LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

Polopropustné zrcadlo Nd: YAG 1064nm

kasper · 12371

Offline kasper

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 2
    • Karma: 0
kdy: 30. Prosinec 2012 19:11:34
Koupím, nebo prosím o radu kde koupit polopropustné zrcadlo pro laser Nd: YAG vlnová délka 1064 nm.
Podařilo se mi koupit jeden modul z laseru Trumpf HL4006 bez rezonátoru a pokouším se ho zprovoznit pro svařování hliníku, máte někdo zkušenosti s těmito lasery?




Offline beam

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 177
    • Karma: 6
Odpověď #1 kdy: 01. Leden 2013 14:35:21
Tak různá zrcadla nebo celé rezonátory se dají sehnat na ýbeji nebo i jinde na netu, ovšem profi laser s kW výkonem je trochu jiná liga. Já osobně bych nejdřív zkusil kontaktovat místní pobočku Trumpfu a pozeptal se tam, protože koupí zrcadel (byť se správnými parametry) není zdaleka vyhráno...
Zdraví,
B.



Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #2 kdy: 01. Leden 2013 16:47:11
souhlas s beam
jinak tu mám z 2kW 1064nm
 možná i komplet rezonátor...



Offline kasper

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 2
    • Karma: 0
Odpověď #3 kdy: 01. Leden 2013 18:25:09
Jedná se jen o jeden modul z tohoto laseru, který má mít výkon 500W, má dvě obloukové lampy každá 8kW. Bohužel jsem měl zato že rezonátor je součástí modulu, ale není. Můj záměr je obloukovky nahradit 2x xenonovými lampami ze stroboskopu každá 750w které mi tam délkově sedí a v pulzním režimu se představuji výstupní výkon 50W. Je to reálné, nebo je to blbost?

 Laser pochází z německého ebay a bohužel zrcátka jsem našel jen na ebay.com což už je komplikovanější s proclením a dph., tak to zkouším sehnat v ČR. Kontaktovat místní pobočku Trumpfu se mi zdá díky mím omezeným finančním možnostem zbytečné, asi bych pro ně nepředstavoval zajímavého zákazníka.

Je možné mi poslat nějaké bližší informaci o tom rezonátoru 2kW 1064nm?



Offline beam

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 177
    • Karma: 6
Odpověď #4 kdy: 02. Leden 2013 17:09:45
Celkově je tam pro mě příliš mnoho neznámých, nicméně:

> nahradit 2x xenonovými lampami ze stroboskopu každá 750w
Otázka je, jakou mají spektrální charakteristiku, potažmo s jakou optickou účinností můžete cca. počítat atd.

> pulzním režimu se představuji výstupní výkon 50W
Å pičkový či střední výkon? Hodnota musí korespondovat s požadavky na svar atd.

> Je to reálné, nebo je to blbost?
Záleží na parametrech svaru a z toho vyplývajících požadavků na svazek, laser a optiku atd. atd.

>  zrcátka jsem našel jen na ebay.com což už je komplikovanější s proclením a dph., tak to zkouším sehnat v ČR.
Hádám, že v ČR potažmo EU moc laserových bastlířů na netu není  :-\ , tak že spíš seženete od známých nebo od TACe  ;)
Cla a DPH bych se tak nebál (jsou možné různé kličky), jako spíš jejich kvality a hlavně následného seřízení...
(Je v rezonátoru obsažen i Q switch?)   

> Kontaktovat místní pobočku Trumpfu se mi zdá díky mím omezeným finančním možnostem zbytečné, asi bych pro ně nepředstavoval zajímavého zákazníka.
Zkuste nějakého technika než obchodníka. Jsou to většinou fandové a aspoň rámcově poradí či doporučí (a občas i něco "nepotřebného" prodají). Za zeptání nic nedáte...

TACovi pošlete nejlépe PM.

Zdraví,
B.