LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

K: laser modul, takové trochu lepší ukazovátko

Ruprecht · 9859

Offline Ruprecht

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 3
    • Karma: 0
Zdravím,
potřebuju nějaký laser modul, který bude svítit podstatně víc než běžná ukazovátka.

Nemám představu, nakolik jsou údaje o "výkonech" u jednotlivých prodejců pravdivé, tak neuvádím požadovaný výkon/příkon.
Potřebuju jeden kus do prototypu s možností dodávky dalších stejných kusů, pokud se prototyp osvědčí.
Nejde o standardní projektor.
Nemám zvláštní požadavky na průměr paprsku, rozumná divergence je naopak vítána :)
Pokud by se našel někdo kolem Plzně, bylo by to ideální, jinak celkem často jezdím trasu přes Brno a Prahu.
Rád bych se potkal s něký, kdo mi ukáže např. 10/50/100/300mW opravdového výkonu.
Barva není podstatná, ale musí být ve viditelné části spektra :) A nejlépe s filtrem.
Děkuji za rady a porady  ;)



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #1 kdy: 29. Září 2012 16:15:48
No mohl bys uvést alespoň požadovaný rozměr modulu, když nechceš uvést výkon. On ti těžko někdo něco nabídne, když neví na co to chceš. On rozdíl mezi 10 a 300 mW je fakt obrovskej. Alespoň co se bezpečnosti týče.

Bye A.


Offline Ruprecht

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 3
    • Karma: 0
Odpověď #2 kdy: 30. Září 2012 00:03:49
Rozměr je mi celkem ukradený, bude to napevno v krabici.
Má to být slušně vidět za dne (ne na přímém slunci) a mohlo by to být rozumně bezpečné :)
Fakt se neorientuju, jsem lama :)



Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #3 kdy: 30. Září 2012 13:53:05
tak nam skus nacrtnut aspon vyuzitie, aby sme popripade vedeli doporucit nieco konkretnejsie, takto stale nie je jasne ci to bude pouzite vnutri/vonku, s pouzitim hmly alebo iba na projektovanie na stenu.



Offline Ruprecht

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 3
    • Karma: 0
Odpověď #4 kdy: 09. Říjen 2012 19:51:07
Jo, jsem tajemný jak hrad v Karpatech :)
Ono to bude na (polo)průmyslové využití, nejde o standardní projektor.
Bude to vevnitř a paprsek bude zviditelněný prachem, něco jako vyznačení dovoleného prostoru.
Podél paprsku bude na stěně pár čidel (asi 1-2m od osy paprsku), které budou vyhodnocovat odraz (nikoli přerušení) paprsku odrazem od bílých kombinéz hbitých úderníků. Na nejbližší čidlo prostě "posvítí" odraz směrem zpět k laseru.