LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

Problémy s LW interface

martinkrejci · 9487

Offline martinkrejci

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 3
    • Karma: 0
kdy: 10. Listopad 2011 23:30:16
AHoj, nemáte někdo zkušenosti s problémy spojené s připojením interface k PC? Mám dva boxy - OPEN interface, který připojit jde a LW interface, který se pořád dokola připojuje a odpojuje :-( Nevím si už rady - přijde mi to tak, jako bych tam nahrával špatný driver. Vždy se připojí jako LUMAX interface - což jsou chipy u OPEN interfacu. 2007 LW by se měl v systému ukazovat jako laserword USB...  Díky za každou radu - třeba jen dělám chybu při instalaci, nebo je nějaké pravidlo připojení interface - jakožto připojený laser (myslím si nesmysl) apod... Díky



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #1 kdy: 12. Listopad 2011 08:31:38
Ahoj,

co s čím chodí a nechodí jsem tu už popsal několikrát - třeba http://www.laserforum.cz/index.php/topic,20.0.html. To ale asi nebude tvůj problém.

To co popisuješ vypadá podivně. Zkus vzít ten LW interface a připojit ho k PC (resp. Woknům) kde jsi ho ještě nikdy neměl (třeba u kamaráda) a vraž mu správný ovladač. Tím bys mohl zjistit jestli je problém v DACu nebo ve Win (tipuji spíše Windows).
Případně zkus driver který jsem kdysi, když LW driver krávoval, upravil pro LW CZ z originál vzorových driverů od FTDI (výrobce USB chipu co je v tom osazen) - objeví se ti ve Win jako USB LSS ILDA Converter a ten 100%-ně chodí s origo LW master DACem (to je ta verze která je dodávána s LW Showeditorem a má v sobě integrován "HW" klíč a podporu DMX512) i se slave DACem (stejný DAC, ale bez "HW" klíče a podpory DMX - používá se jako sekundární DAC s LW Showeditorem).
Hardwareově býval (nevím jak teď, ale já ho měl v ruce naposled asi před rokem) Open USB naprosto shodný s LS Slave interfacem - rozdíl je pouze ve "VID" pod jakým jej vidí Windows .....

Nebo jestli jsi trochu advanced user - tak se koukni do správce HW ve Win a podívej se do detailního popisu HW toho DACu - a najdi jak se identifikuje ve Win. Zkráceně pro LAMky (WinXP - v jiných verzích je to podobně)- Správa počítače - Správce zařízení - najdi ten DAC na USB - pravá krysa Vlastnosti - záložka Popis - nalistuj ID hardwaru - a koukni do okna pod tím co je psáno - mělo by tam být USB\VID_0403&PID_C88A......  - pak to bude s tím driverem, co jsem ti tu dal chodit.

Bye A.