LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

Bilda

smartyn34 · 65675

Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #40 kdy: 01. Únor 2011 18:24:01
Jo klidně mu ji nechám,jen si vybrousí logo "linux-laser" a je jeho :)



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #41 kdy: 01. Únor 2011 20:52:52
*** cut ***Ja som na tom už začal pracovať aj pred tým takže to už mám skoro hotové mna to baví sa s tým hrať a navrhovať to :) Ale diki len potom budem potrebovať hlavne poradiť ako to rozbehať ked to bude hotové :)
Aha dobre teda tak skusim to teda spraviť.Objednať všetky sučiastky navrhnuť dosku a rozbehať to.

Hmmm, hmmm, nejdřív čas budoucí, pak minulý  ;D ;D Jestli ty si z nás nestřílíš? Abys pak nepsal, že ti to už předtím běhalo...

PS - joke, tak se nečerti

Bye A.


Offline P@trick

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 122
    • Karma: 5
Odpověď #42 kdy: 03. Únor 2011 17:38:36
Hehe nie nie ved začal som na tom pracovať dosku mám tak na 80% hotovú navrhnutú no ostatok ešte nie tak preto som písal že sa pokusim to potom rozbehať a súčiastky som ešte neobjednával vtedy ked som nevedel zohnať všetky takže tak :D Keby som to mal rozbehané tak by som už s tým dávno chodil svietiť niekam :D



Offline P@trick

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 122
    • Karma: 5
Odpověď #43 kdy: 07. Únor 2011 11:22:19
Tak konečne sa mi podarilo objednať ten integrovaný obvod AN2135SC už je vyplatený čakám kým mi dojde z braintechnology.de objednám ostatné súčiastky a pustím sa do toho naplno. Snáď sa podarí a bude fungovať tak ako má :)



Offline P@trick

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 122
    • Karma: 5
Odpověď #44 kdy: 15. Únor 2011 19:20:20
Tak všetko je objednané na ceste zajtra majú dojsť prvé súčiastky. Doska je dokončená prikladám obrázok návrhu. Spravil som to nakoniec na dve dosky kedže mám len FREE verziu eaglu a tam je možné robiť len dosky 100x80mm. Autor mal asi inú verziu kedže jeho doska má 160x100mm. Takže v podstate máme rovnaké veľkosti no ja to mám na dvoch kusoch. Pracujete na tom aj niekto iný či som tu len sám??? ;D



Offline P@trick

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 122
    • Karma: 5
Odpověď #45 kdy: 01. Březen 2011 21:57:06
Čaute chalani, BILDU mám postavenú všetko ako má byť skušal som to prepípavať a všetko sedelo. No mám problém to rozbehať pod windowsom. Asi tam treba nahrať niaky firmware a s tým sa neviem pohnúť dalej. Ked zapnem HE tak mi to vypíše chybu Error in frmHaupt Init_Hardware asi to bude tým že ten BILDA nemá nahratý do seba firmware ale to bude treba asi cez príkazový riadok a pod linuxom podla toho návodu čo je na stránke originalneho vyrobcu no v tom sa moc nevyznám. Neviete poradiť ako nato alebo aké príkazy presne použiť cez príkazový riadok vo Windowse???Alebo ako to rozbehať aj bez tej EEPROM-ky
 Diki P@trick



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #46 kdy: 01. Březen 2011 22:02:36
Ahoj staviteli.

Co třeba být zbabělý a napoprvé to rozběhnout pod Linuchem?  Dnešní distribuce nainstaluješ stejně pohodlně jako Wokna a pak to uděláš podle návodu.
Jinak cmd line - /usr/local/bin/bildatest -lp /usr/local/share/bilda/bilda-fw.hex  
pod woknama nedáš, teda pokud nemáš zkompilovaný  bildatest pro wokna, resp ms dos, ale že jsi to ty, tak ti sem něco vložím:

bILDA using Windows
The Laser Show Software Popelscan 4.2 supports bILDA. In the program folder you will find the device driver for 32 Bit Windows.

Popelscan 4.2 can programm the device's firmware into the EEPROM of a new bILDA board. This happens automatically after the first Click into the device selection list of Popelscan. This process will take a few seconds and the red LED will flash.

Therefore it is not neccessary to programm the board using Linux.


