LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

Co to je za laser?

Jhanz · 10742

Offline Jhanz

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 2
    • Karma: 0
kdy: 03. Únor 2016 06:47:25
Ahoj Kluci,Potřeboval bych poradit.Dostal se mi do rukou tento laser ale není na něm nic napsáno.Nevěděli by jste značku nebo výrobce,když bych to chtěl napatchovat do avolites?Nebo mi to řekne nějaký ilda software?Začínám s laserem tak chci pomalu začít,mám k tomu ishow 2,3 která podle toho co jsem si tu přečetl je na nic ale nějak se začít musí.



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #1 kdy: 04. Únor 2016 06:43:56
Je to Laserworld RGBéčko, někdy z doby do roku 2010. Prodávalo se to jen chvíli. Krabice je "přiměřené" konstrukce, žádný Alu profily, všechno sešroubovaný plechy (milion šroubů), ale nekroutí se to. Větrák 2 ks s filtříkama, tak se to ani moc nezasírá. Popis DIP switchů je na skříni, DMX adresa na sedmisegmentovkách, auto režim je takovej docela línej a reaguje i na zvuk. ILDA chodí v pohodě. Je v tom vcelku slušnej scansystém (stejný byl v  Club Serii v.2). Laserový moduly s dichrama jsou uzavřený v extra černý bedničce (asi 10 pidišroubků) - je tam DPSS 473nm Blue, DPSS 532 nm Green a podle typu (výkonu) jsou tam buď dva diodový 650 nm Red složený přes hranolek (nebo jen jeden Red modul). Modrá v tom odcházela nejčastěji. Pokud ti neva, že je to na dnešní poměry větší bedna, funguje to OK. Zrovna nedávno jsem jeden předělával - new scansystém + RGB moduly.

Na ILDU ti to bude chodit rovnou, i když je možný, že s iSHOW tam bude potřeba prohodit polaritu signálů (pokud to jde - to jsem nezjišťoval, protože na Pangolinu to chodí normoš - tady jsem to popisoval u CS laseru v.4). Hotovej fixture do light ovladače nenajdeš, takže naswitchovat DMX adresu a na ovladači si pak už najdeš co kterej kanál dělá.

Bye A.


Offline Jhanz

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 2
    • Karma: 0
Odpověď #2 kdy: 05. Únor 2016 07:11:46
Díky moc,je toho moc co se musím naučit ale podle toho návodu to zmáknu.Mě se prostě nechce utrácet za soft když laser není můj.Dá se sehnat českej návod na tu ishow 2,3,nebo je to lehký a pro blbce?Co jsem si přečetl tak to běhá nejlíp na xp 32.bit protože třeba dmx pipe jsem na win 7 64.bit nerozchodil.Díky moc předem



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #3 kdy: 09. Únor 2016 20:57:05
CZ návod není, resp. je, ale jen popis funkcí pro LaserShowStar co prodává Laserworld CZ. ILDA s DMX nijak nesouvisí, nicméně pro 64 bit Windows není driver pro USB chipset, který je v převodníku použit. Takže je vcelku fuk, jestli budeš mít WinXP, 7, 8 či 10, jen to musí být 32 bit (a u 8 a 10 se musíš poprat s instalací nepodepsaných ovladačů). Pokud máš 64 bit, použij nějakou virtuální mašinu s 32 bit OS, pod tím to chodí taky OK.

Bye A.