LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

ovládání iShow 2 nebo CZ návod jak ovládat

mmartin · 28371

Offline mmartin

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 8
    • Karma: 0
Koupil sem si RGB laser s ILDA převodníkem a programem iShow 2 který je v angličtině.Scháním někoho kdo by mi poradil s ovládáním tohoto programu,popřípadě mi poradil kde sehnat český návod.Moc rád bych se s tímto programem naučil abych mohl laser používat na plný výkon přes PC. Děkuji všem kdo mi poradí nebo pomohou.



Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #1 kdy: 22. Duben 2012 13:37:47
moja rada je zbavit sa iShow co najskor, predat to niekomu dalsiemu kto splace nad vydelkem a kupit si normalny soft na ovladanie laserov (nebudem odporucat ktory az ma neobvinia z reklamy =)))



Offline mmartin

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 8
    • Karma: 0
Odpověď #2 kdy: 22. Duben 2012 21:10:48
tak pokud se tu bavíme o tom že bych se tohodle programu měl zbavit a prodat ho jinému tak mi poraďte jaký soft je dobrý a který by ste doporučil... nebo pošlete návrhy na programy které používate nebo se hodně používají ... Děkuji



Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #3 kdy: 23. Duben 2012 09:32:59
ja som ako prvy program zacal pouzivat moncha od showtacle, dobre je, ze si mozes stiahnut demo a vyskusat zadarmo, aby si vedel ci ti sadne, to iste maju s fiestou
rozdiel medzi moncha a fiesta je ten, ze moncha je urcena skor pre hobby a fiesta pre profesionalne pouzitie (tiez stoji zhruba 2x viac)
interface moncha vyzera takto, je to celkom jednoduche, iba workspace s efektami, dolu casova osa, na programovanie show a nejake nahladove okno:


teraz nedavno som kupil LSX, to je uz trochu zlozitejsi soft, ale stoji zhruba tolko ako moncha a umoznuje ozaj profesionalne vyuzitie, jak na synchro show, tak i na live ovladanie (ci uz pomocou mysi, midi kontroleru alebo dmx), problem je, ze potrebujes este nejaky DAC na zapojenie k laseru
u moncha a fiesta dostanes rovno krabicku, ale ku LSX si musis kupit vlastny DAC, zasa program podporuje asi 10 roznych rozhrani, takze pokial uz nejaku mas, tak je dost mozne, ze LSX ju podporuje
workspace je trochu zlozitejsi, ale da sa to zvladnut, ked clovek ma cas sa tomu venovat


dalsia moznost je kupit si od pangolinu quickshow, to je nieco podobne ako moncha, tiez viacmenej hobbysoft pre tych co zacinaju s lasermi, dodava sa s flashback3 rozhranim, takze je to kompletne riesenie
ale tento soft som nemal moznost vyskusat, mozno niekto iny vie doplnit info, ake to je pracovat s nim

pokial by si bol z okolia brna, tak ti mozem dojst tie prve 2 programy ukazat (moncha a LSX) ako sa s tym pracuje



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #4 kdy: 23. Duben 2012 09:52:51
moja rada je zbavit sa iShow co najskor, predat to niekomu dalsiemu kto splace nad vydelkem a kupit si normalny soft na ovladanie laserov (nebudem odporucat ktory az ma neobvinia z reklamy =)))

Dzodziku nemáš tak úplně pravdu s tím "pláčem"- iShow je hotové řešení s výkonem úměrným jeho ceně. Pro profi použití to není. Pověsit na to laser za 100k je taky blbost, ale pořád za tu cenu 2-3k je to lepší řešení než DMX nebo auto řízení. Potulnému DJovi to klidně může stačit. Synchronizovanou show na muziku s tím sice taky uděláš, ale opupínkuješ se u toho :). Sám tu jeden DAC se SW mám - občas to použiju jako rychlou kontrolu funkčnosti ILDA na laseru.
Můj názor je že výkon odpovídá ceně. Pokud to někdo koupí u slušného dodavatele, jistě ví co kupuje. Pokud si kupující nechá navěšet "bulíky na nos" jak je to super profi řešení, tak je buď naivní, nebo prodejce super lhář (a že o pár super lhářích z kategorie "dodáme cokoliv pro DJ i LJ" vím). Pokud to kupující neviděl, tedy koupil na e-shopu, pak má jistě možnost to ve 14-ti zákonných dnech vrátit.
IMHO jsi zapomněl zmínit cenu Moncha ... nelze srovnávat nesrovnatelné.

Bye A.


Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #5 kdy: 23. Duben 2012 10:34:37
tak pisal ze chce laser vyuzivat na plny vykon, to mne po chvili prestala stacit aj ta moncha :D cena je samozrejme druha vec, ale imo primerana, lasery su priepast na peniaze, s tym sa treba zmierit
zalezi ci sa tomu chce venovat nejako viac alebo si iba pripravit nieco s cim bude blikat stale, pokial by planoval aj nejake rozsirenie, tak odporucam kupit rovno LSX, na to sa da povesit az 8 zariadeni



Offline mmartin

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 8
    • Karma: 0
Odpověď #6 kdy: 23. Duben 2012 14:38:43
Karma:31 zajímalo by mě proč tety prodejce tento soft prodává když podle toho všeho co tu čtu to zní tak že ten program co prodejce k tomu laseru prodal je k ničemu... Jaký by ste doporučil soft člověku který ten laser chce používat pro každovýkendové akce,stím aby zvládnul nápisy a nějaké ty obrázky,nechala se ne něm naprogramovat scéna a nebyl náročný na ovládání?



Offline mmartin

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 8
    • Karma: 0
Odpověď #7 kdy: 23. Duben 2012 14:44:43
dzodzo: Děkuji za rady,tak každopádně když si koupím takový laser tak že ho chci ukázat a předvést co v něm je.. né aby svítil že svítil...Nejdřím se potřebuju ze začátku naučit s nějakým tím programem a pak postuponě se zdokonalovat a zainvestovat třeba pak do profi softu a profesionálního používání laseru.Člověk ze začátku nemůže chtít bůh ví co..myslím že ze začátku mi bude stačit asi ta Moncha..až se jí naučím ovládat tak budu uvažovat o koupi nějakýho lepšího softu..stejně pak budu kupovat ještě soft na ovládání scanů a otočných hlav s usb převodníkem...



Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #8 kdy: 23. Duben 2012 15:08:06
v tom pripade by som skor pozeral po tom LSX, sice cenovo to je trochu nakladnejsie, ale da sa zacat aj s nizsou verziou, ktora sa potom da upgradovat na Pro, viz moznosti na http://hacylon.case.edu/ebay/laser_diode/LSX.php navyse podporuje vela roznych DAC pre pripojenie na laser, pouzivam Etherdream ( http://www.ether-dream.com/ ) je to DAC vyvinuty velmi nedavno, takze je moderny a rozsiritelny, nema napriklad obmedzenie na 30kpps scanrate ako Moncha alebo FB3 atd.

inak trochu offtopic - dobry soft na ovladanie DMX zariadeni je Music Visualization z ceskych luhov a hajov ( http://www.soh.cz/produkty/music-visualization ), daju sa tam nastavit rozne presety, ktore potom vcelku pekne reaguju do hudby



Offline mmartin

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 8
    • Karma: 0
Odpověď #9 kdy: 23. Duben 2012 15:43:12
dzodzo... když si stáhnu zkušební verzi Moncha.. a zkusím na ní připojit laser.. musím ho někde v menu toho programu někde nějak najít nebo jakmile zpustím program laser se najde sám a pak dám v levo na hoře jen Laser On a bude to fungovat?



Offline mmartin

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 8
    • Karma: 0
Odpověď #10 kdy: 23. Duben 2012 15:49:29
dzodzo...zkusím tam připojit laser přes stejný převodník jako mám na ten tamten program..myslím si že to bude úplně stejný...jen mě zajíma když ho připojím k pc a zapnu laser a pustím program jestly to nemusím nějak nastavit..aby ten laser fungoval podle programu..



Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #11 kdy: 24. Duben 2012 00:12:51
v tom je prave ta finta, Moncha soft ti najde iba Moncha DAC, s inym fungovat nebude, vacsina lasersoftov je stavana takto, ze funguju iba pre jeden konkretny interface, LSX je v tomto vynimka a preto ma iny typ ochrany (hardwarovy kluc do usb)



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #12 kdy: 25. Duben 2012 06:39:32
Karma:31 zajímalo by mě proč tety prodejce tento soft prodává když podle toho všeho co tu čtu to zní tak že ten program co prodejce k tomu laseru prodal je k ničemu...

K "ničemu" to určo není, ale na super profi show taky ne. Uděláš s tím spoustu věcí, ale jiné (dražší) SW to udělají třeba přehledněji, nebo jednodušeji ... to máš  jako PC s Celeronem a PC s Quadcore i7 - na Celeronu taky bez problému pojedeš Office a browsing internetu, ale nemůžeš po něm chtít špičkový gamesy - to pak musíš jít do i7. :)

Dzodzo ti správně napsal, že pokud to chceš dělat "profi" tak neztrácej čas s iShow, pokud jsi potulný DJ tak ti iShow bohatě stačí.

Citace: mmartin
Jaký by ste doporučil soft člověku který ten laser chce používat pro každovýkendové akce,stím aby zvládnul nápisy a nějaké ty obrázky,nechala se ne něm naprogramovat scéna a nebyl náročný na ovládání?

