LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

mlha

TAC · 23973

Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
kdy: 28. Říjen 2010 17:42:58
Zdar,všichni kdo si mícháte vlastní mlhu a kupujete drahej glycerin,nebo dokonce drahé náplně ..
se určitě bude hodit tento link ... (hlavně to nechlastejte,a ani jako lubrikant se to nehodí :) )

http://www.fichema.cz/glycerin-995-125-kg-glycerinovy-olej-cas-56815-pharma-p-446.html



Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #1 kdy: 29. Říjen 2010 08:55:11
"Potravinářství: jako pijivo, ma výrazně sladkohořkou chuť"

pijivo taky vyraz pocujem prvykrat, to uz mohli napisat pyjivo ;D

mas aj nejaky navod v akom pomere sa to riedi? ono tie drahe naplne nie su zasa tak drahe ked si vypocitam jak dlho mi to vydrzi, mam ale hazer a nie mlhostroj, tak neviem ci tam je nejaky markantny rozdiel v spotrebe



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #2 kdy: 29. Říjen 2010 11:32:41
mas aj nejaky navod v akom pomere sa to riedi? ono tie drahe naplne nie su zasa tak drahe ked si vypocitam jak dlho mi to vydrzi, mam ale hazer a nie mlhostroj, tak neviem ci tam je nejaky markantny rozdiel v spotrebe

Do hazeru bych to nedával - kdysi jsem se známým z glycerynu té nejvyšší kvality dělával náplně do mlhostrojů (kupovali se v SETUZA anticorrové 200l sudy) . "Čoudilo" to fest, ale pokud to necháš delší dobu naředěné nepoužité tak se ten glyceryn ve vodě začne kazit a smrdí to jak chc*nky. Taky na pohled jsou to nevábné chuchvalce plujících hlenů v roztoku vody  ;D
Marně lámu paměť jak jsem to ředil, už je to dobrých 10 let. Měl jsem na to odměrnej přípravek s ryskou a lilo se to rovnou do 5l kandíků, dolilo destilkou a rozkvrdlalo - no fakt si nevzpomenu kolik toho bylo do toho 5 l kandíku.


Bye A.


Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #3 kdy: 29. Říjen 2010 11:37:17
Tak ono to je spíš o "laboraci" jak to komu vyhovuje,já do svého prvního mlžiče (DIY) lil jen čistej glycerin a spořeba tak deci na 5 akcí :) ...



Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #4 kdy: 29. Říjen 2010 12:09:45
Glycerin : destilka ---> 1:3-5  někomu vyhovuje "řiďous" a někomu hustá Rákosníčkova stěna :) taky záleží na Vašem mlhoSrtoji,jak to pobere ...
ale každopádně 1litr Gl. a 5Litr dest. je cca 100,- plus/mínus  :)



Offline matroxx1

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 11
    • Karma: 3
Odpověď #5 kdy: 06. Listopad 2010 11:48:15
 tak to je super,to si za cenu jedné 3litrové náplně radši udělám 15 litrů týhle,paráda



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #6 kdy: 06. Listopad 2010 12:51:02
tak to je super,to si za cenu jedné 3litrové náplně radši udělám 15 litrů týhle,paráda

A když to uvaříš najednou, tak se ti 10 litrů zkazí než 5 litrů vyfuníš  ;D ;D

Bye A.


Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #7 kdy: 08. Prosinec 2010 13:00:08
u nas bola dnes rano taka mlha, ze by sa dala robit beamshow aj vonku :)

skusali ste to niekedy? ja zatial iba z okna v panelaku ale nemal som moznost pozriet sa na to z pohladu divaka



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #8 kdy: 08. Prosinec 2010 14:08:29
u nas bola dnes rano taka mlha, ze by sa dala robit beamshow aj vonku :)

skusali ste to niekedy? ja zatial iba z okna v panelaku ale nemal som moznost pozriet sa na to z pohladu divaka

Jo. Funguje to - proč by také nemělo. Jediný rozdíl je ten, že jsi outdoor.

Škoda, že nejde objednat mlha na termín kdy je nějaká outdoor akce a pracně tam pak honíš mlhovače, aby alespoň něco z beam show bylo vidět.  ;D

Bye A.


Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #9 kdy: 08. Prosinec 2010 15:16:51
takto, co som mal moznost vidiet na akcii 1w outdoor beamshow (v lete bez nejakej hmly) tak to bolo pomerne viditelne, pravda neboli to ziadne zlozite tvary vesmes iba bodove luce plus nejaka jednoducha plocha



Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #10 kdy: 08. Prosinec 2010 18:00:13
hlavně venku mlhu jako byla dnes a včera.. bych nechtěl vidět kolik by se v mašinkách nakondenzovalo dešťovky  :'(
jinak taky za bezvětří luxusně funguje kouř z ohně (nejlíp listí :) )



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #11 kdy: 08. Prosinec 2010 18:41:34
takto, co som mal moznost vidiet na akcii 1w outdoor beamshow (v lete bez nejakej hmly) tak to bolo pomerne viditelne, pravda neboli to ziadne zlozite tvary vesmes iba bodove luce plus nejaka jednoducha plocha
Mám Green 1W  ;), vidíš to i bez mlhy, ale s mlhou je to nesrovnatelně lepší.
IMHO - v naprosto čistém ovzduší není vidět vůbec nic - světlo se nemá od čeho odrazit. Nadruhou stranu, kde je zcela čisté ovzduší  ;D

Bye A.


Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #12 kdy: 08. Prosinec 2010 18:42:57
jinak taky za bezvětří luxusně funguje kouř z ohně (nejlíp listí :) )

 ;D ;D ;D jsi mne dostal - nijak to nezpochybňuju, ale představil jsem si letní open air a jak tam jezdím s kolečkem plným doutnajícího listí  ;D ;D ;D
I když, kdyby to byla třeba nějaká techno párty a v kolečku doutnalo to "správné konopné listí" mělo by to zcela jistě obrovský úspěch  ;D ;D ;D ;D

Bye A.


Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #13 kdy: 08. Prosinec 2010 18:43:56
mno já to zažil na čáry :-)
tedy bez kolečka toho "správného"  ;D



Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #14 kdy: 09. Prosinec 2010 08:53:59
Mám Green 1W  ;), vidíš to i bez mlhy, ale s mlhou je to nesrovnatelně lepší.
IMHO - v naprosto čistém ovzduší není vidět vůbec nic - světlo se nemá od čeho odrazit. Nadruhou stranu, kde je zcela čisté ovzduší  ;D

na tomto nieco bude, ta outdoor akcia sa konala nedaleko Trinca, tam to s tym ovzdusim nebude ktovieake ruzove :)

to s tym listim je zaujimavy napad, pred zimou som palil celkom velke haldy travy a listia, akurat skoro nikdy nebolo uplne bezvetrie, zasa ked to tam palili aj okolni susedia tak to tam bolo zadymene ako v Den D na Omaha beach ;D

este k tej kondenzacii vody v pristroji - skrina samotna by mala byt aspon ciastocne prachotesna, tak by nemusela naberat ani vodu nie? ked tak by sa to dalo ulozit pod nejake akvarium obratene hore dnom, akurat by sa muselo zbranit nechcenym odrazom od skla (oblepit nepriehladnou foliou alebo nieco take)



Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #15 kdy: 09. Prosinec 2010 17:44:12
.... ako v Den D na Omaha beach .....
;) tak to taky můžu,to se neokouká (ani neohraje)  ;D



Offline gyberjan

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 11
    • Karma: 0
Odpověď #16 kdy: 24. Říjen 2012 11:10:15
;D ;D ;D jsi mne dostal - nijak to nezpochybňuju, ale představil jsem si letní open air a jak tam jezdím s kolečkem plným doutnajícího listí  ;D ;D ;D
I když, kdyby to byla třeba nějaká techno párty a v kolečku doutnalo to "správné konopné listí" mělo by to zcela jistě obrovský úspěch  ;D ;D ;D ;D

Zdař chlape ty jsi mě fakt pobavil. ;D
Hned jsem si to představil jak běháš mezi 1500 lidmi, jen nevím jakou by jsi tvořil dráhu, aby to bylo nejefektivnější. A už vidím toho dalšího maníka jak tě dohání, aby ti doplňoval palivo, aby jsi měl dostatek materiálu, aby ti to nevyhaslo :D Kolik by vás tam vlastně běhalo najednou? A nebo by jsi mezi nimi jen tak bloudil, jako v zahradním bludišti co jsou v zahradách u zámků a hradů?  ;D



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #17 kdy: 24. Říjen 2012 15:50:07
Zdař chlape ty jsi mě fakt pobavil. ;D
Hned jsem si to představil jak běháš mezi 1500 lidmi, jen nevím jakou by jsi tvořil dráhu, aby to bylo nejefektivnější. A už vidím toho dalšího maníka jak tě dohání, aby ti doplňoval palivo, aby jsi měl dostatek materiálu, aby ti to nevyhaslo :D Kolik by vás tam vlastně běhalo najednou? A nebo by jsi mezi nimi jen tak bloudil, jako v zahradním bludišti co jsou v zahradách u zámků a hradů?  ;D

Myslím, že při dostatečné velikosti kolečka a kvalitním matroši bych neběhal vůbec, ale davy by se za mnou táhly jak vosy za limonádou.  ;D

Bye A.


Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #18 kdy: 09. Listopad 2012 17:44:50
myslím, že po pár zafunění kvalitního matroše už by moc neběhal  :P