LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

Nerozběhne se Laserworld EL-350RGY

Poly · 16436

Offline Poly

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 16
    • Karma: 0
kdy: 08. Leden 2012 01:27:01
Ahoj lidičky mám takový menší problém z laserem Laserworld EL-350RGY při zapnutí do elektriky normalně se rozsvítí vzadu dmx a krokače sjedou klasicke protočení ale pak se nic neděje diody se nezapnou ale krokáče jedou. Diody jsem zkoušel připojit na jiné lasery a fakají , drivery jsou taky dobré je možné že by byla nějak poškozena ta hlavní deska ? Popřípadě nenapadá vás něco nebo nesetkali jste se s tím?? Nebo jde koupit ta deska u laserworldu přímo do tohoto laseru??

A ještě poslední dotaz Známý prodává laser Kvant je to nějaké model z 90 let podelná krabice barvy do fialova je to jen zelený laser s výkonem 100mw. Nic bližšího mi k tomu neřekl ale nevíte jak se pohybují ceny těchto kousku?? Vím že je to blbé se ptát když nevím ani přesný typ a jak je na tom ta dioda ale jenom nějaký nástřel za kolik by to mohl prodat.
Děkuji :-)



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #1 kdy: 08. Leden 2012 08:10:33
...ale pak se nic neděje diody se nezapnou ale krokáče jedou. Diody jsem zkoušel připojit na jiné lasery a fakají , drivery jsou taky dobré je možné že by byla nějak poškozena ta hlavní deska ? ...
Zkoušel jsi to připojit na jiný laser? Jak? To by mne zajímalo  :)
V 350RGY jsou 3 moduly (1G + 2x R), každý se svým driverem, který má integrovaný spíňák, vedou na ni 3 druhy "drátu" - 230V, dva vodiče k modulu a dva na TTL. K odzkoušení fce stačí jen odpojit TTL. Jestli jsi moduly vyndaval, máš velmi pravěpodobně z těch RED už mrtvolu - stačí se dotknout mezi pouzdrem modulu a kostrou laseru - třeba ti sjede imbus, a máš mrtvolu.
Hlavní deska může být přichcíplá, ale většinou na ní odejde obvod pro řízení krokáče, než pro TTL. V těhle laserech občas odešlo trafo (230V/13,5V) jenže to by ti zase nešly ani ty krokáče protože z něj bylo napájení pro řídící desku.
Desku koupíš u FJ v Laserworld CZ, jen si budeš muset podle té tvojí proletovat propojky na výstupech.

Bye A.


Offline Poly

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 16
    • Karma: 0
Odpověď #2 kdy: 08. Leden 2012 17:11:12
Skoušel jsem to tak že mám ještě jednou tento laser a samozřejmě jsem nechal diody v tom puvudnim laseru jen jsem drivery pripojil na tu druhou hlavní desku u toho dobrého laseru:-) Takže určitě bude ta hlavní deska v pejru:-)
Ale díky za odpověd´:-)



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #3 kdy: 08. Leden 2012 23:06:00
Pokud jsou moduly OK, opravdu stačí odpojit TTL od řídící desky (resp. jednodušší je vytáhnout konektor na driveru od modulu) a laser svítí.

Bye A.


Offline Poly

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 16
    • Karma: 0
Odpověď #4 kdy: 09. Leden 2012 17:34:29
OKa děkuji ti moc Archie:-) ještě dotaz na ten Kvant nemáš přehled kolik se to tak pohybuje ?? Vím že jsem nedodal žádné bližší info ale majitel je teďkom pryč a já bych měl o ten laser celkem zájem a nevím kolik mu za to říct páč to má ildu a dobrý galvo systém - oproti těm laserwordu:-) a je škoda aby mu to leželo v kanclu ladem:-)



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #5 kdy: 09. Leden 2012 17:56:27
...dobrý galvo systém - oproti těm laserwordu:-) ..... a je škoda aby mu to leželo v kanclu ladem:-)

Srovnávej srovnatelné, Laserworld RTI jsou lasery které můžeš srovnávat s KVANTem. Ostatní RS, CS, PRO .... to jsou lasery s nepoměrně nižší cenou než KVANT (díky použitým komponentům) a jsou stavěné pro "široké masy".

O cenách KVANT přehled nemám, vím jen, že se nedávno docela snížily, a kolik, to fakt nevím. Dzodzo by mohl vědět, ale zcela jistě bude třeba abys věděl co je to za typ, ten laser. Fakt, je, že je škoda aby ten laser někde ležel ladem.

Bye A.


Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #6 kdy: 09. Leden 2012 20:29:50
pokial je to pozdlzna fialova krabica tak to by mohol byt kvant 2000, tie sa predavaju aj od vykonu 100mW, tam by som az tak moc neriesil diodu, ale skor pouzity galvosystem, pokial by si tam mal nejake fest dobre CT, tak iba tie budu robit dobry rozdiel v cene
skus zistit co su vnutri za skenery, takto si iba trufnem hrubo odhadnut cenu na 30-50k (kolko by som uvazoval ze za to dam)