Lasery > Laserové projektory

Nerozběhne se Laserworld EL-350RGY

(1/2) > >>

Poly:
Ahoj lidičky mám takový menší problém z laserem Laserworld EL-350RGY při zapnutí do elektriky normalně se rozsvítí vzadu dmx a krokače sjedou klasicke protočení ale pak se nic neděje diody se nezapnou ale krokáče jedou. Diody jsem zkoušel připojit na jiné lasery a fakají , drivery jsou taky dobré je možné že by byla nějak poškozena ta hlavní deska ? Popřípadě nenapadá vás něco nebo nesetkali jste se s tím?? Nebo jde koupit ta deska u laserworldu přímo do tohoto laseru??

A ještě poslední dotaz Známý prodává laser Kvant je to nějaké model z 90 let podelná krabice barvy do fialova je to jen zelený laser s výkonem 100mw. Nic bližšího mi k tomu neřekl ale nevíte jak se pohybují ceny těchto kousku?? Vím že je to blbé se ptát když nevím ani přesný typ a jak je na tom ta dioda ale jenom nějaký nástřel za kolik by to mohl prodat.
Děkuji :-)

Archie:

--- Citace: Poly  08. Leden 2012 01:27:01 ---...ale pak se nic neděje diody se nezapnou ale krokáče jedou. Diody jsem zkoušel připojit na jiné lasery a fakají , drivery jsou taky dobré je možné že by byla nějak poškozena ta hlavní deska ? ...

--- Konce citace ---
Zkoušel jsi to připojit na jiný laser? Jak? To by mne zajímalo  :)
V 350RGY jsou 3 moduly (1G + 2x R), každý se svým driverem, který má integrovaný spíňák, vedou na ni 3 druhy "drátu" - 230V, dva vodiče k modulu a dva na TTL. K odzkoušení fce stačí jen odpojit TTL. Jestli jsi moduly vyndaval, máš velmi pravěpodobně z těch RED už mrtvolu - stačí se dotknout mezi pouzdrem modulu a kostrou laseru - třeba ti sjede imbus, a máš mrtvolu.
Hlavní deska může být přichcíplá, ale většinou na ní odejde obvod pro řízení krokáče, než pro TTL. V těhle laserech občas odešlo trafo (230V/13,5V) jenže to by ti zase nešly ani ty krokáče protože z něj bylo napájení pro řídící desku.
Desku koupíš u FJ v Laserworld CZ, jen si budeš muset podle té tvojí proletovat propojky na výstupech.

Poly:
Skoušel jsem to tak že mám ještě jednou tento laser a samozřejmě jsem nechal diody v tom puvudnim laseru jen jsem drivery pripojil na tu druhou hlavní desku u toho dobrého laseru:-) Takže určitě bude ta hlavní deska v pejru:-)
Ale díky za odpověd´:-)

Archie:
Pokud jsou moduly OK, opravdu stačí odpojit TTL od řídící desky (resp. jednodušší je vytáhnout konektor na driveru od modulu) a laser svítí.

Poly:
OKa děkuji ti moc Archie:-) ještě dotaz na ten Kvant nemáš přehled kolik se to tak pohybuje ?? Vím že jsem nedodal žádné bližší info ale majitel je teďkom pryč a já bych měl o ten laser celkem zájem a nevím kolik mu za to říct páč to má ildu a dobrý galvo systém - oproti těm laserwordu:-) a je škoda aby mu to leželo v kanclu ladem:-)

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi