LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

Videomapping

beam · 12219

Offline beam

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 177
    • Karma: 6
kdy: 31. Říjen 2013 09:31:54
Ahoj,
asi jste už viděli takové to promítání na zeď - třeba Orloje a tak a já teď koukám, že bych něco takového pro radost vyzkoušel (v malém).

Nicméně mě napadají otázky:
a) jaký SW pro to použít? Koukal jsem zatím jen na Tabulu (Facade), ale jaký jiný? Zkoušeli jste to s něčím tady? Je i něco free?
b) jaké projektory s k tomu vlastně používají? Myslím ty velké profi - na bázi laserů nebo LEDek? (já si samo vystačím s PicoP a normálním projektorem)
c) máte s tím vlastně někdo nějaké zkušenosti? Rozdíl v pracnosti programování laser show vs. mapping?

... a tak podobně :)
Zdraví,
B.
 



Offline marek

  • Mlaďoch
  • **
    • Příspěvků: 78
    • Karma: 2
Odpověď #1 kdy: 01. Listopad 2013 23:05:31
Ahoj osobně si myslím že to nebudou jen tak nějaké obyčejné projektory,ale upřímě by mě také zajímalo co to je a na jakém principu to pracu...... pokud má s tím nějakou zkušenost tak bylo by to dobré téma do této diskuze..... ;)



Offline beam

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 177
    • Karma: 6
Odpověď #2 kdy: 02. Listopad 2013 11:09:08
^^^ jj pěkné  :D

No, moc jsem nepokročil. :(

Ohledně SW - malý seznam je tady http://www.projection-mapping.org/index.php/projectiontools/software.
Z toho jsem zkoušel jen PaintingWithLight, Lpmt a TouchDesigner, který mi ale na noťasi nevzal videokartu, tak že jen ty dva první a samo i Fasádu.

Na co jsem pak narazil je, vhodná knihovna free video patternů nebo backgroundů... zatím taky nic-moc.

No a projektor - prý minimálně 10000 lm (ansi  8) ) což koštuje cirka 3K UDS, ovšem po jeho "střevech" jsem zatím nepátral.

Zdraví,
B.



Offline Hanys

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 1
    • Karma: 0
Odpověď #3 kdy: 07. Září 2014 13:32:34
Ahoj,

při videomappingu se podkladové video vytváří jako klasická animace. Takže například v Adobe After Effects a pro 3d efekty doporučuji třeba 3ds max, cinema 4d nebo Blender (ten je free i pro komerční užití).

Je důležité si vypracovat masku, kterou když promítnu na fasádu, tak mi sedí s otvory sloupy atd...
Do této masky pak vytváříme animaci.

Dá se dělat i videomapping na místě z animací, které máme v zásobě. K tomu doporučuju SF Resolume Arena.
http://resolume.com/software/ Vložené animace si na místě můžeš deformovat přesně do prostoru který promítáš :)

Přeju hodně zdaru