Lasery > Laserová bezpečnost

Sprisnenie noriem pouzivania laserov

(1/3) > >>

dzodzo:
http://www.sme.sk/c/5703930/za-laser-v-okoli-letisk-hrozi-v-cesku-patmilionova-pokuta.html

Tak vam teda pekne dakujeme, degesi s laserovymi ukazovatkami... ::)

bolo mi jasne, ze to takto dopadne uz ako som cital prve spravy o Ruzyni, dufam, ze ja v tom pasme nebudem, lebo letisko Brno-Turany mam v podstate za par kopcami

TAC:
tak to je masakr  ;D ale myslím že se nás to netýká,pokud budeš mít laser na "párty" někde indor a nebudeš to šít oknem ven.
jinak tohle už je trochu přeháňka :
 "Laserový útok na lietadlo pristávajúce na ruzynskom letisku sa v októbri minulého roka dokonca skončil zranením pasažiera."

TAC:
a taky že je tam "páči sa" na facebook,ale že sa mi to nepáči už tam není  ???  ;)

beam:
K té vzdálenosti:
Zákon 49/1997 o civilním letectví praví:

 Ochranné pásmo  vzletových a  přistávacích drah  letiště je vymezeno územím podle technického vybavení letiště
a) u letiště s  dráhovým systémem pro  přiblížení podle přístrojů, kde  délka  nejdelší  vzletové   a  přistávací  dráhy  je  1800m a větší, činí ochranné pásmo 300 m od osy každé dráhy po obou  stranách dráhy a 400 m za oba konce každé vzletové a přistávací dráhy a předpolí,
b) u ostatních letišť  činí ochranné pásmo  150 m od  osy vzletové a přistávací dráhy po obou stranách každé  dráhy a 200 m za oba konce každé vzletové a přistávací dráhy a předpolí.

Ochranné  pásmo  vzletových  a  přibližovacích  prostorů je vymezeno podle technického vybavení letišť
a) u letiště s  dráhovým systémem pro  přiblížení podle přístrojů, kde délka  nejdelší vzletové a  přistávací dráhy a  předpolí je 1800   m   a   větší,   navazuje   ochranné   pásmo  vzletových
a přibližovacích   prostorů   na   ochranné   pásmo  vzletových a přistávacích  drah v  prodloužené ose  každé dráhy  a na obou  jejích  koncích;  ochranné  pásmo  vzletových  a přibližovacích prostorů má tvar rovnoramenného  lichoběžníku, jehož šířka činí u každé dráhy 600 m a délka 15 000 m s rameny rozevírajícími se 15 st. na každou stranu od směru osy každé dráhy; rovina ochranného pásma  vzletových  a  přibližovacích  prostorů  stoupá od konce    ochranného pásma  vzletových a přistávacích drah  a předpolí ve sklonu 1:70 do stanovené vzdálenosti 15 000 m,
b) u ostatních   letišť   navazuje   ochranné   pásmo   vzletových a přibližovacích   prostorů   na   ochranné   pásmo  vzletových a přistávacích  drah v  prodloužené ose  každé dráhy  na jejích obou  koncích;  ochranné   pásmo  vzletových  a přibližovacích prostorů má tvar rovnoramenného  lichoběžníku, jehož šířka činí 300 m a  délka 5000 m u každé dráhy  s rameny rozevírajícími se 15st na každou stranu od směru osy každé dráhy; rovina ochranného    pásma  vzletových  a  přibližovacích  prostorů  stoupá od konce ochranného pásma vzletových a  přistávacích drah ve sklonu 1:40  do vzdálenosti 5000 m.

beam:

--- Citace ---"Laserový útok na lietadlo pristávajúce na ruzynskom letisku sa v októbri minulého roka dokonca skončil zranením pasažiera."
--- Konce citace ---
... měl jsem pocit, že jsem to někde viděl... a hele, našel jsem to: http://tn.nova.cz/zpravy/cernakronika/utok-laserem-zranil-pasazera-letadla.html

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi