LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

Bilda

smartyn34 · 65677

Offline P@trick

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 122
    • Karma: 5
Odpověď #60 kdy: 16. Únor 2015 13:20:25
Čaute postavil som nový prevodník BILDA 2 trošku upravený na SMD súčiastky a na jednej doske, no stretol som sa s problémom ktorý neviem vyriešiť. Na starom prevodníku všetko fungovalo v pohode každá farba no na novom prevodníku mi nechce ísť červená. Signál z prevodníka ide teda budiace napatie na RED farbu okolo 2,5 V možno aj 3V na ostatné farby ide menej a svietia bezproblémov. Nevedeli by ste mi poradiť kóli čomu mi nechce tá červená farba svietiť? Zapojenie je úplne rovnaké ako prvá vezria len prerobená doska na SMD. ÄŽakujem



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #61 kdy: 17. Únor 2015 08:31:38
blanking signál je 5V, resp. TTL - tam se sice 2,5V do H úrovně vejde, ale zkus při jakém napětí se ten RED modul rozsvítí - tam by mohl být zakopaný hafík

Bye A.


Offline P@trick

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 122
    • Karma: 5
Odpověď #62 kdy: 17. Únor 2015 20:05:23
Modul bezproblémov funguje nie je pokazený. Meral som výstup z dosky ovládania priamo na driver červenej pri zapnutej červenej farbe a bolo tam tiež približne od 1,6 V po 2,5 V podla inteznity červenej farby.



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #63 kdy: 25. Únor 2015 19:36:24
Pokud modul s jiným signálem funguje a napětově je výstup z DACu OK, tak pak může být ten blanking jedině zapojený k modulu naopak (+na- a -na+).

Bye A.