Lasery ostatní > Laserová ukazovátka

Prosím o pomoc s výběrem zeleného laser pointeru.

<< < (2/2)

Archie:

--- Citace: Arny_CZ  17. Leden 2012 08:29:13 ---No .... , jak začít. Odpovím Ti na vše:

***** cut  *****
2) dotaz, proč si koupit tak výkonný laser jsem čekal - samozřejmě nic ve zlém, nemyslím to nějak špatně a chápu to. Je plno různých individuí, kteří po výkonném laseru touží a někteří bohužel nejsou rozumově tak vyspělí, aby jej užívali s rozumem
***** cut  *****

--- Konce citace ---

Dík z odpověď. Můj dotaz nebyl kvůli tomu jestli s tím budeš někoho ohrožovat nebo ne, opravdu mne zajímá na co se to lidem hodí. Resp. jaké je využití pro ukazovátko s tím výkonem. Vzal bych i odpověď typu "se*e mne sousedovo kočka. Sežrala mi kanára, tak jí tím 445nm dvouwatem připálím kožich".

Na děti fakt majzla, ty malý vopičky jsou neuvěřitelně šikovný. Včetně vysledování úkrytu klíčku od laseru :-)

Archie:

--- Citace: beam  17. Leden 2012 17:01:02 ---***** cut  *****
ja bych o ucelu nijak nekveruloval, protoze mit silne 'ukazovatko' je proste fajn  ;)
(vylucuji debatu na tema idiotu sviticich na letadla)
***** cut  *****

--- Konce citace ---

Fakt je, že každýho uspokojuje trošku jiná věc   8)  Idioti a letadla je debata úplně o něčem jiném.
Osobně mám ukazovátka 2 - jedno asi stoletý, červený - koupený ještě za marky u Conrada - už nesvítí, ale myslím, že jen kvůli knoflíkovým bateriím. Tipuji, že má výkon tak 3mW - byla legrace s ním "blbnout" kočku i dnes již nežijícího pudla. Oba ten "laserový puntík" velmi vehementně chtěli ulovit.

Druhé je green, koupené na aukru jako 100mW, ale dá jen asi 20mW - nevím přesně (někde jsem tu o něm psal). Má sundavací "head" s difrakční čočkou, že při jejím otáčení tvoří star efekty.
Obě svým výkonem na "vyblbutí se" naprosto postačují.

Nadruhou stranu jsem si zase přestavěl RGB lasery na 1,9W - taky s vyhlídkou fajn pocitu, že mít "silný" RGB je good. Přešlo mne to v okamžiku, kdy jsem s tím šel dělat koncem roku show a strávil dvě hodiny laděním security zones a výkonu tak, aby to bylo pěkný, ale měl jsem jistotu, že to nikomu nemůže ublížit. V tu chvíli jsem si hned říkal, že RGB do 1W je taky fajn  ;D ;D

Navigace

[0] Seznam témat

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi