Lasery > Testy laserů

1W RGB

(1/9) > >>

Archie:
Ahoj,

těšte se - mám to na stole a budete první v CZ kdo tenhle laser uvidí - do prodeje by se měl dostat v nejbližší době. Byl mi zapůjčen na otestování a vypadá dost dobře - i avizovaná cena zní moc pěkně. Dle mého názoru se spolu s ním konečně blíží doba kdy si i majitelé malé disco nebo klubu budou moci dovolit obměňit zelenou klasiku za RGB aniž by museli sahat nějak hluboko do kapsy.

Nechte se překvapit  ;)

Bye A.

P@trick:
Tak nato sa už všetci tešíme.Dúfam že to tu bude čo najskór :)

TAC:
joo joo, taky s očekáváním klikám jestli už  :)

Archie:
Ahoj nedočkavci  ;)

Takže téměř klasika GRB - zelená barva na přímo skrz dvě dichra, červená "zlomená" v prvním dichru, modrá v druhém dichru. Hodil jsem to na měřák - avizováno a v popisu uvedeno 1W RGB (pro neznalce převodu jednotek 1000 mW  ;) ) a na měřáku to dalo 1186 mW. Měřeno za optikou - tedy v cestě zelenému paprsku jsou 2 dichra, červený se v prvním láme o 90 stupňů a prochází spolu se zelenou dichrem před modrou. Celý svazek pak sviští na zrcátka scanů. Takže těch 1060 mW je až po všech ztrátách co se na parazitních odrazech při průchodu dichrama ztratí. To je myslím v našich zeměpisných šířkách nevídané, že by někdo dodával laser silnější než je v popisu - jako v názvu (inu někdo musí být první). (Pozn: většina výrobců "zbaběle" uvádí součet výkonů modulů jednotlivých barev změřený přímo na modulech a nikoliv výkon vyzářený laserem až za veškerou optikou)
Vzal jsem to do nedaleké disco a spáchal zatím první foto co to umí. Mám i nějaké video, ale musí se to zpracovat. Jinak to co vidíte je zobrazeno jen pomocí DMX, na ILDU zatím nedošlo. Fotky vlastního laseru a popis parametrů + cenu snad dodám později - zatím jsem musel slíbit, že je to nezveřejním (to byla podmínka pro zápůjčku), ale zkusím to ukecat.

PS - nekamenujte mne za kvalitu, ještě pořád jsem nepřišel na ideální způsob focení laserů

Bye A.

TAC:
ale další infa bys zatím pustit mohl ne  ::) ,jak to skenuje?,moduluje?,umí bílou?,kolik maj jednotl.moduly? . . . .

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi