LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

Etherdream

dzodzo · 13649

Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
kdy: 20. Říjen 2011 10:02:17
Etherdream je novy DAC a cela otvorena platforma pre ovladanie laserov s moznostou dalsieho rozsirovania funkcionality.

Uplny vypis toho co to dokaze: http://ether-dream.com/

Zdrojove subory su dostupne tu: https://github.com/j4cbo/j4cDAC

Doska je aktualne v predaji za 275$ co nie je zla cena vzhladom na to co vsetko to dokaze. Je to cena za dosku samotnu, t.j. nie hotovu krabicku, t.j. je moznost ju osadit aj priamo do projektora a mat z neho priamo iba vystup na ethernet  :)



Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #1 kdy: 15. Listopad 2011 10:06:49
tak uz su v predaji aj cele krabicky, cena je trochu vyssia nez u cisteho boardu (325$) ale je to kompletne riesenie aj s napajacim zdrojom, ak mi do toho nevojde nejaka necakana platba (ako zvykne dojst z poistovne alebo inych institucii), tak buduci mesiac by som to objednal a k tomu LSX soft, potom napisem nejake dojmy




Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #2 kdy: 17. Listopad 2011 22:06:47
Až to bude, tak poreferuj - jsem docela zvědav.

IMHO - 50 doláčů za krabičku je celkem ranec.

Bye A.


Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #3 kdy: 18. Listopad 2011 22:18:30
nuz ale co narobim ked ja som take technicke drevo, ja by som si nevyrezal lepsiu ;D



Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #4 kdy: 15. Leden 2012 18:34:41
tak krabicka uz dosla, tych 50$ navyse za kovovu krabku nie je ani taky ranec (posobi to trvanlivejsie ako plastova krabicka od moncha), to skor tych 90$ co mi vyrubili %#@%($% colnici DPHcku, nech skapu na osypky, statna mafia ;D

momentalne sa to snazim nejako rozbehat s LSX, ale kedze nemam crossovy kabel, tak som to zapojil takto cez router http://gallery.kirril.com/images/0001/1326634476989.jpg
problem je, ze ked dam v LSX vyhladat DAC, tak nic nenajde, pritom DAC dopingam a aj kniznicu mam do LSX nahranu, stiahnutu priamo z webky vyrobcu a to musi byt vo win7 spustene s admin pravami, inak cele LSX rovno crashne

az to poriesim tak napisem kde bol problem




Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #5 kdy: 16. Leden 2012 19:13:02
tak problem bol vo Windows 7 firewalle, je potreba ho vypnut alebo povolit UDP komunikaciu na porte 7654, aby to ficalo



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #6 kdy: 16. Leden 2012 23:46:36
tak krabicka uz dosla, tych 50$ navyse za kovovu krabku nie je ani taky ranec (posobi to trvanlivejsie ako plastova krabicka od moncha), to skor tych 90$ co mi vyrubili %#@%($% colnici DPHcku, nech skapu na osypky, statna mafia ;D
*** cut ***

Litr za krabku je dost, ale je to věc názoru.

90 doláčků DPH - to mi nesedí. DPH je 20% - to bys musel mít základ DPH 450 USD, ale ether stojí v krabce 325 + tipnu poštu na 25 - tj 350 USD. Rozhodně nebyla doprava za 125 USD, to by bylo ujetý. Není v tom clo??? I když to tipnu tak na 3 max. 5%, takže mi to pořád nevychází  :-\ Ještě mne napadá poplatek deklarantovi za celní služby ....   sečteno DPH, ev. clo, pokud bylo + deklarant    to by mohlo být těch 1800 kaček.

Bye A.


Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #7 kdy: 17. Leden 2012 00:39:22
no clo tam nebolo - v sumari bolo iba 1630 dph a 180 poplatok za "sluzby", celkova cena zasielky bola 360$ so shippingom, ale som rad ze to fachci, uz kupim iba ten kratky "ILDA" kabel a som vysmaty, zvlada to vykreslovat aj viac ako 30kpps (uz som skusal 50k), takze pre mna je to momentalne hi-tech  :)



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #8 kdy: 17. Leden 2012 20:45:58
Hmm, divný. Netuším kde vzali tedy kurz 22,6388 za 1 USD. Normálně se užívá ČNB střed a doláč od půlky prosince byl max 20,3150 Kč (ČNB střed).

Asi ti tam přičetli  datum a RZ okolo jedoucího auta, syčáci.

Bye A.


Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #9 kdy: 11. Únor 2012 09:55:35
vysiel update firmware 0.3.0 pre DAC http://www.ether-dream.com/downloads.html
mal by riesit problem s prehravanim chranenych show v LSX, ale to sa ukaze az po update LSX (ten zatial nevysiel)