LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

Stavba vlastního laseru

Archie · 40972

Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #20 kdy: 18. Prosinec 2012 00:23:30
Zadek, zevnitř - vnitřek stříkám jen vrchní půlku - kde bude laser, spodek se zdrojema netřeba :-)  Bál jsem se aby vyšla barva.

Jdu spáááááááát

Bye A.


Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #21 kdy: 19. Prosinec 2012 01:24:03
Sakra, vono to snad bude i fungovat  ;D

A jdu zase spát  ;)

Bye A.


Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #22 kdy: 19. Prosinec 2012 19:49:57
Uff, hotovo. Ale s vodřenejma ušima, aby Age mohl v pátek svítit. Funkční na 100%: Kosmetika - nemá to žádné popisky na ovládání, zapomněl jsem na ledky vpředu - Power On a Signal vyvrtat dírky a nemám zrovna 5mm ledky (dá se dodělat). Jeden větrák hučí jak turbo, nějaká podivnost (když mu vyndám vložku z filtru hučet přestane - asi nějak blbě usazené ložisko, že když se "přisaje" přes filtr, začne hvízdat)   - a to jsou tam ty nejlepší co jsou na trhu, kus za 188,-Kč. Ucha - závěsy na zavěšení ještě schnou, po nastříkání ve sklepě. Takže jen pár foto z mobu:

Jo a taky jsem před focením zmatlal poraženou skleničkou ubrus v jídelně - to zas bude řečí ...

Bye A.


Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #23 kdy: 19. Prosinec 2012 20:39:35
Záhada proutěného košíku rozluštěna, tedy ječícího větráku  ;) Větrák je v tom nevinně - nedalo mi to a rozbral jsem ten laser, že větrák vyměním - a ejhle, on tam někdo (já) dal nedopatřením jiný typ  ;D (sem šáhnul vedle no).
4,4W namísto 1,4W - proto se to po vypnutí dotáčelo jako turbína a při provozu ječelo - on točí asi o 3000 otáček víc než ten co tam patří. Takže vyměněno a OK.

Bye A.


Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #24 kdy: 20. Prosinec 2012 12:03:23
Tak předáno majiteli - AGE. Doufám, že mu to bude sloužit  ;)

až do vysvícení laserového paprsku   8)

2 Age  -  jen připomínám, žádné stojící body apod. Stejně jako Hot Beams z Phoenixe v indoor - dost pravděpodobně bys tím někomu přivodil zrátu zraku

Jo a taky bys dle legislativy měl mít na laseru uvedeny údaje o třídě, vln.délce světla a výkonu.

Takže štítek či nálepku: Laser class IV, 1000mW / 532 nm  (i když oba mají přes nominál, takže možná raději 1200mW)

Bye A.


Offline Age

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 38
    • Karma: 0
Odpověď #25 kdy: 24. Prosinec 2012 10:39:14
Takže lasery už měly premiéru a luxus!

tady nějaké videa:








sem tam se mi to mázlo :(
Svítil mi kolega, stíhal ovládat jak světla tak lasery. Já jsem dováděl na parketu a taky jsem si zaskotačil přímo na bednách :D

tady první várka fotek:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.480368488675867.110181.165676043478448&type=1

Můžete si všimnout i "projekční sítě", kterou jsem tam měl natáhnutou viz foto:
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/399278_480369185342464_2021114704_n.jpg

Když není zamlženo, tak obrazec jde vidět perfektně. Ovšem jakmile se zamlží, tak se začne ztrácet v tom paprsku....
Na tady takové projekce by se spíše hodilo dát lasery na konec sálu a promítat směrem na stage, ovšem to se zase ztratí paprsek. Holt záleží na použití.
Ale každopádně příště to použiju zase je to super, lidi na to čuměli a vůbec si ani té sítě nevšimli, když se mě ptali jak to dělám, že to jde vidět :D


Na to, že to byla moje první akce (myslím organizačně) tak dopadla dobře. Přišlo 240 platících, žádný problém nebyl, finančně jsem to utáhl pěkně na nulu :D
Další akce naplánovaná asi na konec února.


Kdyby někdo chtěl. tak mi zbyla rula té sítě cca 20m délka a šířka 1,5m. Prodám za pár stokorun. Stačí zavěsit na lanko a vytáhnout nahoru, nemusí se ani šponovat, drží rovně. Jelikož, jsem to měl připravené i na šponovaní, tak jsem to jemně našponoval, ale není potřeba



Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #26 kdy: 24. Prosinec 2012 16:10:52
parádně si to sladil  :o ale koukám že RGB už by chtěl vypucovat optickou dráhu ....
(jestli je to ten ode mne,tak tam byl dost fičák a stačilo pár akciček s mlhou a hned byl matnej)



Offline Age

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 38
    • Karma: 0
Odpověď #27 kdy: 24. Prosinec 2012 22:31:52
Ano je to ted od tebe.
Ono taky už mi přijde docela "slabej" oproti 1W greenu že jo :D

Měl jsem ho rozebraný tedka cca měsíc zpět a vyčistil jsem ho, ovšem na optiku jsem nešahal, ta vypadala na první pohled OK, ale možná se pletu.

Čím to čistit? Porad postup prosím tě. Díky



Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #28 kdy: 25. Prosinec 2012 09:48:31
je to tu na foru... nejlevnější a asi nejpraktičtější je lékařský Líh a vatová tyčka :)



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #29 kdy: 25. Prosinec 2012 20:34:42
Měl jsem ho rozebraný tedka cca měsíc zpět a vyčistil jsem ho, ovšem na optiku jsem nešahal, ta vypadala na první pohled OK, ale možná se pletu.

Čím to čistit? Porad postup prosím tě. Díky

Natoč si zrcátko, aby se ti v něm odráželo světlo - ze žárovky (NE z LASERU!!!) a hned uvidíš jestli čistit nebo ne. Poznáš to i bez rozebrání - nejvíce asi na ostrosti paprsku a v neposlední řadě i na úbytku svitu.

Jak čistit najdeš tady http://www.laserforum.cz/index.php/topic,1196.msg1862.html#msg1862

Bye A.



Offline Age

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 38
    • Karma: 0
Odpověď #31 kdy: 27. Prosinec 2012 13:28:34
Natoč si zrcátko, aby se ti v něm odráželo světlo - ze žárovky (NE z LASERU!!!) a hned uvidíš jestli čistit nebo ne. Poznáš to i bez rozebrání - nejvíce asi na ostrosti paprsku a v neposlední řadě i na úbytku svitu.

Jak čistit najdeš tady http://www.laserforum.cz/index.php/topic,1196.msg1862.html#msg1862


oki mrknu se na to. A mám teda vyčistit jak galva tak i ty "slučovací" co skládají barvy dohromady?



Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #32 kdy: 27. Prosinec 2012 17:23:18
cim si to ovladal? niektore tie patterny su velmi dobre



Offline Age

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 38
    • Karma: 0
Odpověď #33 kdy: 27. Prosinec 2012 18:29:59
cim si to ovladal? niektore tie patterny su velmi dobre

Pangolin Quickshow



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #34 kdy: 02. Leden 2013 08:44:59

oki mrknu se na to. A mám teda vyčistit jak galva tak i ty "slučovací" co skládají barvy dohromady?

Vyčisti všechny zas*aný.  ;)  Což budou asi všechny - jak na scanerech tak dichra. Přelíznout můžeš i výstupní čočky  laserových modulů.

Bye A.


Offline Roman

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 16
    • Karma: 1
Odpověď #35 kdy: 14. Březen 2013 22:11:26
Archie, na kolik vyjde výroba takového case ? nechalo by se u tebe objednat ?



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #36 kdy: 16. Březen 2013 17:42:15
Archie, na kolik vyjde výroba takového case ? nechalo by se u tebe objednat ?

No asi by to dodat šlo, pokud bych to nemusel kompletovat a stříkat ...... Ostatně úplně stejné dva kusy mám v dílech připravené pro sebe.
Cena ... teď honem nevím, musel bych to spočítat. On docela kus ceny je cena práce na frézování a dělení materiálu - a to třeba dělení mi dělal známý za zcela netržní cenu, protože mi byl zauzlován. Navíc třeba zadní čelo je uděláno přesně na míru použitým součástkám (konektory ILDA, DMX512 a blok DIP switchů).

Bye A.


Offline Age

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 38
    • Karma: 0
Odpověď #37 kdy: 21. Červenec 2013 13:29:49
Tak se zase "pochlubím" laserama od Archieho a TACe.
Tentokrát venkovní párty s místama docela dobrými povětrnostními podmínky pro mlhu.

Lasery byly zapnuté na "samo přeblikávání", když jsem to točil.






Tady promítání textu na les  :D


Zde nějaké fotky:
http://www.mm-sound.cz/data/Bamboo_Forest_Fest/



Offline marek

  • Mlaďoch
  • **
    • Příspěvků: 78
    • Karma: 2
Odpověď #38 kdy: 21. Červenec 2013 21:36:35
ty lasery jsou mi nějak povědomé nebyly náhodou  12.7 ve Vyškově na letišti????;)



Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #39 kdy: 22. Červenec 2013 13:00:52
jaaaj, dobre to vyzera, ked su takto 3 synchronne zapojene, este dalsie 2 a nechat ten stredny si hrat svoju vlastnu queue a bola by to pecka, ale kde na to vziat :)