LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

1W RGB

Archie · 47434

Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
kdy: 12. Říjen 2010 20:49:27
Ahoj,

těšte se - mám to na stole a budete první v CZ kdo tenhle laser uvidí - do prodeje by se měl dostat v nejbližší době. Byl mi zapůjčen na otestování a vypadá dost dobře - i avizovaná cena zní moc pěkně. Dle mého názoru se spolu s ním konečně blíží doba kdy si i majitelé malé disco nebo klubu budou moci dovolit obměňit zelenou klasiku za RGB aniž by museli sahat nějak hluboko do kapsy.

Nechte se překvapit  ;)

Bye A.

Bye A.


Offline P@trick

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 122
    • Karma: 5
Odpověď #1 kdy: 13. Říjen 2010 22:19:42
Tak nato sa už všetci tešíme.Dúfam že to tu bude čo najskór :)



Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #2 kdy: 14. Říjen 2010 17:10:10
joo joo, taky s očekáváním klikám jestli už  :)



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #3 kdy: 14. Říjen 2010 21:13:05
Ahoj nedočkavci  ;)

Takže téměř klasika GRB - zelená barva na přímo skrz dvě dichra, červená "zlomená" v prvním dichru, modrá v druhém dichru. Hodil jsem to na měřák - avizováno a v popisu uvedeno 1W RGB (pro neznalce převodu jednotek 1000 mW  ;) ) a na měřáku to dalo 1186 mW. Měřeno za optikou - tedy v cestě zelenému paprsku jsou 2 dichra, červený se v prvním láme o 90 stupňů a prochází spolu se zelenou dichrem před modrou. Celý svazek pak sviští na zrcátka scanů. Takže těch 1060 mW je až po všech ztrátách co se na parazitních odrazech při průchodu dichrama ztratí. To je myslím v našich zeměpisných šířkách nevídané, že by někdo dodával laser silnější než je v popisu - jako v názvu (inu někdo musí být první). (Pozn: většina výrobců "zbaběle" uvádí součet výkonů modulů jednotlivých barev změřený přímo na modulech a nikoliv výkon vyzářený laserem až za veškerou optikou)
Vzal jsem to do nedaleké disco a spáchal zatím první foto co to umí. Mám i nějaké video, ale musí se to zpracovat. Jinak to co vidíte je zobrazeno jen pomocí DMX, na ILDU zatím nedošlo. Fotky vlastního laseru a popis parametrů + cenu snad dodám později - zatím jsem musel slíbit, že je to nezveřejním (to byla podmínka pro zápůjčku), ale zkusím to ukecat.

PS - nekamenujte mne za kvalitu, ještě pořád jsem nepřišel na ideální způsob focení laserů

Bye A.

Bye A.


Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #4 kdy: 14. Říjen 2010 21:56:28
ale další infa bys zatím pustit mohl ne  ::) ,jak to skenuje?,moduluje?,umí bílou?,kolik maj jednotl.moduly? . . . .



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #5 kdy: 14. Říjen 2010 22:23:39
ale další infa bys zatím pustit mohl ne  ::) ,jak to skenuje?,moduluje?,umí bílou?,kolik maj jednotl.moduly? . . . .

Jo vidíš, jasně, že jo.

Ofic. parametry -  R 650nm - 500mW, G 532nm 200mW, B 445nm 500mW.  (tj. sice 1200mW, ale prodejní výkon je avizován jako 1W RGB)
Rozměry 37 x 33 x 17 cm, 5,5 kg.
TTL modulace pro Red a Green, analog pro Blue
Řízení - Zvuk / Auto / DMX / ILDA
DMX 512 - 12 kanálů
Konektory - ILDA in+out, DMX512 in + out, bezpečnostní Interlock, napájení 230V
Pojistka 3A
Mic a Trimr pro nastavení citlivosti na Sound
Dip switche na volbu DMX adresy a druhu provozu

Zajímavá a nezvyklá je možnost volby rychlosti při audio režimu - 3 stupně, slow - faster - quick. Krom klasických fcí jako volba druhu provozu, volby obrazce, X Y pohyb, Zoom, rotaci, "natahování" (stretch) v X i Y ose a volby barvy, to skrz DMX kanál č.11 to umí oblíbené vlny (wave).
O rychlosti galv v návodu ani čárka, ale tipuju to z praxe na 20k pps (tzn. zvládá běžné animačky, ale 20-ti písmenný nápis bez blikání od toho nečekejte - Ale ten nezvládnou ani rádoby 50k galva od LW, ani DT 40k).

A cenu si schválně tipněte, už vím, že ji můžu prozradit.
Bye A.

Bye A.


Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #6 kdy: 14. Říjen 2010 22:28:08
Archie : hele ta první fotka tam patří ?

Jo ta první fotka tam patří a první je schválně ;-) Ten nápis je předprogramovanej pod DMX ovládání.  Ale bacha - na fotce je samozřejmě bez "blikání", ale 20k scansystém to prostě "neblikací" vykreslit nedokáže, takže ve skutečnosti ten nápis trochu bliká. Ale myslím, že to je docela slušný výkon, v této cenové kategorii.

PS - ta bílá, je ta co mi propálila tu fixu, jak jsem ti psal - když jsem odpojil blanking a vrazil tam měřák. Osobně si myslím, že by Green mohla být trochu silnější - resp. jinak - green paprsek je hodně tenký (ostrý), kdyby se trochu rozostřil (což samozřejně na kolimační čočce jde) byl by v porovnání s red a blue "viditelnější". Výkon tam je, ale "tenkost" paprsku je tu trošku ku škodě - ale jak píšu, jde to doladit.

BYe A.

Bye A.


Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #7 kdy: 14. Říjen 2010 23:21:59
mno já  těď  plánuju: ... start 300 G plus  1000/650 a 1000/445 do serie RS (původní RS 400 RGB ) takže logický součet 2300mW(prodejní info :)  ) schválně to pak změřím. ale hlavně budu taky muset řešit dia u paprsků... G má 2,5mm R ma 7x7 a B 4,5 mm...







Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #8 kdy: 14. Říjen 2010 23:25:02
jakous použil závěru na to blikání ?(foto 1 :))  ????



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #9 kdy: 14. Říjen 2010 23:48:53
jakous použil závěru na to blikání ?(foto 1 :))  ????

Ty jo, ty mi dáváš :-)

Načteno z exif snímku - viz obr. níže (nechce se mi to přepisovat a clipboard to nevezme)

Bye A.


Bye A.


Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #10 kdy: 16. Říjen 2010 12:09:03



Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #11 kdy: 16. Říjen 2010 16:08:50
Tak co tipne si někdo cenu ?



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #12 kdy: 16. Říjen 2010 18:34:36
není to už ono ? http://www.laserworld.cz/virtuemart/3284.html

Není.

Tenhle odkaz je na LW CS 1500 RGB- typicky zavádějící značení. Každého napadne, že 1500 = 1500mW, ale prd. V tech specifikaci je jen 1100 mw ( 150 Green, 450 blue, 450 red) a max 1500 mW
Chtěl bych vědět kolik kusů ze 100 bude mít to maximum.

To je to co vadí i majiteli Laserworld CZ - obchodní triky s tech. parametry. Pak jsou z toho jen drby a hlášky typu  "že prej 1500 a vono to má 1100 mW". Myslím, že to je úplně zbytečné takhle blbnout lidi, ale je to politika výrobce a ne prodejců  ::)

Bye A.

Bye A.


Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #13 kdy: 25. Říjen 2010 10:55:13
skoda tej TTL modulacie, u RGB systemu je to az hriech by som povedal ;D



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #14 kdy: 25. Říjen 2010 14:10:23
skoda tej TTL modulacie, u RGB systemu je to az hriech by som povedal ;D

To jo, ale ber to tak, že ten laser je fakt stavěnej na co nejniží prodejní cenu - tzn. výrobce ušetří kde může, i na modulaci.

PS - pořád jste si nikdo netipnuli cenu.

Bye A.


Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #15 kdy: 25. Říjen 2010 15:50:04
PS - pořád jste si nikdo netipnuli cenu.
já nemůžu  :-[ nebylo by to fér  :'(
1,- kajdu pro srandu... tak ještě dva..



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #16 kdy: 25. Říjen 2010 19:13:04
PS - pořád jste si nikdo netipnuli cenu.
já nemůžu  :-[ nebylo by to fér  :'(
1,- kajdu pro srandu... tak ještě dva..

No jo, to je fakt.  ;)
Takže ještě dva tipy. Zatím to stále není ani oficiálně vystaveno u prodejce.

Bye A.


Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #17 kdy: 26. Říjen 2010 11:15:05
no ked to ma TTL modulaciu tak ja by som za to viac nez 29000 nedal, tak to je moj tip



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #18 kdy: 26. Říjen 2010 17:51:31
no ked to ma TTL modulaciu tak ja by som za to viac nez 20000 nedal, tak to je moj tip

Tak to je tip č. 2.

A moje nápověda - dzodzovo tip je dost pod prodejní cenou.

2 dzodzo - neblbni, musíš se kouknout po tom co se kde a hlavně za kolik prodává a podle toho tipnout. Tenhle laser bude levnější než ty ostatní, ale ne zase tak moc jak jsi to nastřelil ty. To je zatím hudba budoucnosti.

Bye A.


Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #19 kdy: 27. Říjen 2010 13:17:24
tak teraz ten 3. co si tipne to vyhra lebo bude najblizsie =D druhy tip by bol 120000 ale uz som si svoju sancu premarnil =))

jako ja pokukujem po tomto http://www.synchrovision.co.uk/productDetail/spectrum-1-6w-rgb-RGB-1.6-CT pozeram ze odkedy su na trhu dostupnejsie tie 445nm moduly tak navysili kapacitu modrej o 500mW =D ale tento stoji tak 8000 eur