LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

Bastlení laseru

exilim · 11137

Offline exilim

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 1
    • Karma: 0
kdy: 30. Říjen 2012 13:11:15
zdravím, jsem uplnej amatér a nikdy sem alser nestavěl, vím že se dnešní laserové systémy pohybujou kolem pár korun a daj se sehnat za pár kaček... ale...

i přesto si chci postavit svuj vlastní, dostal jsem dva moduly zelený diody (100mW), se žebrama (je to chlazený vzduchem / ventilátorem), dále mám k dispozici zrcátka, který si můžu sám řezat. Dále mám hafo krokových motorů a umím programovat microprocesory od Microchipu...

Můj cíl je vytvořit jeden laser, který udělá vlnu v místnosti...

Nějaký rady? Existujou nějaký stavebnice pro ty krokáče, nebo to musím kompletně celý řešit sám?

Díky



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #1 kdy: 31. Říjen 2012 23:09:14
Obávám se, že s krokáčema a PICem vlnu neuděláš. Splašenou rovinu jo, ale vlnu ne, to krokáče nezvládnou.

Pokud si poradíš s PICem a řízením krokáčů, dokážeš nabastlit něco co bude podobné např. laserům ECOLINE (EL) od Laserworldu. Poměr cena / výkon / nákup si musíš posoudit sám. Beru to tak, že to chceš udělat ne abys ušetřil, ale protože tě to baví nebo zajímá.

Pokud vím, tak žádný stavebnice nejsou. Ale podle typu krokáče (počtu vinutí) je dán způsob ovládání. PIC naprogramovat umíš, pak předpokládám, že si poradíš i volbou výkonového prvku "za PICem" který bude krmit krokáč. Případně si vedle PICu posadíš nějakou EPROMku, a do ní uložíš tuny programů co předpřipravíš. Taktování - tedy krokování programu je také jasné - Auto / Music, když se budeš nudit, dáš tam i DMX dekodér a skrz DMX budeš PICu říkat co má dělat.
Nevím co více napsat. Detailní návod jak to udělat, jak který drát propojit, zdroják programu ..... nemám, ale když budu vědět, rád ti k tomu něco připíšu.

Bye A.