Takže asi není třeba další komentář. Tady máš linka na tu 4.2 verzi http://www.popelscan.de/download/popelscan-42.msi

Bye A.


Offline P@trick

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 122
    • Karma: 5
Odpověď #47 kdy: 04. Březen 2011 11:44:24
Tak konečne som spojazdnil BILDU funguje 100% zatial len pod POPELSCANOM. Ten popelscan 4.2 už dávno mám stiahnutý. Rozbehal som to pod WINom lenže ide to len pod 32 bitovým a na notebooku mám 64 bitový.Linux som nemal kde nainštalovať aj ked mám odma zbytočné harddisky ale nedá sa mi prestaviť BOOTOVANIE v Biose z USBčka. Hlavne že to už funguje a kreslí ;) Dneska idem osvecovať jednu akciu tak potom sem dám možno niake fotky alebo komentár ako BILDA fungoval :)



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #48 kdy: 04. Březen 2011 13:07:51
Po nahrátí firmware do Flash paměti by to mělo už makat i s ostatními Sw co mají podporu. Tedy teorie, nezkoušel jsem to.

Testnuls ten HE teď znovu ?


Bye A.


Offline nysher

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 4
    • Karma: 1
Odpověď #49 kdy: 13. Březen 2011 14:44:46
Tak konečne som spojazdnil BILDU funguje 100% zatial len pod POPELSCANOM. Ten popelscan 4.2 už dávno mám stiahnutý. Rozbehal som to pod WINom lenže ide to len pod 32 bitovým a na notebooku mám 64 bitový.Linux som nemal kde nainštalovať aj ked mám odma zbytočné harddisky ale nedá sa mi prestaviť BOOTOVANIE v Biose z USBčka. Hlavne že to už funguje a kreslí ;) Dneska idem osvecovať jednu akciu tak potom sem dám možno niake fotky alebo komentár ako BILDA fungoval :)

Ahoj, prosím ťa ako si to rozbehal ?? V linuxe alebo vo windowse... mohol by si mi prosím napísať návod ako si to spravil ? Ja som sa s tým trápil skoro mesiac a nič sa mi nepodarilo...

Vďaka NySher... :)



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #50 kdy: 13. Březen 2011 19:07:08
Ahoj, prosím ťa ako si to rozbehal ?? V linuxe alebo vo windowse... mohol by si mi prosím napísať návod ako si to spravil ? Ja som sa s tým trápil skoro mesiac a nič sa mi nepodarilo...

Vďaka NySher... :)

Myslím, že stačí pořádně číst:

bILDA using Windows
The Laser Show Software Popelscan 4.2 supports bILDA. In the program folder you will find the device driver for 32 Bit Windows.

Popelscan 4.2 can programm the device's firmware into the EEPROM of a new bILDA board. This happens automatically after the first Click into the device selection list of Popelscan. This process will take a few seconds and the red LED will flash.

Bye A.


Offline nysher

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 4
    • Karma: 1
Odpověď #51 kdy: 13. Březen 2011 22:45:13
Nechápem vete: "This happens automatically after the first Click into the device selection list of Popelscan."

Pripojím bildu s prázdnou EEPROM... v zložke popelscanu nájdem driver... ten nainštalujem... keď nainštaluje otvorím popelscan a v zozname zariadení nieje NIČ !...  :(



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #52 kdy: 14. Březen 2011 06:38:37
Nechápem vete: "This happens automatically after the first Click into the device selection list of Popelscan."

Pripojím bildu s prázdnou EEPROM... v zložke popelscanu nájdem driver... ten nainštalujem... keď nainštaluje otvorím popelscan a v zozname zariadení nieje NIČ !...  :(

Chápej to přesně jak je psáno. Pokud ve výběru "Output Device" nic není, hledej jinde - klasika, jako všechny USB zařízení ....  Vidíš DAC v správci HW ve woknech? Oznámí wokna připojení nového Hw, když to připojíš do USB? Pokud tohle nebude OK, nemůže Popelscan automaticky nainstaloval firmware.
Ale třeba má P@trick nějakou nestandardní fintu  ;)

Bye A.


