LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

RGY laser i s ILDA do 20 000?

dj.marthy · 17179

Offline dj.marthy

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 1
    • Karma: 0
kdy: 09. Červen 2010 10:13:33
Zdarec, chci si pořídit RGY i s ilda,převodníkem abych se vešel do 20 000. Jsem začátečník, můžete mi poradit jaký? A můžete mi napsat někdo jaký rodíl je mezi CS 400 RGY a CS 400 RGY V2. Díky Martin.



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #1 kdy: 09. Červen 2010 13:34:09
Zdarec, chci si pořídit RGY i s ilda,převodníkem abych se vešel do 20 000. Jsem začátečník, můžete mi poradit jaký? A můžete mi napsat někdo jaký rodíl je mezi CS 400 RGY a CS 400 RGY V2. Díky Martin.

Ahoj,

předpokládám asi správně, že myslíš Laserworld CS - záleží co s tím máš v úmyslu provádět.  ILDA s CS sice funguje, ale jako u všech laserů je zde limitace složitosti toho co chceš vykreslit - rychlost scansystému. S CS zapomeň na nějaké dlouhé texty - možná spíš jukni na http://www.laserforum.cz/index.php/topic,1016.0.html abych se zbytečně neopakoval.

Rozdíl - ten hlavní, krom designu pixly a obrázků v laseru, mezi CS a CS V2  je v rychlosti scanovacího systému - Verze2 umí 25000 pps, starší uměla 20 000pps.

Pokud chceš max do 20 000,- Kč a new, tak já bych raději než RGY vzal ten akční set s CS 400G a ovládáním, co tam mají. Nevím kam to chceš používat, RGY je pěkné (koukám, že tam mají 500RGY), namíchá ti žlutou ze zelené a červené, ALE - celkový výkon bude sice v miliwatech větší než jen zelená, ale díky různé citlivosti oka na různé barvy - viz http://www.laserforum.cz/index.php/topic,23.0.html, to bude opticky svítit mnohem méně než 400mW zelená. Ta CS 500RGY má v popisu jen 80mW zelenou + 270 mW červenou, to bude sice hezká žlutá, ale když bys to postavil vedle 400mW zelené, tak ta ti to hodně přesvítí. V praxi jsem montoval v jednom klubu vedle sebe 400RGy a 250G a bylo to tak nějak vyrovnané (z pohledu lidského oka). Samozřejmě tě nemůžu do něčeho nutit, jen ti píšu můj názor na RGY a G lasery a pokud chceš RGY kup si ho.  ;)

Bye A.


Bye A.


Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #2 kdy: 16. Říjen 2010 20:10:26
tak tadyc máš na videjku přesně ten "drobátko"nepoměr vlevo CS400G a v pravo EL 400 RGY
ten RGY tam mají jako"pecka laser" a ten green je můj a vzal sem ho tam, aby se trochu "probrali" :)

http://www.youtube.com/user/MrPowerkiter#p/a/u/1/nOKK1P6R5t8



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #3 kdy: 16. Říjen 2010 22:55:52
...."drobátko"nepoměr vlevo CS400G a v pravo EL 400 RGY....

Dlužno dodat, že to sice není ideální porovnání, protože scansystém CS je přeci jen podstatně výkonější než krokový motorky osazený v EL. Takže to ELko nemá šanci vykreslit něco pomaleji a lítá tam jak splašený.
Ale jako ukázka rozdílu only G  or RGY je to velmi názorné. Ono i když koukneš na citlivost oka na barevné spektrum, tak si to stejně nepředstavíš. A tady na tom videjku to jasně vidíš.

Bye A.

Bye A.


Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #4 kdy: 17. Říjen 2010 09:14:57
jo tak to je pravda,ty splašený krokáče posílají celý efekt laseru kamsi do kosmíru :) každopádně se jistě naskytne príležitost udělat zajímavější srovnání a též v lepší kvalitě než trubkovej streem :)  možná na fotkách by to taky nebylo marný srovnání ale chce to vychytat..