LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

Rgb laser-rozostřená barva

Host · 11906

Jan urban

  • Host
kdy: 30. Červenec 2012 11:41:35
Mám takovej dotaz,u laseru cs 2000 mám rozostřenou červenou barvu,jinak modrá i zelená je v poho..Čím to může být?



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #1 kdy: 31. Červenec 2012 22:26:56
Mám takovej dotaz,u laseru cs 2000 mám rozostřenou červenou barvu,jinak modrá i zelená je v poho..Čím to může být?
Přijde na to, čemu říkáš rozostřená - některé levnější červené moduly mají paprsek i 5x5 mm (to je případ CS 2000RGB), modré 2x4 mm, ale green je téměř vždy o průměru 3 mm. Takze když si to poskládáš, není to zcela ideální. Ale na běžné použití je to jedno (dzodo nebude souhlasit, ten má 640 nebo 635 nm  ;D ).

Bye A.


Jan urban

  • Host
Odpověď #2 kdy: 01. Srpen 2012 06:15:30
No,přesně tak jak píšeš,ten červenej je tak 5mm ale zelenej i modrej jsou cajk (tak 3mm)  :) Myslel jsem jestli s tím něco není v pořádku



Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #3 kdy: 01. Srpen 2012 19:00:20
tak ale z tych 650nm cervenych lepsi paprsek nedostanes ci je to mozne? bez straty vykonu myslim, su nejake take diody co by mali lepsi beamspec? je pravda ze na tom rgy400 je ten zeleny akoby "obaleny" cervenym, ale nie je to tak hrozne, opilcom na diskoteke je to aj tak jedno, hlavne ze to nejako blika =D



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #4 kdy: 01. Srpen 2012 21:49:28
JJ bez ztráty výkonu to nejde. Dá se to prohnat korekční optikou (je to ve fóru popsáno)- není to zadarmo a jsou tam pochopitelně ztráty (15 - 20% pro jednu osu). Takže toreticky, kdybys to chtěl stáhnout v obou osách, musel bys to prohnat 2x.
Ale jde to trochu ošidit - vložit před výstup z modulu (nebo vecpat hned za výstupní čočku, jestli se to vejde) plechovou clonku, do které vyvrtáš otvor o potřebném průměru (tvůj případ 3 nebo 4 mm). Vystředíš to a hotovo - sice přijdeš o trochu výkonu, ale max. výkon je samozřejmě uprostřed paprsku a ten clonit nebudeš, takže by to nemuselo být až tak hrozné.
Jestli se ti to vyplatí musíš posoudit sám, ale za zkoušku nic nedáš. Tedy krom kousku plechu a chvíle práce.

Bye A.