Offline P@trick

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 122
    • Karma: 5
Odpověď #53 kdy: 14. Březen 2011 07:24:54
Funguje to presne ako je napísané. Zapnem BILDU rozsvieti sa LED power, pripojím ju do USB rozvieti sa červená a ked zapnem popelscan rozsvieti sa tretia. Nainštaloval som to nasledovne: Pripojil som bildu a dal som vybrať ovládač (driver) manuálne.Tam som našiel priečinok Popelscan a dal potvrdiť. Vyhodilo mi inštalovanie driveru a vypísalo kopírovanie súborov na EEPROM indikovala to jedna LED už neviem presne ktorá. Teraz ked pripojím BILDU do USB potvrdí ju nájde ako HW aj v správcovi zariadení mám BILDA prevodník. Z HE mi to zatial nejde iba s Popelscanom tam mám normálne v zariadeniach BILDA a niake čísla ktomu. Ale na jednom PC čo som robil show na diskotéke tak mi to tiež nechcelo nájsť ale ked som to otvoril nasledovne tak to našlo: Zapnem Popelscan pripojím BILDU nájde ju všetko OK potom popelscan minimalizujem a spustím ho znovu cez štart-programy-popelscan a tam už bol v zariadeniach aj BILDA tak potom ten prvý popelscan zavriem a nechám otvorený len ten druhý v ktorom mi už BILDU našlo. Skús to vyskúšať možno to pôjde a keby dačo tak sa kludne ozvy  ;)rád pomôžem lebo viem kolko práce s tým je a aké to je zložité :) Ja by som to chcel ešte z HE skusiť ale tam to nejde stále. Nemáte náhodou niekto ovládač na BILDU na 64 bitový WIN??? Diki P@trick



Offline nysher

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 4
    • Karma: 1
Odpověď #54 kdy: 14. Březen 2011 19:25:41
ÄŽíky zatiaľ, zajtra vyskúšam ak nepójde skúsim ešte vymeniť EEPROM pamäť...



Offline P@trick

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 122
    • Karma: 5
Odpověď #55 kdy: 14. Březen 2011 19:30:27
Nie je začo, radšej by si mal skúsiť prekontrolovať obvod či máš dobre zapojený ten USB microcontroller aj EEPROM prepípať kontakty či sú dobre naletované a či ti idú signály z TL084-iek na výstup na odpori a pomerať kolko V ti to dáva či tam nie je skrat náhodou a či sú dobre pozastrkované DAC0832. Keby dačo kludne sa ozvy som tu stále 24 hod. denne  ;D



Offline P@trick

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 122
    • Karma: 5
Odpověď #56 kdy: 09. Duben 2011 09:15:40
Tak čo má ešte niekto okrem mňa postavenú vlastnú BILDU??? Funguje vám? Ja akurát pracujem na novej doske bude to z SMD-čok prevažne všetko spravené celý prevodník a bude to len na jednej menšej doske samozrejme to už bude napájané priamo z USB portu mám to už takmer celé navrhnuté už chýbajú len drobnosti.



Offline smartyn34

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 9
    • Karma: 1
Odpověď #57 kdy: 20. Leden 2012 06:59:21
Ahoj, funguje vám bilda na HE laserscan? mně jede pouze s popelscan, tam jde bez problémů, ale když spustím HE, nahraje se firmware, ale jak zapnout animaci, celé to zamzne dokud neodpojím USB



Offline P@trick

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 122
    • Karma: 5
Odpověď #58 kdy: 10. Květen 2012 21:06:19
Ahoj HE-laserscan som moc neskúšal ale tipujem že to nepójde poriadne lebo nie sú driveri pre windowsi skoro žiadne funguje len ten od popelscanu. Pracujem na prepísaní tohto ovládaču a prerobení aj na 64 bit windows 7 ale trvá do dlhšie.



Offline P@trickk

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 1
    • Karma: 0
Odpověď #59 kdy: 22. Říjen 2014 10:56:53
Čaute, po zabudnutí hesla a prihlasovacieho emailu som sa musel registrovať pod novým menom. Ako pokračujete s BILDOU?? V mojom smere mám nejaké novinky, prerobil som póvodnú dosku na verziu SMD s napájaním bez 5V teda len +-12V a pred tým som to rozbehal s popelscanom aj s HE-laserscanom teda tú póvodnú verziu a nová verzia funguje tiež bezproblémov s popelscanom aj HE-laserscanom. Aj keď pre Vás je to už zabudnutý projekt asi :D