LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

Signály konetoru z Laser head na CS400G

kulikus · 9762

Offline kulikus

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 22
    • Karma: 1
kdy: 20. Prosinec 2012 00:27:41
Ahoj,
potřebuju budit pulzně zelený laser 0,28W vytažený z CS400G (měření vlastností Si). Pulzy budou velmi krátké - několik desítek ns. Nelze použít původní budič, chystám se postavit vlastní.

A) K driveru je laser připojen 6pin konektorem. Zjištěný význam pinů je následující:

1 +5V, laser anoda
2 laser katoda
3 termistor+
4 termistor-
5 GND
6 +4V ??

Mezi posleními dvěma piny (5,6) jsem naměřil 44 ohmů. Nechci laser rozebírat a ryskovat, že ho neposkládám. A tak se ptám k čemu je poslední pin? Má příkon 360mW. Je to chlazení?

B) Driver modulu se po několika minutách vypne kvůli ohřátí laseru, když napětí na pinu 3 klesne na 1025mV. Může být/bývá problém s chlazením nebo je to problém driveru? Lze toto napětí na driveru nastavit? Jsou tam 3 poťáky a neshledal jsem jejich vliv na popsaný jev.

Děkuji.



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #1 kdy: 20. Prosinec 2012 06:27:22
Klidně to otevři, pokud nebudeš hýbat budičem a krystaly (ale ony stejně ještě budou až uvnitř další válcovité konstrukce), v pohodě to poskládáš nazpět.
Nejspíš to bude napájení pro peltier, ale jukni dovnitř a uvidíš.

Bye A.


Offline kulikus

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 22
    • Karma: 1
Odpověď #2 kdy: 20. Prosinec 2012 13:35:40
Kouknul jsem dovnitř, je to napájení pro peltier.

V driveru jsou tři trymry označené VTTL, VLD, VTE. VTTL bude prahové napětí pro blanking, VLD napětí na laseru. Co by mohlo být VTE?




Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #3 kdy: 16. Březen 2013 17:44:36
že by to bylo od TErmistoru ???

Bye A.


Offline kulikus

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 22
    • Karma: 1
Odpověď #4 kdy: 24. Březen 2013 15:58:59
Zanalyzoval jsem zapojení. ANo, je to práh, kdy zapíná TOC.