To není úplně jednoduché - kolik laserů plánuješ ovládat? Chceš dělat synchro na music (jakože music i laser z PC) nebo svítit jako "pozadí" na disco? Kolik peněz do toho chceš vrazit? Kolik času tomu chceš věnovat? Tohle zodpověz a můžeme ti tu kolektivně zkusit poradit do čeho jít či nejít.

Ale určitě to nebude tak, že vezmeš X tisíc, koupíš ILDA set a uděláš všechno hned ;) Ale to si určitě nemyslíš.

Bye A.


Offline mmartin

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 8
    • Karma: 0
Odpověď #13 kdy: 25. Duben 2012 17:59:59
Karma 31 : Potulný Dj zas až tak néé..jde o to že sním svítím různé akce a když to není moje akce tak akce kolegů a lidí co mají zájem nějakým způsobem vylepšit svojí akci nebo koncert..takže až takové potulování to není :-) ale pokud mi někdo poskytne rady nebo mi pomůže najít příručku jak s iShow zacházet,jak se ho naučit ovládat..tak budu rád abych nemusel vyhazovat peníze za soft a jiný převodník.. Jinak zatím mám pouze jen jeden laser,chci se ho naučit přes ten program ovládat a časem plánujem koupi ještě jednoho nebou dvou,jde spíš o to se zatím naučit zacházet a ovládat přes program ten jeden...chci ho používat jak si psal music+leser + Pc.Jak říkám ze začátku si myslím že investice byla dostatečná,jenže stím iShow nevím nevím.. nějak se sním nekamarádím..Chci se ho naučit ovládat,jinak bych sem asi nepsal..Mám ohlášky na nějaké akce a nejen tady u nás,postupem času a nějaký našetřený peníze se tomu chci věnovat více.Jezdit sním o výkendech na různé akce a koncerty .. Jakmile se mi to začne vracet není problém si myslím nějakým způsobem rozšiřovat a zdokonalovat se v tom...Teď je pro mě důležitý soft abych se ho naučil ovládat abych k němu připojil laser a mohl ho přes pc ovládat.. Jenže jak to tak vydím převodník od iShow je mi nejspíš k ničemu když ke každému softu prodávají svůj převodník a v každém je něco jiného pomalu :-D



Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #14 kdy: 26. Duben 2012 10:21:38
Jakmile se mi to začne vracet

 ;D ;D ;D

lasery su diera na peniaze, necakaj, ze sa ti to niekedy vrati, pokial uz iShow mas skus ho vyuzit, ale iba vravim, ze som na to cital same negativne ohlasy, tak otazka ci nebudes stracat cas ucenim sa niecoho co nakoniec velmi nepouzijes

ako si napisal, v kazdom softe je nieco ineho, preto je dobre si skusit demo ak je moznost a porovnat si rozne programky, ze v com sa ti najkomfortnejsie pracuje



Offline mmartin

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 8
    • Karma: 0
Odpověď #15 kdy: 26. Duben 2012 14:57:51
koukám že když čtu různé recenze na ruzné softy tak každý říká něco jiného...někdo říká tenhle je dobrý a tenhle né a druhý říká zase pravý opak..nejspíš to dopadne tak že než abych investoval další peníze do nového softu tak se kouknu po někom kdo iShow ovládá a když už sem ho k tomu laseru dostal tak se sním něco naučím a uvidíme.. podle mě jde s každým softem se naučit zacházet a někomu vyhovuje to a někomu zase too..  uvidím za zkoužku nic nedám...



Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #16 kdy: 26. Duben 2012 22:00:58
tak ak sa ti bude chciet, tak potom napis nejake svoje dojmy, ze co ti vyhovovalo a co ti vadilo aspon na internete pribudne nejaka recenzia, takze dalsi uzivatelia sa budu mat na zaklade coho rozhodovat



Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #17 kdy: 05. Květen 2012 23:59:09
vycital som este ze software Spaghetti http://www.hingednewt.com/Pages/Spaghetti.aspx by mohol z iShow DAC vymackat viac nez povodny software, mozno by stalo za hriech ho vyskusat

na ten povodny soft co sa k iShow dodava vsetci akurat tak nadavaju a tiez vsetci zhanaju manual



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #18 kdy: 06. Květen 2012 22:51:28
vycital som este ze software Spaghetti *** cut ***

Viz. http://www.laserforum.cz/index.php/topic,1166.msg1556.html#msg1556 - otázkou je, zda-li se špagetou chodí DAC verze 2.3. Protože i verze 1 není s verzí 2 kompatibilní.

Bye A.


Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #19 kdy: 07. Květen 2012 14:58:05
autor pisal, ze to testoval aj s verzion 2.3 a fungovalo, mozno tam nie su nejake zasadne zmeny oproti 2