Udělej si sám (DIY) > Diody a napájení

Modul 532nm

(1/4) > >>

P@trick:
Ahojte kúpil som si tento zelený modul 532nm a mal by fungovať na 5V lenže ked ich tam dám ja tak mi začne fúkať ventilátor tak ako má všetko a ked prepnem prepínačom mód na T- vtedy laser blikne silno a potom už len slabšie svieti ked ho prepnem do módu T+ alebo znova do A tak sa len rozbehne silno ventilátor a laser nesvieti neviete mi poradiť čo s tým?Nemám tam privádzať niake impulzy aby mi laser svietil alebo blikal? Dakujem

TAC:
nafoť to pořádně,z toho co píšeš vůbec neni jasno co kam vlastně připojuješ,ale jestli ho zapojuješ opravdu správně a dělá to co popisuješ (nastartuje a hned spadne na minimum) tak to už je konečná  :'(

P@trick:
Ja som to ešte nefotil toto je fotka z KVANTU toho modulu.Povedali mi že tam musím dať 5V 5A teraz ale ja som tam dával len asi 5V 0,6A takže možno preto to nešlo a vraj v jednom móde čo su tam prepínače by to malo svietiť aj bez signálu takže to skúsim ešte na silnejší zdroj a uvidí sa.

Archie:

--- Citace: P@trick  27. Leden 2011 18:53:39 ---Ja som to ešte nefotil toto je fotka z KVANTU toho modulu.Povedali mi že tam musím dať 5V 5A teraz ale ja som tam dával len asi 5V 0,6A takže možno preto to nešlo a vraj v jednom móde čo su tam prepínače by to malo svietiť aj bez signálu takže to skúsim ešte na silnejší zdroj a uvidí sa.

--- Konce citace ---

 ;D ;D jsem si podle tý fotky hned říkal, že vím odkud ten modul je. Mám od Navary 473 nm/100mW  modul s analogovou modulací - 5V/4A napájení a když mu ten proud nedáš tak prostě nesvítí.
Mimochodem mi k němu podali info, že je na 12V - kdybych ho rovnou zapojil bez kontroly popisků na desce tak byly EURA v kýblu a měl jsem pendrek. Tím nemyslím, že jsou to patlalové, ale u těch výprodejovejch cajků to moc neřešej.

P@trick:
Takže tam stačí len dať silnejší prúd a pójde??? tých 5V 4A minimalne??

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi