LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

Nový přírůstek PL 473nm

beam · 14443

Offline beam

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 177
    • Karma: 6
kdy: 27. Květen 2012 20:14:27
Ahoj,
musím se pochlubit: podařilo se mi sehnat bazarový PL DPSS 473nm celkem za babku  :D  Je to vlastně první laser co jsem koupil v ČR, samozřejmě původem "čína". Tak že:
Výkon ve špičce 28mW (orientačně dle mého LPM), v průměr kolem 20mW
Mód TEM 01
Divergence cca 1mrad
Baterie 1x 18650
Duty cycle 20sec on, 20sec off
Hliníkové pouzdro
Vyrobeno 2008

Celkově se mi laser dost líbí a to jak provedením, tak i barvou. Díky malé divergenci si módu 01 ani nevšimnete. Nicméně, pokud porovnávám jeho barvu s 450nm, je dle mého rozdíl minimální nebo aspoň mě se zdá, což ovšem neplatí o ceně (nový 473nm stojí cca. 600USD o proti 100USD 445-450nm).
Každopádně se taková okase se u nás moc nevidí.

Zdraví,
B.



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #1 kdy: 30. Květen 2012 08:19:46
*** cut *** Nicméně, pokud porovnávám jeho barvu s 450nm, je dle mého rozdíl minimální nebo aspoň mě se zdá*** cut ***

No nevím, mě osobně přijde rozdíl barvy okem dost rozeznatelný. Propastné to není, to je jasně dáno vlnovou délkou, ale mám 80mW/473nm modul a 300mW/445nm a když je rozsvítíš vedle sebe, rozdíl barvy je jasně patrný.

Bye A.


Offline beam

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 177
    • Karma: 6
Odpověď #2 kdy: 30. Květen 2012 21:16:15
No, ono to může být tím, že prostě blbě vidím...  8) a nebo tím, že ten 450nm má vyšší výkon tak že to přebíjí. Rozdíl tam je, ale v první chvíli jsme si myslel, jestli mě nenatáh...
Spektrometr nemám, ale říkám si, že až bude chvíle, tak bych to zkusil spočítat přes difrakci na mřížce - teda jestli to svedu.

Zdraví,
B.



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #3 kdy: 31. Květen 2012 23:35:34
No, ono to může být tím, že prostě blbě vidím...  8) *** cut ***

No jestli do nich koukáš ze předu, tak už ten zrak asi nebude nic moc ::)

Ta 473 je "o fous" světlejší.

Bye A.


Offline beam

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 177
    • Karma: 6
Odpověď #4 kdy: 24. Červen 2012 11:51:13
No jestli do nich koukáš ze předu, tak už ten zrak asi nebude nic moc ::)

;D no tos' mě dostal, to mě nanapadlo!  ;D ... tak mám ještě jeden pokus, tím zbylým okem...  ;)




Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #5 kdy: 26. Červen 2012 21:39:01
;D no tos' mě dostal, to mě nanapadlo!  ;D ... tak mám ještě jeden pokus, tím zbylým okem...  ;)

Tos dostal mne, já myslel, že bereš na levý oko 473 a na pravý 450 najednou, abys to dokázal porovnat. Tím se vysvětluje proč ti to splývalo, když to bylo jedním okem  ;D ;D ;D .

Bye A.


Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #6 kdy: 18. Říjen 2012 19:23:49
hoši  ;D ;D palec nahoru



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #7 kdy: 20. Říjen 2012 14:41:34
Sranda musí být  ;D ;D

Bye A.