LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

Letajici lasershow

beam · 12949

Offline beam

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 177
    • Karma: 6
kdy: 22. Září 2011 10:35:23
Ahoj,
udelal jsem si po case radost a poridil si quadcopter, coz je ctyrlista helikoptera, ktera unese cca. 500g (lepe se ovlada nez klasicka heli)

Natacet z vysky je fajn, FPV jeste lepsi, ale napadlo me, co umistit nejakou 'lehkou' LS a vyletet vzhuru, nechat hezky svitit nebo promitat neco na stenu domu, ci poskadlit lesni zver...  :D

Otazka je, zda-li je neco vhodneho za rozumnu cenu na trhu, aby to bylo lehke a prenosne (vaha vcetne baterie) a programovatelne, ci dalkove rizene...  nebo je treba to nechat na DIY.
(nebo je to cele jen ma infantilni predstava?  ;) )

Zdravi,
B.



Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #1 kdy: 23. Září 2011 09:03:48
500g ved tolko nemaju ani moduly =D

problem vidim skor v tom ze aj keby si to za tu heli navesil tak obraz bude roztraseny, si vezmi ze staci milimetrovy posun a na tu dialku sa ti obraz moze posuvat aj o meter =)



Offline beam

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 177
    • Karma: 6
Odpověď #2 kdy: 23. Září 2011 12:24:12
500g ved tolko nemaju ani moduly =D

Právě! Ono asi by šlo použít menší výkon, event. zasadit do hliníku nebo titanu... ale ta cena :( Asi ještě horší je to u galva... :(

problem vidim skor v tom ze aj keby si to za tu heli navesil tak obraz bude roztraseny, si vezmi ze staci milimetrovy posun a na tu dialku sa ti obraz moze posuvat aj o meter =)

To jo, ale dá se to vyladit, že pokud máš aktivní zavěšení (odpruženo a samo se to vyrovnává pomocí gyr ), ovšem proti nárazovému větru to nepomůže.
Ale pro začátek by to nemuselo kreslit obrázky, stačí klasické efekty. (event. to kreslení by šlo i tak, že by se přistálo někde na střeše, promítlo na protější a pak zase frrr dolů)
 
No, zatím stejně cvičím ovládání... Je fak stabilnější než ta heli. Akorát, že číňani mají obráceně páku plynu, což se mi těžko zvyká. O víkendu zkusím dostupnou výšku, tak je možné, že spadnu a bude hned po srandě :)))

Zdraví,
B.
 



Offline beam

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 177
    • Karma: 6
Odpověď #3 kdy: 23. Květen 2012 15:37:33
Ahoj,

quadrokoptéra je fajn, ale v současnosti mám utrum, protože jsem odpálil napájení motorků  :-\
Nicméně, zkoušel jsem pod to připojit i malý laserový projektor (MicroVision SHOWWX+) a ve tmě to vypadalo to docela dobře - zajímavě.
Mělo to ale hodně malý výkon a hodně jsem se bál, že s tím třísknu o zeď...
Taky ten projektor nemá přehrávání třeba z SD karty a lze ho jen napojit přes HDMI, tak že jsem promítal statický obrazec, ale prakticky to asi lze uskutečnit.
Otázku praktičnosti zatím vynechávám... ;)

Zdraví,
B.



Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #4 kdy: 24. Květen 2012 14:15:41
laserovy projektor s HDMI? :o



Offline beam

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 177
    • Karma: 6
Odpověď #5 kdy: 27. Květen 2012 19:18:17
laserovy projektor s HDMI? :o

Nojo! Je to taková malá potvora  ;D Funguje to hezky, ale chce to tmu - 20lm je málo. Celkový výkon laserů by měl být kolem 250mW. A snad ještě zajímavost, že zelenou barvu emituje na 510nm  :o



Offline beam

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 177
    • Karma: 6
Odpověď #6 kdy: 12. Červenec 2014 10:46:23
No a pak že to nejde...  ;D


Zdraví,
B.