LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

LSS - Laser Show Star (ILDA)

TAC · 18071

Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
kdy: 26. Listopad 2010 17:25:38
Zdarte
Ač jsem majitelem,moc zkušeností (hlavně času) s LSS nemám.
Tak by určitě nejen mne zajímalo jaké máte pro a proti,plusy a mínusy k LSS
a taky jestli s převodníkem co je k LSS chodí i jinej soft... ?



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #1 kdy: 27. Listopad 2010 09:39:25
Zdarte
Ač jsem majitelem,moc zkušeností (hlavně času) s LSS nemám.
Tak by určitě nejen mne zajímalo jaké máte pro a proti,plusy a mínusy k LSS
a taky jestli s převodníkem co je k LSS chodí i jinej soft... ?

LSS mám, občas s ním testuju nějaký lasery. Údajně chodí se Spaghetti a kvalita výstupu je prý o dost lepší než s origo SW. Se Spaghetti je kvalita výstupu srovnatelná s ostatními DACy které Spaghetti podporuje. (Nezkoušel jsem nemám ofic. špagetu)
Origo SW kreslí u importovaných .ild souborů "blanking" duchy - prostě to zatemnění není ideálně časované a vznikají v obraze rušivé jevy (HotSpoty) někdy je to i pěkně zdeformuje. U obrazců které vytvoříš v editoru se to neobjevuje, takže to bude asi vyloženě SW problém. U beam show to nevadí.
"Nevýhodou" je jen 8bit převodník i pro X/Y - to při použití lepších scanerů zbytečně degraduje jejich výkon. Jen TTL - tzn. že nedokáže využít všechny barvy u laserů s analogovým blankingem.

Nad druhou stranu pro lasery střední třídy (do 20kpps + TTL) je to dost levná záležitost (ve srovnání s ostatními profi ILDA).  Alternativa k LSS je RIYA lite DAC

Bye A.


Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #2 kdy: 27. Listopad 2010 21:59:34
Otevři jeden DAC a jukni na header vedle D-SUB 25  ;), a pak na prázdnou DIP patici vedle krystalu u STC  ;)  Chybí tam 75176, aby bylo funkční DMX512. Akorát nevím jestli je nějakej SW kterej s tím chodí nebo to podporuje.

Bye A.


Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #3 kdy: 28. Listopad 2010 12:19:58
no jo,a dejme tomu že ta možnost tu je,tak radši použít ILDA převodník na ILDA vsup,nebo DMX pro laser co ILDA nemá,a bude nejspíš s krokáčema,maximálně s nějákejma open loop 10kpps plus,mínus.. ?
Jedině že by bylo možné ovládat DMX i ILDA současně a každý zvlášt,to by stálo za to,jet více projektorů na jednu škatuli ...
každopádně nemám tucha o softu který umí řídit DMX v LSS....  pokud někdo ano,dejte vědět,hned to testnem  ;)
každopádně Archie díky za dobrej tip  ;)



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #4 kdy: 29. Listopad 2010 06:54:21
Ani ne tak dva lasery, i když taky by to šlo - centrál RGB skrz ILDA a "satelity" na stejné DMX adrese skrze DMX. Ale spíše třeba otočnou laserovou hlavu - tady DMX potřebuješ a pokud je synchro s ILDA někde v SW  je to naprosto super - točiš ze stěny na stěnu a promítáš....

Bye A.


Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #5 kdy: 29. Prosinec 2010 16:01:08
tak já to nemám ani v jednom,tz.budu muset dodat diody,odpory a patici s 75176.. pak se uvidí jestli se to "chytne" s nějákým DMX softem ..



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #6 kdy: 29. Prosinec 2010 16:53:34
tak já to nemám ani v jednom,tz.budu muset dodat diody,odpory a patici s 75176.. pak se uvidí jestli se to "chytne" s nějákým DMX softem ..

Kouknul jsem do jednoho LSS z poslední doby (cca 3-4 měsíce zpět koupenej) a tam už to taky není. Prý to bylo jen v pár prvních dovezených kusech (info FJ).

IMHO - myslím, že to jen tak s nějakým SW nepoběží, jedna věc je komunikace PC s "USB broukem" CY  a věc druhá je komunikace STCéčka se 75176. Myslím, že šance na úspěch je minimální.

Bye A.


Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #7 kdy: 29. Prosinec 2010 17:04:25
..... a věc druhá je komunikace STCéčka se 75176. Myslím, že šance na úspěch je minimální.....
mám stejný pocit ... ale za pokus nic nedám(krom pár regálových savčástek)  ;)



Offline Nyci

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 23
    • Karma: 0
Odpověď #8 kdy: 18. Červen 2011 10:34:33
Nevíte jestli existuje nějaký update na tento software? Nebo jaké jiné programy pracují s tímto interfacem?



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #9 kdy: 18. Červen 2011 22:40:56
Nevíte jestli existuje nějaký update na tento software? Nebo jaké jiné programy pracují s tímto interfacem?

http://www.laserforum.cz/index.php/topic,1166.msg1556.html#msg1556

Bye A.