LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

blue 445nm M-140

marek · 15331

Offline marek

  • Mlaďoch
  • **
    • Příspěvků: 78
    • Karma: 2
kdy: 20. Červen 2013 13:46:40
Ahoj jedna taková malá otázečka pracoval někdo už s tímto druhem LD. M-140... jak jsem tak študoval  ;)po internetu se píše že doporučený  proudu   je 1,3A já to krmil 1,2A víc jsem už se bál dávat.Četl jsem,že si i poradí  s 1,6A a i dokonce 1.7A vice se už nedoporučuje....docela by mě zajímalo kde je tá max. hodnota??.....jinak měl jsem i na test nějaké A-140 tam je max kolem 1.2A....jak říkám docela by mě zajímali ty M 140....Pokud stím má někdo nějakou zkušenost a bude se chtít o tuto info. podělit budu rád.....předem diky ;) ;)



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #1 kdy: 20. Červen 2013 15:29:57
Jedna věc je co nějaký tuner zveřejní na webu, věc druhá je co se podaří tobě (nebo někomu jinému). Při zachování základů jako je napájení, dobrého chlazení ... se můžeš dostat na stejný nebo i vyšší proud. Nezapomínej ovšem, že se také můře stát, že budeš mít z LD mrtvolku vzápětí po dosažení chtěného proudu, nebo LD umře po 10 hod. provozu. To ti nikdo nezaručí.
Ale z praxe  -  nastav si třeba proud 1A a pak 1,2A - jaký rozdíl ve svitu uvidíš okem ??? Tipnu si, že žádný :-) Pokud nemáš LPM rozdíl víceméně nepoznáš, resp. možná poznáš, ale až za scanerama v mezních podmínkách, kdy bude paprsek rozmítnutý. Takže je otázkou co stavíš, jestli laser projektor nebo ukazovátko a jaký důvod máš pro potřebu hraničních výkonů. Musíš sám zvážit co preferuješ, jestli životnost nebo extra výkon.
A neber to prosím, že bych tě chtěl poučovat - jen jsem tu shrnul co tě může potkat.  ;)

Bye A.


Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #2 kdy: 20. Červen 2013 21:35:17
Archie, je to s diodami tak ako s procesormi? Ze vyrobca to hrnie po stovkach, a podla toho kolko to maximalne zvladne, tak potom oznaci vykon? Lebo viem si predstavit, ze pri velkovyrobe budu tie diody kus od kusu ina, aspon lepsi vyrobcovia modulov to tak znacia, ze to odskusaju, kolko modul zvladne stabilne a s takym vykonom to potom predavaju, napr. kupis 500mW modul, ktory ti bude ale robit napr. 620mW



Offline marek

  • Mlaďoch
  • **
    • Příspěvků: 78
    • Karma: 2
Odpověď #3 kdy: 20. Červen 2013 22:16:24
tyhle ledky jsou vyndány z projektoru značky casio řady M 140.....skutečnost je taková že ti co to prodávají skupují tyto projektory  demontují.V jedné patroně tudiž projektoru je myslím 25.LD
jedna stojí cca 1000kč....v USA se tyto casia dají pořídit za cca.18.000  tudíž si dokážete spočítat že se na tym dá docela vydělat,jinak je to revoluce v modré barvě ;)já to testoval na 1,2A chladič 50x50x60mm a v poho pokusím se to zvihnot na 1.3A,jak píše Archie je potřeba spoléhat na svoje zkušenosti..
Citace
Archie, je to s diodami tak ako s procesormi? Ze vyrobca to hrnie po stovkach, a podla toho kolko to maximalne zvladne, tak potom oznaci vykon?
docela by mě zajímalo jak ty malé potvůrky vyrábějí je to tak malé že na to pomáli nevidím 8)



Offline marek

  • Mlaďoch
  • **
    • Příspěvků: 78
    • Karma: 2
Odpověď #4 kdy: 20. Červen 2013 22:44:49
Citace
Takže je otázkou co stavíš, jestli laser projektor nebo ukazovátko a jaký důvod máš pro potřebu hraničních výkonů.
je fakt že prodejce co prodává tyto LD.se věmuje konstrukcí laser ukazovátek tudiž si dokážu představid že  ukazovátko má nějaký pracovní ciklus tudíž si můžeš dovolit větší výkon,ale při konstrukci projektoru tato LD....nemá žádný ciklus musí valit třeba i celou noc....tak že jsme opět u toho co psal Arcie ;) ;) ;) ;)



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #5 kdy: 20. Červen 2013 23:24:30
Archie, je to s diodami tak ako s procesormi? Ze vyrobca to hrnie po stovkach, a podla toho kolko to maximalne zvladne, tak potom oznaci vykon? Lebo viem si predstavit, ze pri velkovyrobe budu tie diody kus od kusu ina, aspon lepsi vyrobcovia modulov to tak znacia, ze to odskusaju, kolko modul zvladne stabilne a s takym vykonom to potom predavaju, napr. kupis 500mW modul, ktory ti bude ale robit napr. 620mW
To jsem sice nikde oficiálně neviděl zveřejněné, ale myslím, že máš pravdu - co kus to originál. Vysvětluje to i fakt, že všichni výrobci modulů tučně zvýrazňují že se musí použít dohromady driver a LD se stejným SN - logika věci je, že to je prostě spolu seřízené a dva rozměrově a typově stejné moduly nejsou totožné ani výkonem ani nastavením.
Slušný výrobce distribuuje moduly s +10% až 20% výkonu nad nominální hodnotu (třeba  1W dá 1100 - 1200 mW někdy i více). Sichrují se tím na reklamaci - pokles výkonu za dobu  garance nejde pod nominál.
Jsou i vyjímky, že 1W modul dá bez problému 1,6W ... (osobní zkušenost)

Bye A.


Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #6 kdy: 20. Červen 2013 23:25:44
je fakt že prodejce co prodává tyto LD.se věmuje konstrukcí laser ukazovátek tudiž si dokážu představid že  ukazovátko má nějaký pracovní ciklus tudíž si můžeš dovolit větší výkon,ale při konstrukci projektoru tato LD....nemá žádný ciklus musí valit třeba i celou noc....tak že jsme opět u toho co psal Arcie ;) ;) ;) ;)

cyklus je tvrdé Y :-) ale pořád jsi nevysvětlil co stavíš, jestli ukazovadlo nebo laser projektor

Bye A.


Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #7 kdy: 20. Červen 2013 23:30:03
***cut ***já to testoval na 1,2A chladič 50x50x60mm a v poho pokusím se to zvihnot na 1.3A,jak píše Archie je potřeba spoléhat na svoje zkušenosti
To si pleteš, já nepsal abys zvýšil proud o 0,1A, ale aby sis porovnal světelný výkon při 1A a 1,2A. Těch 1,3A je jen tvé riziko - osobně preferuji raději nižší, ale stabilní a dlouho spolehlivý výkon před nějakým špičkovým. Navíc rozdíl mezi 1,2 a 1,4 W stejně okem nepoznáš - pokud si je nepostavíš vedle sebe a nemůžeš srovnávat.
Citace
..docela by mě zajímalo jak ty malé potvůrky vyrábějí je to tak malé že na to pomáli nevidím 8)
Mají velký brejle :-)

Bye A.


Offline marek

  • Mlaďoch
  • **
    • Příspěvků: 78
    • Karma: 2
Odpověď #8 kdy: 21. Červen 2013 13:48:59
Citace
cyklus je tvrdé Y :-) ale pořád jsi nevysvětlil co stavíš, jestli ukazovadlo nebo laser projektor
No jo no tak si mě dostal ;) ;) i mistr tesař se někdy utne ;D......stavim laser projektor. Pokud někdo svítí ukazovátkem tak s nim nesvítí třeba 5.hod.v kuse, ale u laser projektoru tam to jede .....když nepočítam blank....Pokud ten prodejce uvádí 1,7A v ukazovátku tak jiná aplikace v laser projektoru bude nejspíše jinší ....na menším výkonu a proudu  :P a opět jsem u toho co jsi mi poradil ...nepřetěžovat .... ;D ale já jsem hlava skopová a nedá mi to testnou....
Citace
Mají velký brejle :-)
tak to bych to chtěl vidět číňana  s takovýma brejlema ;D docela drsná představa ;D i když u těch japončíku člověk nikdy neví ;D ;D ;D mám souseda větnamce tak se ho půjidu zeptat jestli nerozumí laserum  :P ;D :D



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #9 kdy: 21. Červen 2013 14:49:48
tak to bych to chtěl vidět číňana  s takovýma brejlema ;D docela drsná představa ;D i když u těch japončíku člověk nikdy neví ;D ;D ;D mám souseda větnamce tak se ho půjidu zeptat jestli nerozumí laserum  :P ;D :D
To se právě vůbec ptát nemusíš - poznáš to podle těch velkejch brejlí  ;D

Bye A.