LaserForum CZ

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.

Stran: 1 2 3 [4]   Dolů

Autor Téma: Bilda  (Přečteno 25483 krát)

P@trick

• Mazák
Re:Bilda
« Odpověď #60 kdy: 16. únor 2015 13:20:25 »

Čaute postavil som nový prevodník BILDA 2 trošku upravený na SMD súčiastky a na jednej doske, no stretol som sa s problémom ktorý neviem vyriešiť. Na starom prevodníku všetko fungovalo v pohode každá farba no na novom prevodníku mi nechce ísť červená. Signál z prevodníka ide teda budiace napatie na RED farbu okolo 2,5 V možno aj 3V na ostatné farby ide menej a svietia bezproblémov. Nevedeli by ste mi poradiť kôli čomu mi nechce tá červená farba svietiť? Zapojenie je úplne rovnaké ako prvá vezria len prerobená doska na SMD. Ďakujem
IP zaznamenána

Archie

• Administrátor
« Odpověď #61 kdy: 17. únor 2015 08:31:38 »

blanking signál je 5V, resp. TTL - tam se sice 2,5V do H úrovně vejde, ale zkus při jakém napětí se ten RED modul rozsvítí - tam by mohl být zakopaný hafík
IP zaznamenána
Bye A.

P@trick

• Mazák
« Odpověď #62 kdy: 17. únor 2015 20:05:23 »

Modul bezproblémov funguje nie je pokazený. Meral som výstup z dosky ovládania priamo na driver červenej pri zapnutej červenej farbe a bolo tam tiež približne od 1,6 V po 2,5 V podla inteznity červenej farby.
IP zaznamenána

Archie

• Administrátor
« Odpověď #63 kdy: 25. únor 2015 19:36:24 »

Pokud modul s jiným signálem funguje a napětově je výstup z DACu OK, tak pak může být ten blanking jedině zapojený k modulu naopak (+na- a -na+).
IP zaznamenána
Bye A.
Stran: 1 2 3 [4]   Nahoru