LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

laser Stairville vs laserworld

stopo · 14358

Offline stopo

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 3
    • Karma: 0
kdy: 13. Srpen 2012 20:27:08
zdravim vsetkych mam doma laser laserworld es 400RGY ktory by mal mat min 80mw green avsak ked som mal moznost porovnat moj laser s kamaratovym (starville dj lase 40-G) ktory ma mat len 40 mw tak kamaratov svietil skoro 2x tak silno neviem cim to moze byt... ak niekto vie odpovedat budem radza kazdu odpoved

a este jedna otazocka aka silna musi byt zelena aby sietila rovnako silno ako 400mw modra 445nm



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #1 kdy: 14. Srpen 2012 06:42:01
To RGYčko žlutou namíchá, nebo je místo ní spíše červená? - jestli jo, tak je green v kopru. Ale nejjednodušší by bylo to změřit.
O LW je známo, že nelze brát název laseru jako vyjádření výkonu, ale je třeba číst údaje ze specifikace - a ty sedí. Sice také byly v historii vyjímky - nechvalně známé video s laserem ProLine, ale to už je nějaký pátek. Za poslední dva tři roky se mi nikdy nestalo, že by modul neměl typický výkon uvedený ve specifikaci - alespoň u kusů co jsem viděl, měřil apod. Spíše naopak mají něco málo navíc.
Ten tvůj ES je novej? Jestli jo, tak by to chtělo přeměřit a kdyžtak reklamovat.
Napadá mne i druhý extrém - párkrát jsem viděl moduly které měly i několikanásobek jmenovitého výkonu (třeba 300mW Green do CS 300 a měl 980mW). To by mohl být případ toho tvého kámoše - že měl kliku a dostal laser s modulem silnějším.
Jinak taky pro pozorování "okem" docela hraje roli síla paprsku - myšleno jako profil, resp. tloušťka. Když vidíš v prostoru green paprsek 3mm průměr a vedle toho 5mm průměr - tak ten 5mm se zdá, že má vyšší výkon. A při tom může mít i méně než 3 mm.

Bye A.


Offline stopo

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 3
    • Karma: 0
Odpověď #2 kdy: 14. Srpen 2012 08:54:38
laser ma nasietenych tak max 15 hodin, vytvara peknu zltu i ked niedeky sa stane ze po zapnuti zelena skoro nesvieti avsak chvilu po zapnuti nabehne na plno, akurat asi mi nik nezreklamuje ten laser lebo ho uz mam cca 3/4 roka i ked moc toho nesietil
kamarat ma 2 tie lasery a oba svietia silnejsie na pohlad ako ten moj



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #3 kdy: 17. Srpen 2012 19:27:29
Delay v náběhu green je normální - DPSS modulu chvíli trvá než dosáhne jmenovitého výkonu.
Napadá mne ještě jeden, nezmíněný a poměrně triviální (i když z praxe - hodně častý) důvod proč by ti to mohlo svítit méně - "Co optika, dichro + zrcátka" máš je čisté? To je hodně častý důvod snížené svítivosti - zaprášená optika.
Kupoval jsi to new nebo jeté?

Bye A.


Offline stopo

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 3
    • Karma: 0
Odpověď #4 kdy: 17. Srpen 2012 21:25:49
vsetko je krasne ciste laser bol pouzity iba par krat a pravidelne ho cistim ako aj zvysok techniky

este jedna otazocka aky vykon zelenej treba aby bola vidiet rovnako ako modra 445nm 400mw



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #5 kdy: 20. Srpen 2012 06:55:40
No pak už zbývá jedině přeměřit - budeš vědět co ti z toho leze, resp. jestli to sedí na TTD nebo ne.

"Pro oko" - modrá 445nm/960mW  svítí zhruba stejně jako 532nm/450mW  -  porovnáno "okem" na dvou CS laserech u kterých jsem měl změřený výkon. Tak si to dopočítej.

Jistě v tom "pohledu okem" hraje roli i profil paprsku - green cca 3mm, blue asi 4x2mm

Bye A.