LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

Výběr ukazovátka

Moongoose · 11216

Offline Moongoose

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 2
    • Karma: 0
kdy: 26. Prosinec 2014 22:58:22
Čau borci,
už před několika rokama jsme s mým kamarádem testovali 200mW zelený čínský ukazovátko. Těžko říct, kolik mělo reálných mW, každopádně to byla prostě fajn věc. Každopádně teď, po dlouhý době mě to chytlo zase, když jsem na to narazil někde na netu. Okamžitě jsem začal filtrovat čínský weby, kde tohle smetí maj. Našel jsem nabídky začínající na asi 7$ s výkonem udavajícim 1000-50000mW (Což bylo fakt vtipný číst, když reálnej výkon může bejt 20mW?). Chtělbych se zeptat někoho, kdo třeba ví nebo se orientuje v takovýhle cenových relacích/zařízeních pro úplný začátečníky. Zajímá mě hlavně cena/co největší možnej výkon. Vubec bych se taky nebránil něco postavit :-) Třeba z Bd, DVD či nevím z čeho... Každopádně mě zajímaj vaše zkušenosti s takovýma záležitostma a taky vim, že se pěkný a pořádný lasery dají pořídit třeba za 600$, ale to zatím nechci, chci na něčem minimáně začít a vyzkoušet jestli to po tejdnu "hraní si" neskončí v šuplíku.

- Vsuvka - teď brouzdám po ebayi a nacházim (http://www.ebay.com/itm/2W-M140-Blue-Laser-Diode-445nm-5-6mm-with-Glass-Lens-/191388963058?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2c8fabd0f2) například...
Hned bych k tomu měl otázky jako 5.6mm je ohnisková vzdálenost zaostření paprsku? 445nm je vlnová délka a jak se dál dá řešit optika pokud že vyklubu laser třeba z BD? Chlazení, napájení, takový věci mě taky zajímaj  :D


Děkuju



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #1 kdy: 27. Prosinec 2014 15:51:28
5,6mm je průměr pouzdra diody  ;)

Co máš v plánu s ukazovátkem s potenciálem takovéhoto výkonu provádět? Tedy pokud ho postavíš. Je to docela nebezpečná věc a popravdě mne nenapadá žádné smysluplné použití.  8)

Bye A.


Offline Moongoose

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 2
    • Karma: 0
Odpověď #2 kdy: 28. Prosinec 2014 15:41:03
5,6mm je průměr pouzdra diody  ;)

Co máš v plánu s ukazovátkem s potenciálem takovéhoto výkonu provádět? Tedy pokud ho postavíš. Je to docela nebezpečná věc a popravdě mne nenapadá žádné smysluplné použití.  8)


Tohle jsem psal první den, dnes je den třetí  :D Už vim že potřebuju housing TO18 (5,6mm) a asi ho budu za chvilku objednávat. Taky už mam různý plánky nápájecích modulu/řízení, nebo nevim jak se tomu říká česky. Překvapilo mě jak jsou poměrně jednoduchý i se štelovacíma potenciometrama a tak... Takže modulování vyjde na pár korun. Housing (nastavitelná optika) jsem koukal na aliexpresu vyjde asi do $5 (s tim že počítam dražší verzi :D) + jsem nikde nenašel video kde by někdo ukazoval přímo to nastavování ohniskový vzdálenosti v reálnym čase (počítam v předstihu že bych vzal zkušebně 18x55mm), čistě protože to chci vidět, jak to funguje v reálu, ale asi si to umim zhruba představit. Samotnej laser ještě objednávat nebudu protože chci zatim investovat co nejmíň ale mam tu už DVD vypalovčku ze který vyndam ten silnější laser a hodim ho do toho housingu.

A teď k čemu bych to měl  ;) Chtěl bych vyzkoušet například psaní do plastu, pozdějc si třeba postavit primitivní cnc a podobně. Vše samozřejmě za použití brýli s filtrem správné vlnové délky





Offline marek

  • Mlaďoch
  • **
    • Příspěvků: 78
    • Karma: 2
Odpověď #3 kdy: 29. Prosinec 2014 23:15:09
Ahoj pokud se ti jedná jen o testy a pokusy tak začínej na něčem co je levné ;)ja to tak nedělal a dosti se mi to vymstilo..dost často pracuji s těma modrýma 445nm a při prvních pokusech sem jich pár spálil....dosti levné jsou červené ....driver na modré i červené fungují podstatě stejně na e bay je toho plný zadek:-O



Offline beam

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 177
    • Karma: 6
Odpověď #4 kdy: 06. Leden 2015 09:55:37
...asi bych doporučil radu Marka, pak nezapomeň na chlazení diody. A na konec, pokud Ti nedělá problém Aj, tak plno informací je i na LPF.

Zdraví,
B.