LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

ES-800 RGB

Archie · 12975

Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
kdy: 03. Duben 2011 23:31:07
Tak jsem viděl "poslední výkřik" techniky  :)  LW ES-800 RGB - za "úžasnou cenu" 14 990,- Kč.
Tedy pánové to je dílo - krabice dejme tomu, vypadá good, je celkem masivní, větráky taky OK, ale ty střeva to je mormálně útok na lidskou blbost - kdo si tohle koupí je opravdu minimálně poloviční blázen.
Tech. data: - tedy jen ten zajímavý kus z nich

celkový výkon:
min. 600mW - max. 800mW

typicky LW značení výkonu - otázka je kolik laserů ze 100 ks má ten max. ? Já tipuji  0,5 - 1 ks

Laser červená dioda  min. výkon: 110mW; 655nm
Laser zelená DPSS    min. výkon: 40mW; 532nm
Laser modrá dioda    min. výkon: 450mW; 445nm

To je tedy fakt bomba - ta zelená není vidět téměř vůbec, červená nic moc a po 2 mesících provozu taky nebude, modrá to přesvítí, ale myslím, že to není 450mW (jen jsem to viděl, neměl jsem to na stole, takže není změřeno).  O nějakém vyvážení se nedá vůbec mluvit, ale to doufám každýho trkne (i když asi většinu bohužel ne)

    Scanner System: high-speed stepper motors 3-8kpps
    Scangeschwindigkeit: 3 bis 8kpps

A tohle je ta "bomba" největší, oni to opravdu postavili s krokáčema. Tzn. music, auto, DMX - ILDA se nekoná

Ode mne to má cenu "paskvil" jara 2011. A doufám, že všichni kteří lační po RGB laseru budou trochu přemýšlet a raději si trochu přišetří a koupí něco minimálně se scanerama namísto krokových motorů a s trochu lepším výkonem (nemyslím max., ale poměr výkonu mezi barvami).
Pokud to chce někdo hlavně jen kvůli té modré, tak ať si počká tak měsíc, měly by se objevit 300mW modré lasery, se scanerama a prý budou za dobrou cenu.

Ještě poznámka k tomu názvu "EVOLUTION" - opravdu je to evoluce jako prase, definitivně mají ESka namísto 12k scanerů (které měly ještě vloni) osazené krokové motory - tzn. že to je v podstatě ECO LINE v jiné krabici.

Bye A.


Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #1 kdy: 04. Duben 2011 20:04:13
 ;D ;D pěknej kousek,není co dodat ...  ;D ;D snad jen ééé VOL ušn  ;)