LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

Laser z Aukra

michaltr2396 · 10760

Offline michaltr2396

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 2
    • Karma: 0
kdy: 23. Únor 2014 17:06:05
Dobrý den,
tak jsem si před pár dny objednal zelený laser z Aukro.cz a podle prodejce měl mít výkon 1000mW.
Bylo mi jasné, že to bude mít nějakých 5-20mW a tak jsem si ho i tak ze srandy za tři stovky koupil.
Tělo laseru je opravdu robusní, bez problému zapálí sirku, přepálení černou izolepu, propálí balonek a s trochou snahy se zaostřením do půl minuty i obal od CD.
Chtěl jsem se zeptat, nedá se nějak změřit jeho opravdový výkon? Kromě té možnosti, že s ním budu muset jet někam do obchodu a nechat ho přeměřit.
Možná bych mohl jsem hodit i video, kdyby to pomohlo a někdo zkušený v tomto oboru by mi mohl říct třeba jen přibližný výkon.

Předem děkuji za odpovědi :)



Offline marek

  • Mlaďoch
  • **
    • Příspěvků: 78
    • Karma: 2
Odpověď #1 kdy: 23. Únor 2014 20:23:47
Ahoj hoď sem video ale i tak se to nedá určit jediná možnos je to přeměřit na L-P-M...Jinak tyto aukro laseri kde ťamani píšou 1000Mw  za 300Kč.je jen klam skutečné výkony jsou tak do cca 100Mw...a to se musíš ještě modlit aby se ti neodpálil ;)   



Offline beam

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 177
    • Karma: 6
Odpověď #2 kdy: 24. Únor 2014 09:00:56
Ahoj,
co se týče přibližného výkonu v 532nm typuji asi jak píše Marek, možná o něco méně. O zbytek "výkonu" se stará neviditelné IR záření ~808nm z budící LD.

Jinak, měřit výkon bez LPM aspoň přibližně lze tak, že změříš proud a napětí a pokud znáš typ LD a její charakteristiku, pak lze usoudit na výkon vlastní emise v zeleném spektru. Ale...

Zdraví,
B.



Offline michaltr2396

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 2
    • Karma: 0
Odpověď #3 kdy: 24. Únor 2014 16:39:43
Tak na to video bohužel nemám čas.
Děkuji za typ na to změření výkonu, opravdu by mě to zajímalo - trochu o tom pohledám.

Jinak teď si možná budete říkat, že jsem mag*r, ale zkusil jsem si trochu černou fixou nabarvit prst (koneček) a nedokázal jsem ho udržet pod diodou laseru ani 3s - možná i to by o tom mohlo něco vypovídat, ne?



Offline beam

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 177
    • Karma: 6
Odpověď #4 kdy: 24. Únor 2014 19:14:37
K měření výkonu: pokud to nemáš daleko do Prahy, tak já LPM mám a můžeme se domluvit...

K tomu druhému: no to ani tak nevypovídá o výkonu, ale spíš o dotyčném  ::) Hele, pálit se laserem je pitomost! A taky risk, protože si lze snadno ublížit. Koukni do sekce o laserové bezpečnosti.

Zdraví,
B.