LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

ILDA vs DMX

P@trick · 16574

Offline P@trick

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 122
    • Karma: 5
kdy: 09. Prosinec 2010 11:05:19
??? ??? ??? Huh, podvádět se nemá. TO by ti stejně neprošlo, leda, že by kantor byl blb. Stačilo by, kdyby na tobě chtěl kód co je nacpanej v jednočipu.
Nechceš zkusit něco jednoduššího - DMX interface nebo ten SOUND ILDA DAC  ???
Ale ja mám v lasery priamo aj DMX aj SOUND aj AUTO mód ja som práveže chcel spraviť aj ILDA/USB prevodník a už mám všetko len ten jeden integrovaný USB microcontroller neviem zohnať :( A iný prevodník neviem ako spraviť ale tak možno by mi to prešlo lebo ktomu dávam vlastný stroboskop a parostroj tak by mi uznali to.No hlavnou vecou mal byť ten laser ovládaný PC :(



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #1 kdy: 09. Prosinec 2010 11:11:54
Ale ja mám v lasery priamo aj DMX aj SOUND aj AUTO mód ja som práveže chcel spraviť aj ILDA/USB prevodník a už mám všetko len ten jeden integrovaný USB microcontroller neviem zohnať :( A iný prevodník neviem ako spraviť ale tak možno by mi to prešlo lebo ktomu dávam vlastný stroboskop a parostroj tak by mi uznali to.No hlavnou vecou mal byť ten laser ovládaný PC :(

Téměř všechny lasery, co jsem měl v ruce za poslední 4 roky, "měly v sobě" DMX, Sound a AUTO - to je naprosto běžná (u nejlevnějších DMX nebývá) feature řídící desky.

Asi si jen nerozumíme - já myslel, abys namísto podfuku s ILDA DACem (LSS - nemluvím o BILDÄš na kterou nemáš  brouka) udělal DMX převodník - pak s ním můžeš ovládat i ten laser (přes DMX ;) ).

Bye A.


Offline P@trick

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 122
    • Karma: 5
Odpověď #2 kdy: 09. Prosinec 2010 12:31:53
A cez ten DMX viem ovládať laser alebo len efekty v nom uložené?Lebo som počul že len to viem ovládať čo je v nom uložené a nie vytvárať si aj svoje efekty vlastné.



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #3 kdy: 09. Prosinec 2010 18:10:53
A cez ten DMX viem ovládať laser alebo len efekty v nom uložené?Lebo som počul že len to viem ovládať čo je v nom uložené a nie vytvárať si aj svoje efekty vlastné.

Na vlastní grafiku zapomeň - pokud za ni nebudeme považovat zkroucený obraz co tam tvůrce předprogramoval a ty ho pomocí fcí skrz DMX pokroutíš. Obecně DMX umožňuje jen přepínání obrázků z bank které vložil výrobce + ovládání třeba pohybu, rychlosti, otáčení ....  Trošku z jiného soudku je DMX ovládání ILDA playeru - tady pomocí DMX vybíráš ze show, obrazců či grafik které jsi si připravil třeba na SD kartu v ILDA SD playeru. Ale opět platí, že ani tady pomocí DMX vlastní obraz nevytvoříš, ale jen pomocí DMX ovládáš ILDA přehrávání.

Bye A.


Offline P@trick

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 122
    • Karma: 5
Odpověď #4 kdy: 09. Prosinec 2010 19:37:45
Takže ked chcem napríklať napísať niaky nápis vlastný tak sa to cez DMX nedá? No ILDA SD player som tiež pozeral ale to doma nespravím to sa asi nedá iba ak velmi ťažko. Ja som chcel proste napíšem v PC nápis LASER a to mi vybliká farbami ktoré si nastavím to bolo všetko.Alebo niaku show spraviť že sa bude krútiť zelená pridá sa modrá a tak niake špirály.



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #5 kdy: 09. Prosinec 2010 22:47:01
Takže ked chcem napríklať napísať niaky nápis vlastný tak sa to cez DMX nedá? No ILDA SD player som tiež pozeral ale to doma nespravím to sa asi nedá iba ak velmi ťažko. Ja som chcel proste napíšem v PC nápis LASER a to mi vybliká farbami ktoré si nastavím to bolo všetko.Alebo niaku show spraviť že sa bude krútiť zelená pridá sa modrá a tak niake špirály.

Jasně pře DMX se to nedá - pro tvůj nápis LASER a změny barev, jak popisuješ, je třeba ILDA. (Variantu s tím, že bys to naprogramoval do paměti laseru a pak skrze DMX spustil, vyloučíme.)

Bye A.