LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

Repas laserového modulu

Tantam · 19097

Offline Tantam

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 2
    • Karma: 0
kdy: 11. Červen 2012 21:51:19
Ahoj
mam takovej dotaz, mám Laserworld EL-350 RG a při poslední akci mi zelený laser začal slabě svítit, je to tak slabé že tovůbec neodráží. Myslím si, že odešel laserový modul. Chci se zeptat zdali jde repasovat stávající moul?
Napadlo mne jestli by nešlo špatný modul nahradit  http://laser-shop.cz/cs/532nm/281-50mw- ... modul.html
Prosím o radu jestli by to takhle šlo udělat?

Díky za každou radu



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #1 kdy: 13. Červen 2012 17:38:11
Snížená svítivost ještě neznamená, že je modul definitivně v pytli. I když samozřejmě být může.
Modul který je v RGéčku použitý má, pokud vím, TTL blanking. Kdybys ho nahradil tím na který odkazuješ, tak kromě menšího výkonu, jiného designu a z toho vyplývající nutnou úpravou uchycení budeš mít i problém, že laser nedokážeš "zhasnout" jinak než vypnutím přívodu 230V.
Zkus se optat v Laserworld CZ servisu - opraví ti tam jakýkoliv laser, za slušnou cenu a se zárukou - http://www.laserworld.cz/servis. Ale rozhodnutí je samozřejmě na tobě.

Bye A.


Offline Tantam

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 2
    • Karma: 0
Odpověď #2 kdy: 13. Červen 2012 18:37:38
Díky za reakci

Nový modul bych se pokusil připojit ke stávajícímu TTL a ještě bych chtěl využít i předchozí chladič modulu. (snad bude pasovat)

Je to pouze můj nápad a vůbec netušim, jestli to pujde realizovat.
proto bych i poprosil o radu.




Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #3 kdy: 13. Červen 2012 21:07:40
Citace
Nový modul bych se pokusil připojit ke stávajícímu TTL
Jak? Modul z tvého linku má driver připájený na LD a má pouze přívod pro napájecí napětí, modul v laseru ho má extra na desce kam jde napájecí napětí a TTL blanking.

Citace
a ještě bych chtěl využít i předchozí chladič modulu. (snad bude pasovat)
nejmíň na 90% nebude. LW tam montoval nejméně 3 druhy modulů, šance "pasování" je tak těch 10%.

Bye A.


Offline gyberjan

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 11
    • Karma: 0
Odpověď #4 kdy: 09. Říjen 2012 21:30:02
U jednoho modelu mi blbnul potenciometr kterej měl za následek přesně to co popisuješ. Takže si vem Multimetr, nastav ho na měření voltů, připoj ho přímo na lasdiodu, polaritu neřeš digiťák si s ní poradí a poklepej u zdroje od zeleného lasu na malý možná i zaplombovaný potenciomer. Pokud se bude hodnota na měřáku měnit a zároveň i intenzita lasu, tak jsi doma a můžeš vypnout mašinu.Vzít si fix (samozřejmě lihovej nesmazatelnej) označit si polohu poťáku a pak s ním zakrouť na obě strany, aby jsi strhnul oxidaci na odporové vrstvě, minimálně 10x tam a zpět. Pak už jen vrať poťák do původní polohy, předem označené fixem a sviť si dál jak je libo. No možná pro jistotu ještě změř napětí na diodě, aby jsi jí nepřekrmil, nevím jak přesně jsi schopen vrátit ten poťák do původní polohy, tak jen proto aby jsi si jí neusmažil.

Jinak Archie mimochodem neděláš náhodou pro ně? :-)  Pravda pravdoucí LWčka mají úchylku na cenu a na toho kdo jim to nabídne za levnější peníz. Proto mají taky to TTLko u skoro každého stroje jinak řešený, a to ještě nemluvím o filtrech, kde je v jedné mašině Rko filtrem průchodné, a v druhé je to Gčko průchodné.O zdrojích už vůbec nemluvím.
Dokonce jsem měl v ruce i model BIG DIPPER F01 RGY RED GREEN LASER který je úplně shodnej i s flaschí (epromkou) jako model LW EL 200RGY takže si nevybereš.Made In China or P.R.C.
Najdi rozdíl. http://www.chinesedepartmentstore.com.cn/osc/product_info.php/products_id/126
nebo http://www.finesound.nl/verkoop/product_info.php?cPath=10_109&products_id=2004
a nebo je ti milejší http://www.laserworld.com/en/show-laser-products/ecoline-series/laserworld-el-200rgy-showlaser-display-detail.html



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #5 kdy: 09. Říjen 2012 22:13:04
*** cut ***
Jinak Archie mimochodem neděláš náhodou pro ně? :-)  Pravda pravdoucí LWčka mají úchylku na cenu a na toho kdo jim to nabídne za levnější peníz. Proto mají taky to TTLko u skoro každého stroje jinak řešený, a to ještě nemluvím o filtrech, kde je v jedné mašině Rko filtrem průchodné, a v druhé je to Gčko průchodné.O zdrojích už vůbec nemluvím.
Dokonce jsem měl v ruce i model BIG DIPPER F01 RGY RED GREEN LASER který je úplně shodnej i s flaschí (epromkou) jako model LW EL 200RGY takže si nevybereš.Made In China or P.R.C.
*** cut ***

No s majitelem se znám docela dobře, to jsem nikdy netajil - teď jsem pro ně zrovna opravoval 3 lasery. To, že minimálně řady EL, ES jsou OEM z  P.R.C. není myslím tajemství a co do toho slutečný výrobce osadí, to je kapitola sama o sobě.  ???
Osobně vidím přínos LW v posunu ceny laserů do rozumných mezí - mj. i proto také máme dnes laser v každé disco či klubu. Jinou ligou už jsou LW lasery řady Pure či RTI - tam není žlutej ani drát. Ale cena taky - ale tu mají ostatní výrobci obdobně, spíš výš.

Bye A.


Offline gyberjan

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 11
    • Karma: 0
Odpověď #6 kdy: 19. Říjen 2012 20:42:10
No s majitelem se znám docela dobře, to jsem nikdy netajil - teď jsem pro ně zrovna opravoval 3 lasery. To, že minimálně řady EL, ES jsou OEM z  P.R.C. není myslím tajemství a co do toho slutečný výrobce osadí, to je kapitola sama o sobě.  ???
Osobně vidím přínos LW v posunu ceny laserů do rozumných mezí - mj. i proto také máme dnes laser v každé disco či klubu. Jinou ligou už jsou LW lasery řady Pure či RTI - tam není žlutej ani drát. Ale cena taky - ale tu mají ostatní výrobci obdobně, spíš výš.

Chápu a jemi to jasný z důvodu ekonomického, tržního i vývojového. Na něčem se vydělávat musí, jen ty galva by nemuseli být tak drahý. Vím že vyrobit něco tak přesnýho dá makačku, ale sériovka pak stačí už jen dolaďovat a můžou toho nafrkat třebas miliony, vždť by jim to hodilo taky nějakou tu kačku na vrch. A když říkáš opravoval pro LWčka, nezbyl ti tam prosímtě  někde nějakej jejich zdroj pro G-las s TTLkem možná i R-las? Doladil bych si už práh podle barvy, potřeboval bych totiž dát do kupy jednu mrtvolku která mi tady pořád ještě straší. Děkuji předem.