Lasershow software a programování > Ostatní ILDA SW

ovládání iShow 2 nebo CZ návod jak ovládat

(1/5) > >>

mmartin:
Koupil sem si RGB laser s ILDA převodníkem a programem iShow 2 který je v angličtině.Scháním někoho kdo by mi poradil s ovládáním tohoto programu,popřípadě mi poradil kde sehnat český návod.Moc rád bych se s tímto programem naučil abych mohl laser používat na plný výkon přes PC. Děkuji všem kdo mi poradí nebo pomohou.

dzodzo:
moja rada je zbavit sa iShow co najskor, predat to niekomu dalsiemu kto splace nad vydelkem a kupit si normalny soft na ovladanie laserov (nebudem odporucat ktory az ma neobvinia z reklamy =)))

mmartin:
tak pokud se tu bavíme o tom že bych se tohodle programu měl zbavit a prodat ho jinému tak mi poraďte jaký soft je dobrý a který by ste doporučil... nebo pošlete návrhy na programy které používate nebo se hodně používají ... Děkuji

dzodzo:
ja som ako prvy program zacal pouzivat moncha od showtacle, dobre je, ze si mozes stiahnut demo a vyskusat zadarmo, aby si vedel ci ti sadne, to iste maju s fiestou
rozdiel medzi moncha a fiesta je ten, ze moncha je urcena skor pre hobby a fiesta pre profesionalne pouzitie (tiez stoji zhruba 2x viac)
interface moncha vyzera takto, je to celkom jednoduche, iba workspace s efektami, dolu casova osa, na programovanie show a nejake nahladove okno:


teraz nedavno som kupil LSX, to je uz trochu zlozitejsi soft, ale stoji zhruba tolko ako moncha a umoznuje ozaj profesionalne vyuzitie, jak na synchro show, tak i na live ovladanie (ci uz pomocou mysi, midi kontroleru alebo dmx), problem je, ze potrebujes este nejaky DAC na zapojenie k laseru
u moncha a fiesta dostanes rovno krabicku, ale ku LSX si musis kupit vlastny DAC, zasa program podporuje asi 10 roznych rozhrani, takze pokial uz nejaku mas, tak je dost mozne, ze LSX ju podporuje
workspace je trochu zlozitejsi, ale da sa to zvladnut, ked clovek ma cas sa tomu venovat


dalsia moznost je kupit si od pangolinu quickshow, to je nieco podobne ako moncha, tiez viacmenej hobbysoft pre tych co zacinaju s lasermi, dodava sa s flashback3 rozhranim, takze je to kompletne riesenie
ale tento soft som nemal moznost vyskusat, mozno niekto iny vie doplnit info, ake to je pracovat s nim

pokial by si bol z okolia brna, tak ti mozem dojst tie prve 2 programy ukazat (moncha a LSX) ako sa s tym pracuje

Archie:

--- Citace: dzodzo  22. Duben 2012 13:37:47 ---moja rada je zbavit sa iShow co najskor, predat to niekomu dalsiemu kto splace nad vydelkem a kupit si normalny soft na ovladanie laserov (nebudem odporucat ktory az ma neobvinia z reklamy =)))

--- Konce citace ---

Dzodziku nemáš tak úplně pravdu s tím "pláčem"- iShow je hotové řešení s výkonem úměrným jeho ceně. Pro profi použití to není. Pověsit na to laser za 100k je taky blbost, ale pořád za tu cenu 2-3k je to lepší řešení než DMX nebo auto řízení. Potulnému DJovi to klidně může stačit. Synchronizovanou show na muziku s tím sice taky uděláš, ale opupínkuješ se u toho :). Sám tu jeden DAC se SW mám - občas to použiju jako rychlou kontrolu funkčnosti ILDA na laseru.
Můj názor je že výkon odpovídá ceně. Pokud to někdo koupí u slušného dodavatele, jistě ví co kupuje. Pokud si kupující nechá navěšet "bulíky na nos" jak je to super profi řešení, tak je buď naivní, nebo prodejce super lhář (a že o pár super lhářích z kategorie "dodáme cokoliv pro DJ i LJ" vím). Pokud to kupující neviděl, tedy koupil na e-shopu, pak má jistě možnost to ve 14-ti zákonných dnech vrátit.
IMHO jsi zapomněl zmínit cenu Moncha ... nelze srovnávat nesrovnatelné.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi