakt toužíš, tak tě trochu postrčím - jukni na http://www.photonlexicon.com nebo http://laserpointerforums.com tam zcela jistě najdeš návod (hledej 445nm ....).

Na ty dva knoflíky to moc dlouho svítit nebude, má to docela odběr. Navíc s tím nebudeš moci moc dlouho svítit protože se to bude hřát.

PS - zkus si nejdříve zavřít oči a projít nějaký známý prostor naslepo, aby sis to odzkoušel.

Bye A.


Offline vaca96

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 5
    • Karma: 0
Odpověď #9 kdy: 03. Červen 2012 11:21:33
mozna budes prekvapen ale tuhle odpoved sem nechtel slyset :D



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #10 kdy: 03. Červen 2012 11:28:22
To je mi jasné, ale sorry - nebudu tu zveřejňovat radu k výrobě nebezpečné hračičky.
Když použiješ linky co jsem sem dal, do 30-ti minut víš vše potřebné a poučíš se jak co funguje.

Bye A.